Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az osztálytá...

Mit csináljak, ha az osztálytársaim piszkálnak, mert jól élünk?

Figyelt kérdés

Már ez megy 5 éve.

Anya többször is bement az iskolába,akkor nagy balhé volt,de rá pár hétre megint folytatódott,szóval ennek sincs értelme és nem akarom,hogy azt higgyék,nem tudom megvédeni magam.


Mindenért piszkálnak,bármit csinálok.

Facebookra is feltöltöttem a nyaralós képeket,az összeshez odakommenteltek valami baromságot.

Anyáékat is "szidják",hogy anyám milyen lusta lehet,hogy nem főz meg hogy nekem kár volt felvételit írni,mert apa protekcióval úgyis bejuttat bárhová.

Az is gond nekik,hogy különórákra járok és folyton mondják,hogy én csak azért vagyok okos,mert az éppen "ügyeletes bébiszittereim" megtanítják nekem a tananyagot.

Elveszik a cuccaimat és elkezdik őket dobálni,firkálni és utána nem hajlandóak visszaadni.

Piszkálnak amiatt is,hogy milyen ruhákat hordok,hogy sminkelem magam és hogy milyen a körmöm.

Nem értem,ezekhez mi közül van ?!


Hozzájuk sem szólok,de elkezdenek csesztetni.Már nem tudom,hogy mit tegyek.Anyáékat nem akarom ezzel terhelni,ha az osztályfőnöknek szólok,az sem ér semmit,én pedig nem akarok lealacsonyodni addig,hogy elkezdjek velük vitázni.

Kevesebb,mint fél évem van itt,emiatt már nem akarok sulit váltani,de nem tudom,hogy ezt a pár hónapot hogy bírom ki.


2012. márc. 6. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen barátságtalan légkörben teltek az általános iskolás éveim.Bár ha engem valaki nagyon felbosszantott,abban nem volt sok köszönet.Amúgy én mindig próbáltam minél kevesebbet az osztálytársaim között lenni.Ez annyit tett,hogy mindig csöngetés után 1 perccel mentem be órára.A szüneteket bent töltöttem a teremben,mert nem voltam egyedül ezzel a kiközösítéssel,de jól meghúztam magam a sarokban,szürke kisegér lettem és így nem vettek észre.Nekem még az segített,hogy voltak barátaim a másik osztályokból,így velük voltam mindig.

Amúgy ne vedd magadra,amiket mondanak,csak irigyek és bunkók.

2012. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hát... próbálj meg úgy viselkedni az emberek között, hogy ne tűnjön fel annyira, hogy milyen jól álltok. nem is sejted, milyen kis apró dolgokból kitűnhet ez: milyen a telefonod, milyenek a ruháid, hogy viselkedsz, miről beszélsz, vagy suli után az első utad haza vezet-e, vagy boltokba, McDonals'sba...


azon kívül, hogy kb. semmi közük hozzá, hogy élsz, nem te tehetsz róla, hogy a szüleidnek összejött az élet és mindent meg akarnak adni neked (mondjuk ezzel szemben te is támaszthatsz egy természetes gátat)



lehet, hogy a másik oldalról ez annyira nem látszik, de azok, akik rosszabbul élnek, mindig rossz szemmel néznek azokra, akiknek telik mindenre. egyrészt azért van ez, mert Magyarországon legálisan meggazdagodni elég nehezen lehet, de ezek az ellenérzések tulajdonképpen nem neked vagy a szüleidnek szólnak.


ez leginkább egyfajta dühös irigységre hasonlít, mert sajnálják, hogy nekik nem jött össze a dolog, nem tehetnek meg akármit, nincs annyi (vagy semennyi) alternatívájuk az életre, mint neked, és nem válogathatnak.


ezt kell megértened ahhoz, hogy át tudd érezni, mit gondolnak.

2012. márc. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te hogyan viselkedsz velük?
2012. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudok máshogy viselkedni,ez vagyok én.Nem fogok szakadt,használt cuccokban járni,mert ők irigyek és bunkók.

Van egy stílusom,azon miattuk nem akarok változtatni.

Próbálok nem figyelni a beszólásaikra,de borzasztóan idegesítőek.Szünetekben általában én is az osztályban vagyok,vagy az udvaron telefonálok,filmet nézek vagy netezek,szóval oda sem megyek hozzájuk.


19:05

Sehogy.

Reggel köszönök nekik,mint más kulturált ember(arról inkább nem is beszélek,hogy ők arra sem méltatnak,hogy köszönjenek),utána próbálom kerülni őket.Ha bunkóznak,akkor úgy teszek,mintha ott sem lennének,de egyébként sem veszek róluk különösebben tudomást.

2012. márc. 7. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem azt kértem, hogy járj szakadt, használt cuccokban! csak tudod, neten keresztül nem lehet eldönteni, hogy a) tényleg csak azért bántanak, mert jól éltek és megvan mindened, ami kell, de egyébként semmi extrát nem mutatsz vagy b) egy pénzdobáló kis **** vagy, aki folyton felvág mások előtt, hogy mennyire megy nekik, és látványosan a másik pofájába tolja mindenét, hadd csorogjon a nyála.


nem mondom, hogy ez a két véglet van, de úgy látom, semmilyen hatással nem volt rád, amit mondtam. fogd már fel légy szíves, hogy van, aki igazságtalannak érzi a néhol irreális különbséget, mert semmiben nem rosszabb, mint te, csak esetleg a szülei nincsenek (vagy nem voltak) olyan helyzetben, mint a tieid!

de ha te magad is élezed ezt az ellentétet, akkor ne csodáld, ha nem bírnak!


mind2 fenti típusból járnak az osztályomba, és hidd el, az újgazdag, iPhone-os, ilyen-olyanmárkás embereket hamar kiutálták! a többinél meg díjazták, hogy nem dörgöli a másik orra alá, hogy mennyi van neki.

2012. márc. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

nem kell elrejtőznöd senki elöl igenis mutasd meg hogy van pénzetek hogy gazdag vagy ez úgyis bosszantja őket had bosszantsa őket mégjobban

védd meg magad ha piszkálnak

az ő bajuk hogy ők szegények

arra nagyon vigyázz hogy meg ne lopjanak sajnos az ország tele van büdös csozékkal akik szeretnek rászállni arra akiknek van pénze

2012. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
melitta1986 úristen el nem hinném h vannak ilyen emberek mint te ha nem látnám...
2012. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha igaz, amit írsz, akkor csak az a járható út, hogy nem veszed magadra a kötekedést.


Mást nem tudsz csinálni.

2012. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Én is ilyen vagyok , mármint a ˝rossz" de akkor is ne vedd magadra, szard le őket, mondtad hogy vannak más barátaid.. akkor Go, ne foglalkozz velük mert csak irigyek rád... :)) ( bár ezt mont én mondom ,de min1 xDD )
2012. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!