Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye Bartos...

 1/4 anonim ***** válasza:
Már vagy 10 éve is hirdette magát a neten. Akkor még hosszú, összefüggő, politikainak és filozófiainak nevezett szövegeket írt, persze ezek már akkor sem voltak színvonalasak, inkább a részegek csapongásaira emlékeztettek. Akkoriban még politikai aktivistának, művésznek stb. akarta magát feltüntetni. Amint látom, mostanra már teljesen leépült, most már csak annyiból áll a tevékenysége, hogy részeges csövesként alázza magát a szánalmas- és puruttyablogok közönsége előtt.
2012. márc. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, én tipikusan azok közé tartoznék, akik kaphatók ilyenfajta emberek videóinak körberöhögésére, de valahogy egy élet összeomlását látom emögött. Egy ember, aki nem tudott semmi hasznosat kezdeni az életével, ezért egy ország bohóca cím jutott neki szerepkörül, ami azzal jár, hogy már tudom is én hogy berögzült, vagy beteges kényszercselekvéseket csinál, amellett hogy összefüggéstelenül beszél mindenfajta okosnak vélt gondolatokat hangoztat, és dögöket eszik. Én ezt nagyon szomorúnak tartom.
2012. márc. 7. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:

18:00


"valahogy egy élet összeomlását látom emögött."


Ezt a kását nem eszik ilyen forrón. Bartos nagyon nehéz körülmények közül jött, és valamikor 18-19 éves korában hónapokig hajléktalan is volt. Tehát ahhoz képest kell értelmezni az "összeomlást". Bartos legfeljebb szinten maradt, nem összeomlott. Az évek során könyvei és cikkei megjelentek, az utóbbi 5-6 évben már nem, de a neten és nyilvános performance-okkal ma sokkal ismertebb, mint amikor rendes helyeken publikált. Tehát elég relatív, hogy "összeomlott"-e az élete. Hamar lesüllyedt a csöves rétegbe, de ő a legismertebb csöves az országban.


"beteges kényszercselekvéseket csinál"


Szemetet eszik, mert az ingyen van, és állítólag az agybetegsége lehetővé teszi, hogy bármit megegyen.


"amellett hogy összefüggéstelenül beszél mindenfajta okosnak vélt gondolatokat"


Be van nyomva. Amúgy a "bartosizmusnak" van eszmei tartalma, de persze nem túl bonyolult és nem túl érdekes.


"Én ezt nagyon szomorúnak tartom."


Nem vidám dolog, én nem is vagyok rá kíváncsi, mert cseppet sem szórakoztat, de több tízezren vagy százezren élnek az országban bartosi körülmények között, akiknek nincs kultuszuk, és akik nem csinálnak az életmódjukból performance-ot. Bartosnak számos rajongója van, akikre ki tudja, akár még számíthat is, ahogy Szalacsi részére is gyűjtöttek pénzt a Szalacsi-fanok. Szóval Bartoson kár szomorkodni, a maga módján életrevaló.

2012. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, mondasz valamit, mert az tény, hogy amellett hogy olyan életmódot folytat, amilyet, és azt eszik amit talál, tényleg megvan neki mindene, amire vágyik, és ezt többször el is mondja, legyen bár az cigaretta, alkohol, vagy "tetoválás", és hát sok ember komolyan is tiszteli őt. Csak nem tudom, hogy ez az arca, amit a kamerának mutat, az igazi arca-e és hogy belül nyomasztja-e valami, értékes embernek tartja-e valóban magát, vagy tényleg olyan-e, amilyennek látszik, valóban elhiszi-e amit mond, és akkor is úgy él-e mint a videóiban, amikor senki nem látja. Én abszolút egyetértek azzal is, amit több embertől hallottam már, hogy őt semmiképpen sem lehet elítélni, mert nem bűnöz, nem vandálkodik és lop, egyszerűen megosztja az emberekkel az agyszüleményeit, és az életképeit, akik amögött mélyebb tartalom után kutatnak, míg mások egyszerűen csak poénnak, közröhejnek tartják, vagy csatlakoznak ehhez a Chuck Norris szerű kultusz és "möster" témához. Én boldog jövőt kívánok neki, és hogy találjon igaz barátokra, és ha a rajongói tényleg szeretik őt, akkor legyen mindig aki kisegíti, támogatja.
2012. márc. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!