Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok olyan "hülye"...

Miért vagyok olyan "hülye" hogy mindig meghal az álllatom, és mindig fáj, de mindig kell új?

Figyelt kérdés

Most nem egyről van szó. De, mindegyik állatom ugyan annyira fájt, amikor meghalt, a mai napig is fáj, amikor rá gondolok, hogy meghalt, nincs többé.

Így összesen 4 kutyám, 5 macskám, 5 tengerimalacom 1 vadászgörényem volt, és mind meghalt, és mindegyiknél napokig, sőt hetekig sz*rul voltam/vagyok még most is, ha eszembe jutnak, hogy mennyire jó volt, és nincsennek többé.


És mindig ez van, és mindig megfogadom, hogy jó, ezt az érzést többet nem akarom érezni(bár fogom, ha meghalnak a rokonaim is, de az ritkább szerencsére) de akkor is szerzek új állatot, és mindig ez történik.


Szóval miért vagyok ilyen? Mondják, hogy ugyan, ne legyek ilyen, gondoljak arra, hogy mennyi szép időt töltöttünk együtt az állataimmal, de nekem akkor is az jut az eszembe, hogy nem volt elég...

És akinek nincs állata, az sose szomorkodik amiatt, hogy meghalt egy állata, mert sose volt neki, és nincs ilyen baja, nem érez ilyet...


Úgy érzem mintha ez egy körhinta lenne, mindig ugyan oda jutok, bármit csinálok...


2012. febr. 27. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ne vedd sértésnek, de csak úgy nem pusztulhat el az állatod, csak, ha öreg. Meg végüles egyszer minki meghal...ne gondolj rá, sztem, vegyél másik, nem lessz ugyanmaz, de legalább nem foglalkozol a halottakkal, hanem boldogít az új, és próbált ETETNI rendszeresen, és biztosíts nekik helyet! Ja ha rágondolsz annál jobban fáj, am hiába kérdzel minket, ilyenk kérdésre csak te magad tudsz válaszolni, salynos mi ezt nem tudjuk! :) és egyszerre csak EGY állatot vegyél!!!!!!!! :)
2012. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is sok állatkám volt, van és lesz is és nekem is mindig fáj az elvesztésük, de az új állatkával vígasztalódom és tudom, hogy nálam minden állatka jó helyen van, mert én a maximálisat próbálom nyújtani neki és nagyon szeretem őket. Szóval szerintem gondolj mindig arra, hogy nálad boldog élete volt annak akit te elveszítettél és újra tovább él valahol boldogságban! Én biztos vagyok benne, hogy ez így van és az életük folytatódik tovább és ő nem is tud róla hogy nincs már, mivelhogy egy másik világon boldogan él tovább! Az új állatkádnak meg szintén mindent megadsz és maximális szeretet adsz neki amivel boldoggá teheted őt! Szóval legyen továbbra is állatkád, hogy minél többen legyenek jó helyen, azaz Nálad mert így boldog életük lehet! :)
2012. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt érzem, hogy azoknál, akiknél folyton pusztulnak az állatok, és újabbak, meg újabbak jönnek, lelki probléma van. Valahol ők nem tudtak kötődni az előzőekhez, ezért kell pótolni mindig a hiányt. Ez a hiány pedig valamiből fakad egy emberben.
2012. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet, hogy hülyén fog hangzani, de nekem még az is hiányzik, hogy kisgyerekkoromba volt egy kedvenc játék patkányom és a hülye unokatesóm ellopta. Nem tudtam hol lakik, hogy átmenjek hozzá és szétverjem a fejét, de nagyon mérges voltam. Teljesen mindegy, hogy mihez kötődünk, ha azt elveszik tőlünk, az rossz.


Egy élő állat, vagy családtag elvesztése meg kicsit komolyabb ennél, főleg ha nagyon szerettük, elég mély nyomot tud hagyni. És nyilván akkor úgy érezzük, hogy kell hogy valami helyette, ami pótolja, hogy talán akkor kevésbé fáj. Nem?

2012. márc. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként azt is meg lehet tanulni, hogy tudj nemet mondani, hogy ne kerülj kétszer ugyanabba a hibába. Tanulj az előzőből. Lehet hogy hangulatember vagy megtetszik egy állat é meg is veszed, de ha jobban belegondolsz, nem biztos hogy neked arra szükséged van, hisz lehet, hogy már előre félsz tőle mi lesz ha ő is meghal.
2012. márc. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy ha valaki meghal akkor azt egy idő múlva el kell engedni. Gondolj arra h nekik többet nem kell szenvedni. Nincs értelme annak h őröld magad. Szerintem te egy érzékeny ember vagy. Ez nagyon jó de van sok hátránya is. Vigyázz h mások ne tudják ezeket ellened felhasználni.

ja és tengerimalacot ne vegyél szerintem mert a felsorolt állatok között ez a legérzékenyebb.

2012. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk vigyázhatnál rájuk jobban például.
2017. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!