Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek ennyire tökéletes legyen az élete?

Figyelt kérdés

Az egyik korombeli lány ismerősömről lenne szó. 19 éves lány, most végez a gimivel (én már 2 éve egyetemre járok, 1 évvel vagyok idősebb nála). Már felsőfokú nyelvvizsgája van németből, holott a 2 évvel ezelőtti németversenyen én 2. lettem, ő tovább sem jutott. A tanárok szerették, az osztálya úgyszintén, jó tanuló. A családja tökéletes, a szülei gazdagok, fiatalok, kedvesek, segítőkészek, mindent megadnak a gyerekeiknek, igazi, boldog család, amit a lány szeret is facebookon megosztani. A képeken mindenki mosolyog és boldog. A húgával imádják egymást, jó barátnők, ahogy a két unokatestvérével is. Sok barátja van, vannak igazi barátnői, akikkel mindenfelé el tud menni szórakozni, nyaralni, számukra egy siófoki party semmiség (pedig 200km tőlünk). Még a kutyája is tökéletes, imádják egymást vele és az állatok igazi családtagok.

Mivel a szülei gazdagok, minden éven többször mennek nyaralni a világ legcsodálatosabb helyeire: Egyiptom, Törökország, Spanyolország, Görögország... minden éven valami, egyszerű hétvégéken pedig egy kis wellnessezés. Ezenkívül a lány gyönyörű külsőre, kedves, szép arc, szép haj, tökéletes alak és szép barna bőr, na meg drága, elegáns, nőies ruhák. Persze mindenki szereti, mert mindemellett mindenkivel kedves, aranyos. Mindig tele van programokkal a barátainak és a családjának köszönhetően, sosem unatkozik, mindenki szereti (persze neki is van 1-2 ellensége, ismerem őket is, de a lány tudomást sem vesz róluk). A szerelmi élete is tökéletes, van egy jóképű, sportos, kedves és gazdag, befolyásos barátja, aki elég komoly egyetemre is jár a jó családi háttér mellett. Nekik semmiség egy karácsonyi bécsi kiruccanás, vásárlással, szórakozással. Mintha minden tökéletes lenne. A húgomat kérdeztem erről a lányról, ő is ismeri, szerinte is tökéletes az élete és léteznek ilyen emberek, akiknek az életükben minden stimmel. Azonban én nem ezt vallom. A lány tipikusan mindenki felé azt mutatja, neki milyen tökéletes az élete és hogy ő is milyen hibátlan, azonban ennek nem tudom, mennyire lehet hinni. Ti hisztek abban, hogy létezik ilyen tökéletes élet?


2012. márc. 9. 15:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem irigykedésből írtam ki a kérdést, csak már furcsállom, hogy akármit hallok róla vagy akárcsak végnézem a facebook-profilját, egy tökéletes embert látok - mindenki annak látja. Nekem ez már furcsa.
2012. márc. 9. 15:51
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ez csak máz. lehet, hogy legbelül ő is küszködik valamilyen problémával, csak nem köti senki orrára.
2012. márc. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vannak gondjai csak nem tárja a külvilág felé.
2012. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Bocs, hogy nem olvastam végig, de gondolom kérdésed a tökéletes életről szól. Véleményem szerint senkinek nincs tökéletes élet csak a sikeresek életéhez viszonyítva van sz*r életünk. Egy hajléktalanhoz képest neked van a tökéletesebb élet. Szerintem ez viszonyítási alap, mert nem hiszem hogy lenne tökéletes élet ebben a világban.
2012. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Biztos nem "tökéletes" az élete, csak tudja hogy kezelje a problémákat, és azok amúgy sem olyan jellegű problémák mint amik egy szegény sorsú családban előfordulnak.

Ő ezt kapta a sorstól, és tud is élni a lehetőséggel, élvezi az életét. Jó hogy vannak ilyen emberek.

2012. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hát közel áll hozzá az biztos, szép :D
2012. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is viszonylag jó anyagi körülmények között élek, jól tanulok, a legtöbb ember szerint szép is vagyok... de a családi életem egy katasztrófa, a szüleink szinte ki nem állhatnak engem és a húgomat, ráadásul mindig is úgy neveltek minket a húgommal, hogy utáljuk egymást, hisz ők is utálják a testvéreiket. Soha nem megyünk nyaralni, még strandolni sem, mert ki nem állhatjuk egymást, ha egy nyáron 1x megyünk el fél napra, abból is vita, orbidálás van. Apám egy igazi zsarnok, sosem törődött velünk, lenézi a nőket, folyamaosan megaláz minket, semmibe vesz. Anyám pedig egy tipikus házisárkány és állandóan beleüti a dolgát a magánéletembe, holott 20 évesen szerintem már hagyni kéne nekem, hadd csináljam azt a pasimmal, amit én akarok. Minden nap frusztrálnak, emiatt bezárkózom és antiszociális is lettem kissé, kevés barátom van, ők sem olyan igaziak. Illetve az egészségemmel is vannak problémák, hiába a jó alakom és a szép bőröm, meg a fényes, hosszú hajam... csak kívülről tűnik rendben lévőnek a testem. Így semmi önbizalmam nincs - bár ez egy másik téma. Szóval tudom, hogy sajnos semmi sem olyan tökéletes, mint amilyennek tűnik, de nekem nincsenek is olyan boldog családi képeim, mint neki pl.
2012. márc. 9. 17:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Tökéletes élet nincs. Olyan élet van, amiben boldog és kiegyensúlyozott vagy, szeretetben élsz, és te is szeretsz másokat. De ez mindenkinek máshogy valósul meg. Nekem például a nyaralás és a gazdagság nem számít (tényleg nem). Az ideális életet én így képzelem el: Olyan munka, amit szeretek, és meg is tudok élni belőle egy viszonylag normális életszínvonalon; egy szerető férfi; szerető, támogató családi légkör és jófej, értelmes ismerősök, barátok, akikkel sokat lehet beszélgetni, tapasztalatot cserélni, szórakozni. Ja, és ami még nagyon fontos: mindig legyen valami kitűzött célja az embernek.


Szerintem egyébként a tökéletesség hosszú távon unalmas és rossz. A nehézségek, megoldandó problémák éppúgy kellenek az élethez, mint a gondtalan pillanatok. Különben hogyan is tudnánk értékelni a jót?

2012. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem elég az anyagi jólét, és a külsőségek, ahhoz hogy egy család kiegyensúlyozott életet tudjon élni kell egy bizonyos fokú intelligencia is. (Nem megbántani akarom a szüleidet, de ez az igazság.)

2012. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Sajnos ez nálunk nincs meg, folyamatosan piszkálódnak velünk, csesztetnek, ok nélkül veszekednek. Ha nincs probléma, kreálnak egyet. Csak úgy, vita nélküli beszélgetésre sosem volt példa. És azt is veszem észre, hogy a nemtörődömségük, az oda nem figyelésük részben a butaságukból ered. A húgom szépen el is züllött emiatt, most meg nem tudnak vele mit kezdeni, lop, iszik, drogozik, cigizik, és ők tétlenül állnak az egész előtt, sőt még finanszírozzák is a húgomnak az egészet. Itt derült ki számomra, milyen buták a szüleim. Alapból nem valami agyoniskolázottak, apámnak érettségije sincs, anyámnak meg egy levelezős épp, hogy kettes. Mikor kérdezek tőlük egy alap, egyszerű kérdést, pl mikor indulunk másnap a nagyvárosba, fél percet gondolkodniuk kell, mert nem jut el az agyukig még a kérdésem sem néha. A világról alkotott képükről, a felfogásukról ne is beszéljünk. A cicámat utálják, anyám folyton azzal fenyeget, hogy beteszi a kocsiba és kidobja valahol (11 éves koromban a kutyámmal megtette!), ezért tartok tőle. Csak nemrég jöttem rá, hogy a szeretet, amit a cicámmal egymás iránt ki is mutatunk és a törődés, az odafigyelés váltja ki belőlük ezt az ellenérzést, azt hiszik, hogy azért, mert ők képtelenek még a saját gyerekük iránt is ilyet érezni, attól ez rossz dolog.
2012. márc. 9. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!