Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják a mostani...

Miért mondják a mostani fiatal generációra, hogy degenerált és retardált?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanazért, amiért pár száz éve minden generációra folyamatosan ezt vagy hasonlóakat mondanak. Azért, mert az idősebb generációk már nem emlékeznek rá, hogy fiatalkorukban ők sem voltak jobbak egy fokkal sem és azt hiszik, tizen-huszonéves korukban is megfontolt, visszafogott, érett emberek voltak (a fiatalok ezt "besavanyodott" néven emlegetik).
2012. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Objektív szemszögből figyelve elmondható, hogy a mostani (és az egymást követő újabb és újabb) generációk egyre rosszabbak lesznek?
2012. márc. 10. 20:31
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezt minden generacio csinalja mert mindenki elfelejti hogy miket csinalt fiatalon.Akik most szidjak a fiatalokat, ok is szidva voltak.A te generaciod is szidni fogja a fiatalokat mikor idosebb leszel.

Amugy bunko szokas es csak a fontoskodo pokhendi barmok csinaljak akik intelligensnek es kulonlegesnek akarnak latszani.

31/F

2012. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
elso megeloztel:p
2012. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Masak, igen.Rosszabbak,nem.
2012. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Én apám rosszabb volt fiatal korában mint én ez tény mert ő sokkal többet bulizott alig járt szinte iskolába meg minden és ő nem mondja ezt hogy besavanyodottak vagyunk mert tudja hogy amit ő már korábban átélt azt kb bennünk látja. Csak ugye a mai világban több lehetőség van a fiataloknak mint korábban de alapján véve mindenki ugyanolyan mint a szülei, nagyszülei és még sorolhatnám, és sokan csak elfelejtik azt hogy ők mit éltek át fiatal korukban és azt is hogy ők hogyan viselkedtek meg milyenek voltak, mert alapján véve ugyanazok csak akkor még jobban tisztelték a felnőtteket meg azért akkor más világ volt.
2012. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok egy nagypapa, 19 éves vagyok, és én is azt mondom, hogy túl sok a degenerált. Alapvetően szerintem az az ok, hogy tl sok család szakad szét, egyszerűen szinte senkinek nincs meg a stabil családi háttere. Az pedig nagyon nagy biztonságérzetet adna, és nem kényszerítené a gyerekeket arra, hogy másban keressenek menedéket. Bandázásban, drogban, akármiben. Azonkívül ha azt látja egy gyerek, hogy a szülei kiegyensúlyozottan, harmonikusan élnek egymás mellett, akkor ő is ezt a példát viszi tovább. De ha azt látja, hogy a szülők semmibe veszik, csalják egymást, nem tisztelik egymást, akkor ő honnan tanulna bárki felé tiszteletet? Mi marad szent számára, miért venne bármit komolyan, ha azt látja, hogy a legfontosabb egység, a család sem működik?
2012. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Miért mondják a mostani fiatal generációra, hogy degenerált és retardált?"


Az "öregek" ( = kb. 30 éves kortól fölfelé) azért mondják, mert elfelejtették, hogy ők is voltak fiatalok, és nem értik a fiatalokat.


A fiatalok (mondjuk egy mostani 18 éves) pedig lázadásból mondják, mivel a tizenéveseknek az a mániájuk, hogy ők különlegesek, és felette állnak a "szürke tömegen". Ezért a tizenévesek egyik kedvenc módszere, hogy együtt szörnyülködnek az öregekkel azon, hogy de borzalmasak ezek a mai fiatalok, ezzel magukat a "mai fiatalok" átlaga fölé emelve.

2012. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

"Ezért a tizenévesek egyik kedvenc módszere, hogy együtt szörnyülködnek az öregekkel azon, hogy de borzalmasak ezek a mai fiatalok, ezzel magukat a "mai fiatalok" átlaga fölé emelve."


A te fiatalkorodban mindennapos volt a tanárokkal szembeni tiszteletlenség, a tanárverés, a lányok káromkodása, 13 évesek k*rválkodása, a partidrog-túladagolás miatti életveszélyes állapotba kerülés /halál, a tizenévesek detoxikálóba kerülése? Vagy az, hogy 14-15 évesen már kocsmáznak és lerészegednek? Vannak bizonyos tendenciák, amiket nem lehet letagadni. Egyre hamarabb akarnak "felnőni". Persze nem az érzelmi felnövésre gondolok:)


És még csodálkozol, hogy különbnek tartja magát az, aki nem ilyen? Igenis büszke vagyok rá, hogy nem iszom magam az asztal alá hétvégente és nem drogozom, miközben sok olyat ismerek, aki ebből űz sportot.

2012. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10:14-eshez: az sem elhanyagolható tény, hogy régen kinézték maguk közül a fiatalok az ilyen alakokat (tesómék a 80-as 90-es években voltak gimisek, szóval nem öregek!), ma meg mindenki velük akar barátkozni, meg akarnak felelni nekik szinte mindenáron.
2012. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!