Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fővárosiak és vidékiek....

Fővárosiak és vidékiek. Nektek mennyire tetszik Budapest?

Figyelt kérdés

2012. márc. 15. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fővárosi vagyok.

Vannak szép részek, bár tény és való, hogy vannak lelakottak. Elvagyok vele.

2012. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Messziről tetszik (például esti kivilágított Duna-part, Vár, Lánchíd), közelről annál kevésbé. És az én értékrendemben nyüzsgős, mint a városok általában, ezért inkább a vidéki életet preferálom.
2012. márc. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Fővárosi vagyok.

Tetszik, hogy minden nagyon közel van hozzám (rengeteg bolt, patika, kórház, könyvtár, stb), hogy ilyenkor (nemzeti ünnep, hosszú hétvége) is ha kell valami étel, vagy csak szeretnék venni egy sálat (mert mondjuk rám jött a vásárolhatnék), alig kell megtennem 20 percet sétálva és a plázában vagyok.

Nem tetszik, hogy ennyi ember van, nekem túl nagy a tömeg, pláne, hogy igen bunkók. A túl kevés, kihalt utcákat sem bírom, de ettől a hatalmas tömegtől csömöröm van. Szintén nem tetszik, hogy nincs friss levegő, nincs "zöld", ami meg lenne, tele van kutyaürülékkel, sötétedés felé csövesekkel, nem lehet egy igazán jóízűt túrázni, hacsak nincs kocsid, hogy elmenj a hegyekbe, vagy környező településekre. (nekem nincs kocsim, így pedig több órát kellene utazni, és nagyon drágán jönnék ki a vonatjegyek miatt). A közbiztonsággal sem vagyok kibékülve, kevés a rendőr, ha vannak sem csinálnak semmit, mert félnek a cigányoktól...

Őszintén, nem tudom, hogy leköltöznék e vidékre (konkrétan vidékre, nem másik városba), mert 50-50% ez a szeretem-nem szeretem a fővárost-dolog, praktikus, hogy ekkora a boltok kínálata, hogy a "számban van" rengeteg rendelő, patika, iskola, óvoda, stb. Bár ha idősebb leszek, és lesznek gyerekeim, szerintem törekedni fogok, legalább Pest határába, nyugisabb, tisztább levegőjű faluba/településre költözni (vagy fel a Budai-hegyekbe)

21/L

2012. márc. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Én budapesti vagyok, 16/f.

Magyarországon sehol máshol nem tudnék élni, csak itt, Budapesten.

Én szeretem, hogy állandóan pörög, én élvezem a sokszínűségét, azt, hogy minden kerület más hangulatú: a hatalmas lakótelepek, a gyönyörű belváros, a gazdag kertvárosok, stb.

Az éjszakai élete szerintem nagyon sok nyugati várossal felveszi a versenyt.

Ahol én lakom (Kőbánya-Óhegy) csendes, de mégis közel van két fontos csomópont is (Kőbánya-Kispest és az Örs vezér tere), így a Belvárosba is nagyon hamar beérek... :)

Én imádom Budapestet, nem tudnám elhagyni semmi pénzért, maximum 2-3 évre külföldi tapasztalatszerzésért.

2012. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Retekszisz ***** válasza:
27%
Debreceni vagyok, de elég sokszor megfordulok Pesten, és én gyűlölöm. Piszkos, zsúfolt, büdös, leharcolt, igénytelen (persze ez az átlag kép, nyilván nem a II. kerről meg a Dunapartról van szó).
2012. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
57%
vannak szép részek de a hangsúly nem azon van . túl sok a rossz pesten ami elnyomja a jó dolgokat ott ...
2012. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
74%
Imádom Budapestet! Bárcsak ott lakhatnék. Vidék=0!
2012. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
pécsi vagyok. mindkét helyet imádom. nem tudnék dönteni. pécs a sok személyes kötődés, jól belakott helyek, ismert koncert helyszínek stb.. pest pedig a hatalmassága. mindent tartalmazása. varázsa.
2012. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Budapesti vagyok és sok a pro és kontra, de akármennyi negatívumot sorolnék fel nem hiszem, hogy tudnék más városban élni. Szeretem, hogy mindennek a központjában vagyok, nem kell más városba utaznom ha el akarok menni színházba vagy koncertre, akármennyire idegölő a BKV azért mégiscsak elég gyakran járnak a tömegközlekedési eszközök, a metróval fél óra alatt eljuthatok a forgalmasabb helyekre. Kényelmes azért itt.

Igazából Budapest is lenne olyan szép, mint mondjuk Bécs ha lenne pénz az épületek restaurálására.

Szeretem, hogy teljesen más Pest és Buda hangulata.


Viszont nem szeretem a koszt, a bunkó embereket, ha kéregetnek a villamoson vagy felengednek csontrészeg embereket mikor rengeteget fizetek a bérletért... Hogy figyelni kell nagy tömegben, hogy ne lopjanak, néha ki lehet fogni agresszív kesztyűárusokat:D, szórólaposokat, greenpeaceseket, akik nem értik, hogy nem...

Hogy magasabbak az ingatlanok árai itt és hogy a felvételi pontszámok is magasabbak itt, pedig nem biztos, hogy az oktatás színvonala jobb az adott karon. Meg ilyen apróságok.

20/L

2012. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Eredetileg vidéki vagyok, egyetem miatt nemrég felköltöztem Budapestre. Imádom, hogy mennyire kozmopolita, pörgős és változatos. Pár hónap alatt igazi city-rat lettem, V-VI-VII-VIII-IX-XI keren kívül szinte soha nem is vagyok.
2012. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!