Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fővárosiak és vidékiek....

Fővárosiak és vidékiek. Nektek mennyire tetszik Budapest?

Figyelt kérdés

2012. márc. 15. 10:05
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én nem Budapesti vagyok és csak a vár,hidak stb.-n kívül semmi nem tetszik!
2012. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Vidéki vagyok, Bpn tanulok. Hétvégén hazajárok. Nem akarok senkit megbántani, szeretem a nagyvárosokat. pl. Bécs tetszik, de Bp egy koszfészek. Zaj, bűz, mocsok, a járdákon szemét, kutyasz@r. 2 év alatt nem tudtam megszokni, sokkal jobban érzem magam az unalmas falumban, igaz, hogy alig van itt vmi, de legalább tiszta levegő van és nincs zaj meg mocsok.
2012. ápr. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Budapest egy borzalmas város!!!
2012. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok, Pest megyében élek egy kisvárosban.

Mindig alig várom, hogy menjünk Budapestre (sajnos ez nem sokszor adatik meg egy évben). Imádok mindent. Itt az emberek nem foglalkoznak veled. Rengeteg szórakozási lehetőség, és szép helyek vannak itt, engem annyira lenyűgöz a főváros, hogy a gettósabb részek, az aluljárók se zavarnak. Annyira irigylem a budapesti embereket, amiért ilyen jó helyen élhetnek, minden itt van, bármi kell, azt tömegközlekedéssel el lehet érni, és már alig várom, hogy megkezdjem a gimis éveimet a fővárosban. Imádom Bp-t, szívesen laknék itt.

2014. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Én eredetileg vidéken születtem, ott is nőttem fel, viszont 5 éves koromban megmondtam, hogy én Budapesten fogok élni, már akkor szerettem a várost.

Most, hogy már évek óta tényleg a fővárosban lakom, egyszerűen még mindig nem tudok betelni vele, van, hogy csak úgy felszállok utazni a villamosra, nézem az épületeket, utcákat, az embereket. MINDENT IMÁDOK Budapesten.

Imádom, hogy az utcákon annyian vannak, hogy lökdösnek össze-vissza, és imádom, hogy én is lökdösöm az embereket, és még nekem áll feljebb, hogy miért totyog előttem :D

Imádom, hogy annyira nyüzsis a város, mindig van valahol valami.

Imádom, hogy ha kedvem szottyan hajnali 2-kor kenyeret venni, kapok frisset is akár.

Imádom, hogy ennyire sűrűn jár minden, és ezerféle lehetőségem van eljutni A pontból B-be, és sosem várok 5 percnél többet sehol. (Fuh, az már sok is lenne :D)

Imádom, hogy a buszok és trolik szanaszét esnek a roskatag úton.

Imádom, hogy ha éjszaka megyek valahová, nem kell taxiznom, mert ott vannak a 900-as buszok – így aztán azt is imádom, hogy nem 23.40-kor ér véget számomra a buli, amikor itthon ment az utolsó busz haza...

Azt is imádom, hogy itt egyáltalán nem foglalkozik velem senki, mindenki azt csinál, amit csak akar


Amikor hazajövök, már úgy tekintek a szülővárosomra, mint egy rossz kis vicc, amivel megtréfált az élet, de végre észbe kapott, és Budapesten lehetek, ahová tartozom igazából.

Nem is tudom, miért, de olyan mély kapcsolatot érzek ezzel a várossal, ami szétszakíthatatlan :) Minden egyes porszemét szeretem.


Ha valami miatt el kéne költöznöm kisvárosba, ne adj isten... FALURA... ott akasztanám fel magam, megölne az a semmi meg a csend, ja meg hogy elfingom magam, és a falu végében már Marika meg Ica néni azt beszélik, hogy összeszɑrtam magam.

2016. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szombathelyi vagyok, és nem gyakran fordulok meg a fővárosban. Sajnos nagy a távolság, és kevés a pénz. Én személy szerint imádom Budapestet, bármikor oda költöznék. A nagy különbség Szombathely, és Budapest között a sokkal jobban kiépített infrastruktúra. Hatalmas úthálózat, rengeteg üzlet, étterem, és szabadidei tevékenységet nyújtó létesítmény. Pont emiatt van az, hogy nem tudják kellően rendbe tenni, ezért néhány területe elég lelakott. Szombathelyen az ilyen dolgokat sokkal könnyebben megoldják. Nagy előny Budapest javára, a rengeteg ember. Én személyesen nem szeretem, ha majd minden nap találkozok valami ismerőssel. Szeretek ismerkedni, és ez Budapesten sokkal könnyebb nekem. Rengeteg érvet tudnék még felsorolni Budapest mellett, és bár sok az ellenérv is, nekem mégis az egyik kedvenc városom marad.
2016. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!