Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyedül lakom, sokat vagyok...

Egyedül lakom, sokat vagyok egyedül. Hogyan élvezhetem az olyan szórakozásokat/hobbikat, amiket egyedül lehet/kell csinálni ennyi magány után? Pl. Olvasni, sétálni, főzni, takarítani nincs kedvem.

Figyelt kérdés
Sétálni egyedül is lehet, olvasni egyedül kell, de mégis olyan unalmasnak találom az egészet már. Van társaságom, de nem mindig érnek rá találkozni. Ma pl. délelőtt főztem és azóta lótúrót sem csináltam. Elkezdtem rejtvényezni, de nem volt hozzá kedvem. Megnéztem egy filmet, de elég is volt. Hogyan próbáljam pozitívan nézni a magányt? Nekem ez már nem megy. Nem olyan társasára vágyom, hogy idegenek vegyenek körül, hanem azok akikkel jóban vagyok. Úgyhogy ha kimegyek pl. a plázába, akkor is egyedül vagyok, mert idegenek vesznek körül... Nem várnám el senkitől, hogy itt legyen mindig velem, főleg hétköznap nem, de ilyenkor rossz, hogy jó idő van kint és én még ki se mozdultam.
2012. márc. 15. 17:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Vagy még több haver, ismerős kell, akikkel alkalomadtán ki lehet mozdulni, vagy egy párkapcsolat. Legjobb mindkettő. Persze a párunk sem ér rá mindig, szóval kell a sok haver.
2012. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A magány nem ott kezdődik, hogy egyedül élsz. Van társaságod, csak nem jártok össze mindennap. Nos, nekem egyetlen barátom sincs. Nem mondom, hogy nem lehet beleőrülni az egyedüllétbe, mert én is kezdek bekattanni, de azért nem a világvége. Legalábbis vannak ezerszer rosszabb dolgok is annál, hogy az ember egyedül él.


Hogy hasznos is legyek: Ha teheted, iratkozz be valahova, ahova eljársz x nap a héten. Pl. sport, kézműves foglalkozás, tánc, filmklúb, könyvklúb, kirándulóklúb, satöbbi. De ha találsz magadnak egy hobbit, amit egyedül csinálsz, az sem rossz. Pl. varrás, kötés, fényképezés, napló-írás, akármi. Csak fel a fejjel, mert a gondolatainktól függünk.


Ne feledd: Minden agyban dől el!

Hajrá :)

2012. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt vagyok ma annyira rossz kedvű.. nagyon elkeseredtem, hogy mindenki kirándul és csinál valamit csak én ülök otthon egyedül.. Olvastam aludtam gépeztem és egyre rosszabb.. Szerencsére holnaptól találtam önkéntes munkát vasárnapig így nem kell otthon ülnöm egyedül. Gyűlölöm a hosszú hétvégéket. Még a szüleimmel is összevesztem, pedig ők igazán nem tehetnek róla, hogy ennyire egy elcseszett alak vagyok. L/21
2012. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Járok dolgozni, edzeni, de az ilyen napok, mint ma, meg az egyedül töltött hétvégi napok nagyon unalmasak tudnak lenni. Szombatra van programom, de az még messze van. Van barátom, de csak este tud jönni. Vele is ritkán találkozok és sokszor vele se csinálunk semmi értelmeset. Mindig késő délután jön. Ő szeret filmezni, fetrengeni, enni, de ez is unalmas ennyi idő után. Sétálni nem lehet vele,mert állítása szerint, mászkál ő eleget egész héten. Főleg a vasárnapok tűnnek nekem magányosnak, mert akkor a barátom reggel hazamegy és a nap többi részét egyedül töltöm. Holnap megyek edzőterembe, de az sem egész napos, hanem csak pár óra.
2012. márc. 15. 17:26
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy az ember magányos vagy egyedülálló. Ma jó idő volt, fogtam a kutyámat és elvittem az erdőbe sétálni. Unalmas, mert az, de inkább legyek kint szabad levegőn mint itthon a gép előtt üljek. Találd fel magad. Csak megmozdulni nehéz, utána már sokkal jobb:)
2012. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Most, hogy kifejtetted, rájöttem, hogy tulajdonképpen irigyellek. Szerintem egy kicsit lehetnél elégedettebb az életeddel, mert kapásból fel tudnék sorolni hatvan embert, aki nagyon-nagyon cserélne a te kis magányos, szomorú életeddel. Igen, ez irónia volt.
2012. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A folyton mászkálós, kötelező dolgokkal ellátott életet sem bírnám. Ami kötelező, egyenesen utálom. Nem tudom, sokan hogy bírják azt is elviselni. Nekem hétköznapra esnek a kötelező dolgok, próbálom akkor megoldani őket.
2012. márc. 15. 17:36
 8/25 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen egyedül is elmehetsz egy szabadtéri programra, nem olyan ciki.
2012. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Itt nem igen van olyan. :(
2012. márc. 15. 17:42
 10/25 anonim ***** válasza:
Vagy nincs valami olyan internetes oldal, ahol ilyen esetben gyorsan tudsz keríteni pár fiatalt, akikkel elmentek ide-oda? Akár egy társkereső oldalon, nem tudom ott van-e lehetőség ismeretségeket keresni, nem párt, hanem tényleg csak barátokat. Ha most feldobsz egy hirdetést, hogy a következő pár napban nincs kivel kimozdulnod, akkor biztos akad majd jelentkező egy szintén magányos lány személyében. Persze fiú is lehet, csak az olyan félreérthető. Persze nyilván csak ha bp.-i vagy lehetne ilyen gyorsan keríteni valakit, aki szintén egyedül van, de szívesen elmenne valahova.
2012. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!