Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan telnek a hétköznapjaito...

Hogyan telnek a hétköznapjaitok? Hány %-ban negatív, hányban pozitív?

Figyelt kérdés

Szoktam néha olvasni az ezo témából kérdéseket, és volt már nem egy olyan, hogy a kérdező segítséget kért, mert megátkozták, minden rosszul sikerül neki, szörnyűségek történnek vele. Ez egy alap tény, nem is firtatja senki. Aztán jópár hozzászólás után valakinek eszébe jut, hogy, hogy rákérdezzen, mégis mik azok a szörnyűségek. Erre jön válasz, hogy lekéste a buszt, megázott az esőben, meg a pénztárosnő udvariatlan volt vele. Ilyenkor arra gondolok, hogy vagy nagyon szerencsés a kérdező, hogy ilyen problémái vannak, vagy én vagyok megátkozva, de nagyon (amiben nem hiszek). Nálam szinte soha nem telik el nap úgy, hogy valami apró kis bosszúság ne érne. Tényleg apróságok, ezért hamar túl is teszem magam rajtuk, de vannak.


Ügyintézők, eladók rengetegen flegmák. BKV-n lekezelő jegykezelő. :D Valaki megbámul. Elmegy az orrom előtt a villamos vagy a busz vagy a troli. Pont akkor merül le a mobilom, amikor szükségem lenne rá. (Mondjuk ez még valamennyire kivédhető.) Boltban szándékosan vagy véletlenül nem jól adnak vissza. Pattog a szomszéd vmi miatt. A legrosszabbkor pattanás nő a homlokomon, vagy herpesz a szám szélén. Akkor esik az eső, amikorra kirándulást tervezek. Akkor fagy le a számítógép, amikor egy fontos üzenetet kellene elküldenem. Egy "jóbarát" beszól, kioktat, megmosolyog. Magázva kösznök egy idegennek, az meg letegez. Összefutok vkivel, és látom rajta, hogy nincs nagy kedve beszélgetni. Könyvesboltban pont akkor fogyott el a könyv, amit kinéztem magamnak, ruhaboltban nincs a kiszemelt nadrág a méretemben.


És még lehetne sorolni. Nálam ezek mindennaposak. Nem az összes, hanem a sors tetszés szerint válogat 2-3 ilyet egy napra. :D De még sosem jutott eszembe, hogy meg lennék átkozva. Talán pont azért, mert hozzászoktam már, nekem ez a természetes. Lehetne sokkal, de sokkal rosszabb, és akkor visszasírnám azt az időt, amikor ezek voltak a legnagyobb problémáim. De az is lehet, hogy tényleg lúzerebb vagyok a többi embernél. :D Másnál mennyire gyakoriak ezek? :)


2012. márc. 21. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is napi szinten fordul elő, ilyen..de már megszoktam..
2012. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem vagy lúzer !:)

ilyet ne írj nem vagy az ..

szerintem ez esetekben a probléma csak annyi hogy mindent negatívumként írtál le:) ne sújtsd magad ilyenekkel, ha pl esik az eső és pont aznap hagytad otthon az esernyődet élvezd már :)) tiszta poén jókedvvel esőben haza futni:D vagy éppen találkozol egy kedves faszival (persze ha lány vagy:S ) aki fel ajánlja az esernyőjét..

ezekből a dolgokból jól is ki lehet jönni de ha valaki egyből elutasítja ezt bosszankodik a történtek miatt nem veszi észre az egyéb lehetőségeket :) pedig azok mindig ott vannak! :) ne törődj a bunkó emberekkel azok nem érdemlik meg azt hogy neked miattuk legyen szar a napod ..

szar az élete azért bunkó veled ennyi:)

ezek nem átkok ez az élet csak mindenki máshogy fogja fel !:)

2012. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nE0 válasza:

Soha semmi nem történik véletlenül.


Gondold csak végig- ok és okozat az egész. Az életed visszavezethető események sorozatává, és ha valamelyik, a legkisebb sekélyebb dolog is máshogy alakul, nem itt lennél most és nem így ahogyan most élsz.


Minden fontos, a rossz dolgok is épp annyira, mint a jók. A rosszakból tanulunk, abból is ha fáj és nagyon kellemetlen. Minden nap apró kis leckékből és feladatokból áll és ahogyan teljesítjük őket, úgy alakulunk mi magunk is, a személyiségünk, a lelkünk.


Nem volt véletlen, hogy eláztál, hogy lekésted a trolit stb stb. Mindennek célja volt.


Nem vagy elátkozva ilyen apró "napi" kis dolgok miatt, az átkok pokolian borzasztóak, hosszú távon tönkre teszik az embert.


Sokan nem hisznek ilyesmikben, én igen. A baj nem jár egyedül, vannak napok, amikor juszt sem sikerül semmi. Ilyenkor lehet, hogy egy entitás vagy egy kisebb démon akaszkodik az emberre és sorra jönnek a balszerencsétlenségek a balesetek. Ezen lehet nevetni, ez teljesen így van. A történelem során sokan nem nevettek, de például megannyi keleti mitológia alapja szerint is mindenféle természeti katasztrófát is démonok okoznak.


Mindenkivel előfordult ez már életében.

Példa: tönkremegy a mosogató, a lefolyó eldugul sőt még a mosógép is aznap megy tönkre- szép sorban. A vizes- blokk magyarán minden ami vízzel volt kapcsolatban. Vagy sorra kiégek az izzók a lakásban. vagy amikor Murphy- szerűen történnek az események hihetetlen sorozatokban! :)


Soha nincs semmi sem véletlenül- az apró dolgok, a kis bosszantások- persze azt sem kell elfelejteni, hogy jó dolgok is megesnek az emberrel- de TÉNY ha emberek beszélgetnek először a rossz dolgokat sorolják, s ezek is maradnak meg bennük, mert emlékezetesebb és mélyebb nyomot hagy mint a jó. Hogy valaki rám mosolygott, hogy figyelmeztetett valamire, hogy megkínáltak csokoládéval, meghívtak kávéra, hogy mondtak egy jó viccet, hogy azt mondták kedves vagy, szép vagy, hogy felhívott egy jó barát, hogy megtalált a szerelem, hogy pont elérted a trolit, hogy kedves voltál valakivel és ő hálával viszonozta-- megannyi apróság, ezek is ott rejtőznek a rosszak és komiszak között! :)

2012. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!