Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Elkerülhetetlen volt, hogy...

"Elkerülhetetlen volt, hogy időben beérjek az iskolába" mondatot hogyan értelmezitek?

Figyelt kérdés
Pontosabban az illető végül beért vagy nem ért be időben?Kérlek érvelj, válaszod mellett!

2012. márc. 23. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezem, hogy nem tudott semmit tenni az ellen, hogy beérjen időben. Nyilván akkor értelemszerűen beért időben.
2012. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az illető nem ért be az iskolába, mert valami nagyon fontos dolog közbe jött.
2012. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Késni akart, gondolta egyedül megy és majd suli mellé megy, de találkozott az osztálytársával akit el kellett kísérnie, így már elkerülhetetlen volt h bemenjen az iskolába.
2012. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elkerülhetetlen=nem elkerülhető.


Vagyis nem tudta elkerülni, hogy bemenjen az iskolába.


Ha nem tudod elkerülni, hogy influenzás legyél, az azt jelenti, hogy elkapod az influenzát.


Tehát ha nem tudod elkerülni, hogy időben bemenj az iskolába, akkor időben bemész.


Tényleg ennyire nehéz nyelv a magyar...?

2012. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bármit is tett,mégis beért időben.
2012. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez a kifejezés így két attól függ milyen szöveg környezetbe

mondta.

2012. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Beért. Azért mert a mondat ezt jelenti.


Akkor most elemezzük palimadár válaszát......:)

2012. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze a mondatban az "elkerülhetetlen" igazából kakukktojás, véletlenül került oda. Lehetetlen, vagy elérhetetlen akart lenni, körülbelül.
2012. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy értelmeztem az elejétől, hogy nem ért be iskolába, csak az a probléma, hogy szinte bárkit megkérdeztem, a döntő többség ragaszkodik ahhoz, hogy a mondat azt jelenti, hogy elkésett, és egyszerűen nem hisznek nekem! :)) (a magyartanárnőmmel együtt), de most végre megnyugodhatok, hogy igazam van :D
2012. márc. 25. 11:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Az az iagzság h se a tanárnőnek se neked nincs igazad, mert a mondat szerint beért az iskolába, méghozzá késés nélkül, mert elkerülhetetlen volt h időben beérjen, más szóval nem tudta elkerülni a pontos érkezést. :D
2012. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!