Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a fiatalok,...

Miért van az hogy a fiatalok, akár diplomások, akár diploma nélküliek, özönlenek ki külföldre új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Az alacsony életszínvonal, a munkanélküliség, vagy a politikai válság a kiváltó ok?
2011. dec. 4. 18:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A három együtt. 21 éves lány vagyok, az elmúlt évben 3-an mentek ki a barátikörömből külföldre dolgozni (ketten nem is akarnak már hazajönni max látogatóba). Jobb fizetést kapnak, egyfolytában áradoznak milyen szép, tiszta helyen vannak, mennyire barátságosak az emberek, milyen jó a közhangulat, egyszerűen csak élvezik az életet, amit itt pont az általad felsorolt tényezők miatt nem tehettek meg..
2011. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nem találnak munkát,vagy csak nagyon alacsony bérért.
2011. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik lehet, szerintem ez a három így együtt elég erős befolyásoló tényező.


Én azért jöttem ki, mert otthon 90ezret kerestem (és még annak is örülhettem, hogy egy év keresés után találtam valamit 2 diplomával), itt meg 300at. Én nagyon szeretnék Magyarországon élni, de azért ez nem mindegy...

2011. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony életszínvonal, a munkanélküliség ÉS a politikai válság a kiváltó ok. + nem látni embernek való jövőt Magyarországon (a szalag melletti gürcölés éhbérért vagy a munkanélküliség miatti kilátástalanság minden csak nem jövő)


Egy diploma nélküli fiatal

2011. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

-alacsony életszínvonal

-munkanélküliség

-politikai válság

-a magyarok mentalitás

-a magyar emberek irigysége és viselkedése


Még sorolhatnám naphosszat hogy miért jó elköltözni Magyarországról.Akinek esze van az elmegy ahogyan én is tettem anno.Oda vissza csak turistaként és rokon látogatásra megyek lakni és élni soha.Életem legjobb döntése volt hogy eljöttem.Itt végre boldog lehetek.

2011. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%
Ezek a rohangászó fiatalok arra nem gondolnak hogy a hozzátartozóik mit csinálnak itthon? A nagyszüleik miből kapnak nyugdíjat, és haljanak éhen?Ezért kár volt öket megszülni és felnevelni!
2011. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2%

"Oda vissza csak turistaként és rokon látogatásra megyek"


És kit látogatsz meg ha itthon éhenhalnak a hozzátartozóid? Ezért neveltek fel?

2011. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

6. Válaszoló neked elgurult a gyógyszered?

Csupán ÉLNI szeretnének és nem egy malac edény országban megrohadni 120 vagy 60 ezres fizetéssel amiből nem lehet megélni.Ha a szülő szereti a gyerekét akkor megengedi neki hogy rendes emberi életet éljen.Külföldön nincs kolbászból a kerítés ahogy mondják de magyarországhoz képest igen is kolbászból van a kerítés ott.

2011. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"És kit látogatsz meg ha itthon éhenhalnak a hozzátartozóid? Ezért neveltek fel?"


Miért halnának éhen?Elég talpraesettek , na meg ki lehet őket is szponzorálni külföldre , ők döntik el hogy akarják-e vagy sem.

2011. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem a rohangászó fiatalok gondja, hanem az államé

Az állam nem gondolt arra, hogy mi lesz ha a fiatalok rohangálnak kifelé akkor ki fizet majd nyugdíjat? Most már késő erre gondolni...

Ez az elmúlt 20-22 év felelőtlen politikájának a következménye... igen, két párt jutatta ide az országot kéz a kézben: a Fidesz és az MSZP

2011. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!