Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok is csúnyán néz a...

Nálatok is csúnyán néz a postás, ha nem kap az utalványból (postán küldött pénzből)?

Figyelt kérdés

Most ne haragudjon meg egy postás se, aki olvassa ezt, de most neki nem az a munkája, hogy kézbesítse a leveleket, és házhoz vigye és átadja a postán feladott pénzt?

Ő ezért kapja a fizetését! Milyen jogon pályázik a kiszállítandó pénzre?

De rájöttem milyen trükkel dolgoznak: amikor sajnos olyan helyzetben voltunk és hozta a postás a temetési segélyt (!) 30 000 Ft, volt képe akkor is úgy kiszámolni, hogy 20 000, 2 X 2000, 500, 2 X 200, 100.

Várta, hogy, mikor mondom, hogy "jól van kössz, hagyd az aprót!" Meg direkt lassan kutat a táskája pénzes zsebében. Akkor kellett volna neki mondani, hogy, ne hargudj, e helyett adj már légyszíves egy 10 000-est! :D

Mert OK, hogy ha milliomos vagyok és már nem tudom hova tenni a pénzt, akkor majd fog kapni. De így ...


Ma is hozott a tesóm nevére 6795 Ft adóvisszatérítést, következő címletekben: 5000, 1000, 3 X 200, 100, 50, 4 X 10, 5.

megint igyanaz a trükk, keverik az aprót a táska zsebébe, aztán amikor ez eber nem szól, kivesz egy marék aprót, aztán leszámolja LASSAN, azért hogy közbe mondja az ember a fent említett mondatot.


Egyébként nincs bajom vele, rendes srác meg minden, de szerintem ez pofátlanság! Már azon is gondolkoztam, hogy panaszt teszek a postán emiatt.


Az a baj, hogy régen az öregek elkapatták őket, amikor adtak nekik a nyugdíjból. Most meg már elvárják. :(



2012. márc. 27. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem néz csúnyán egy cseppet sem. És azonnal vissza is ad, nem csinál ilyeneket. (Mondjuk felénk általában nők a postások, de ez nem hiszem, hogy számít.)
2012. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A régi postásunk,aki már nyugdíjba ment,ő ilyen volt.

De az új postásunk nagyon rendes!Fiatal,kezdő.Én itthonról dolgozok,rengeteg ajánlott levelek,pakkok,stb érkeznek.Volt,hogy akartam adni neki,egy kétszázast,de nem fogadta el,helyette inkább kért egy pohár ásványvizet.

Ez a pénzelfogadás nagyon személy függő.

2012. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ava87 ***** válasza:

Elég ritkán jön hozzánk pénzzel a postás, általában minden számlára jön, de ha mégis postás hozza, akkor ő is szokott így matatni az apróval. Én ezt nagyon nem szeretem. Ha én nem kérem az aprót, akkor azt majd úgyis mondom, de ne legyen már ez elvárás!

Mondjuk nálunk amúgy is elég pofátlan a postás. Hozzánk sok csomag érkezik, mert sok mindent rendelek külföldről és ezeket továbbértékesítem, a postás meg folyamatosan kíváncsiskodik. Állandóan kérdezgeti, hogy ez mi, ez micsoda, ebben mi van. Arról nem is szólva, hogy úgy mustrálgat, mintha csak egy szavába kerülne, és behívnám, hogy döntsön be az ágyba.

2012. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem sokkal jobban zavar az orvosok által elvárt hálapénz mint az a pár forint amit a postásnak adok.
2012. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!