Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják a homoszexuáliso...

Miért mondják a homoszexuálisokat melegnek?

Figyelt kérdés

Miért pont meleg?

Az megértem hogy homokosnak is mondják a homoszexuális szóból eredően.

Az hogy meleg annak van más jelentése is. Pl azt mondom hogy jó meleg még a kaja akkor nem arra gondolok hogy homoszexuális az az étel.


2012. márc. 27. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek. Egyébként van rá egy régi, mindenki előtt ismert, félreérthetetlen szavunk, én mindig azt használom.
2012. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nagy:D

Amúgy fogalmam sincs.Ez engem is érdekelne.

2012. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

Ezt találtam:


Németül a homoszexuálisok megnevezésére a schwul melléknév szolgál, aminek eredete a kellemetlen, fülledt meleg jelentéssel bíró die Schwüle főnév. A XVIII. századtól kezdve alkalmazzák az ebből képzett Schwulität szót nehézség, szorultság, kínos helyzet értelemben is.


E jelentéstartalmak miatt először pejoratív jelzőként alkalmazták a homoszexuális férfiakra a schwul kifejezést. Az 1970-es években azonban homoszexuális mozgalmak tudatosan elkezdték saját magukat schwul-ként emlegetni, így lassanként lekopott a szóról a bántó jelleg, és ma is ez német nyelvterületeken a politikailag korrekt elnevezés.


Nem tudni pontosan, mikor került a magyar nyelvbe a meleg kifejezés a homoszexuálisok megnevezésére, e témában ugyanis tudományosan megbízható dokumentum nem áll rendelkezésre.

Idézet: történelemszak.elte.hu

2012. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz, elég homályos (homáros? XD) az eredete. :D

Gyanítják, hogy pejoratív volt eleinte ez a kifejezés, aztán később tudatosan beépült más nyelvi rétegekbe is. (Ugyanez a helyzet pl. az angol "queer" szóval, ami azóta ún. politikailag korrekt kifejezéssé vált.)


Én úgy gondolom, kapcsolatban áll a "hideg" jelzővel. Mivel ha ezt mondod egy nőre (ergo frigidnek nevezed), az igencsak negatív. Hát a túloldalon, a férfiaknál is, ha valaki "meleg", akkor szexuálisan nagyon aktív stb. ami visszatetszést kelt.

Azok a nők elhidegülnek, ridegek, ezek a férfiak meg túlbuzgók. Ááállítólag. :D

Aztán szépen lassan egymás közt is elkezdték használni, stb.


(Vannak meleg ismerőseim, akik kedveskedésből leb.zizzák egymást vagy van, aki sértésként használja a hasonszőrű társaira, miközben ő maga is homoszexuális. Szóóóval érted. :D)

2012. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A német nyelv hatására a schwull szóból ered, ennek egyfajta tükörfordítása. A b@zi szó is a német buzerantból került a magyarba, eredete a velencei nyelv buzzero szava, ami a latin bulgarusra megy vissza. A középkorban bolgár (bulgarus) szláv nyelvű bogumil eretnekek éltek a balkánon, akik elutasították a gyereknemzést, ezért a férfiak egymással közösültek, innen jön az elnevezés.
2012. márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!