Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért kívánják a...

Az emberek miért kívánják a taigetoszra a homoszexuálisokat, mikor pont Spártában kötelező volt "melegnek lenni"?

Figyelt kérdés
Ez nem vicc, a katonák között ez lényegében kötelező volt, nézzetek utána
2010. nov. 2. 21:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%
az a tény csak a férfiak kívánják oda a férfi homoszexuálisokat, azt mutatja hogy ennek mégiscsak evolúciós oka lehet.
2010. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
A legtöbb vérszomjas homofób maga is taigetosz-pozitív.
2010. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Mivan?
2010. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
87%

Én azt nem értem, hogy ha mondjuk van egy leszbikus pár, őket nem akarják sem fejbe lőni, sem fel akasztani, de ha két pasi szereti egymást, akkor őket igen. Olyan alapon, hogy az milyen "rendellenes" és elítélendő, meg undorító.

Én speciel nem kívánom őket oda, engem nem zavarnak a melegek. Mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy mit csinál.

2010. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Bcs, a taigetoszra kirakás születéskor volt. akkor még nem lehet tudni, hogy b.uzi-e lesz.:D Nem lenne egyszerűbb arra rákérdezni, hogy miért utálják a melegeket, Spártát meg hagyni a francba?
2010. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Te valamit nagyon félreértettél.

Spártában olyan, hogy katona nem volt.

Az összes spártai polgár köteles volt katonai feladatokat ellátni. Lényegében az összes spártai polgár katona volt. Mást nem is csinálhattak.

Egy spártai polgár nem végezhetett semmilyen munkát (a katonáskodáson kívül), max. főzhetett. Egyedül a szakácsmesterség volt megengedve.

De felteszem a kérdést: Ha kötelező lett volna a homoszexualitás a spártai katonáknak, vagyis gyakorlatilag az összes spártai polgárnak, akkor hogy nem haltak ki a spártaiak egy generáció alatt? Akkor hogy lett következő nemzedék? Mert a spártaiak nem arról voltak híresek, hogy szívesen fogadták volna a bevándorlókat.


Két dolgot tudok elképzelni, amiből félreértetted.

Egyrészt, a görögök már-már kinézték azt a férfit, aki nem létesít nemi kapcsolatot más férfiakkal (pl. rossz tanárnak tartották azt, aki nem fekszik le a diákjával), de ugyanakkor azt is megvetették, aki nőkkel nem létesít szexuális kapcsolatot.

Vagyis a biszexualitás volt a norma. Attól bármely irányba térsz el, akkor lenéznek.

Egyetlen egy esetről tudok, amikor tényleg a homoszexualitás volt kívánatos, az pedig a thébai szent falanx.

Hangsúlyozom thébai és nem spártai.

A thébaiak találták ki a Kr. e. IV. század közepén, hogy az ember a szerelme előtt a legbátrabb. Ha a szerelmét kell védeni. Ergo, ha a szerelmed ott van a csatában, nem fogsz megfutamodni és a halálodig is védelmezed őt.

De az akkoriban fel sem merült, hogy nők is lehessenek katonák, emiatt összegyűjtöttek x pár (ha jól emlékszem 150 pár) homoszexuális férfit és belőlük alakítottak egy katonai egységet. Ez volt a szent falanx, amit a makedónok rövidesen (úgy tudom 15 év múlva) teljesen megsemmisítettek és utána nem is szervezték újjá.

Úgyhogy fogalmam sincs mire gondolhattál.


Mellesleg megjegyezném, hogy a spártaiak megvetették a homoszexualitást. Azt az athéni filozófusok "hóbortjának" tartották.

Spárta kicsit olyan volt, mint a Harmadik Birodalom.

Egy családcentrikus katonaállam. Korán meg kell házasodni, sok gyereket csinálni, akikből jó katona lehet, az asszony otthon van és vezeti a háztartást, neveli a kisgyerekeket, a férfi a társaival van, gyakorlatozik, háborúzik, a gyerekek pedig a megfelelő kor betöltése után elkezdik a kiképzést.

Ettől bárminemű eltérést mélységesen megvetettek.

És ebbe hol illik bele a homoszexualitás?


Mellesleg az is csak legenda, hogy bárkit ledobáltak volna a Taigetosról.

Az gyilkosság lett volna. Márpedig a gyilkosság bűn az istenek ellen.

A görögöknek, és ez igaz a spártaiakra is, ha nem kellett egy gyerek, azt kitették. Lényegében ez is felér egy gyilkossággal, de nem feltétlenül. Ők úgy fogták fel, hogy az istenekre bízzák, és ha az istenek nem akarják, hogy meghaljon, akkor megmentik.

Azt ne kérdezd, hogy a hegyről ledobott gyereket a mindenható istenek miért nem tudták volna megmenteni, mert nem tudom, de a görögök így hitték!

És van is benne logika. Akkoriban még nem volt árvaház. Ha valakinek nem születhet gyereke, nem fogadat örökbe onnan. Viszont a helóták és a perioigoszok jól tudták, hogy a spártai polgárok hova teszik ki a nem kívánt gyerekeket, és ha éppen kellett nekik egy gyerek, akkor odamentek és hazavitték.

De a Taigetoszról nem dobáltak le senkit.


Egyébként pedig, a fő kérdésedre válaszolva, mit érdekel minket, hogy a spártaiak mit csináltak?

Nekem semmi bajom a melegekkel, de ha lenne is, nem amiatt változtatnék a véleményemen, mert pár buzeráns fartúró 2500 éve ezt tartotta kívánatosnak.

Figyelembe véve, hogy utána több mint 2000 évig elnyomás alatt éltek, nem igazán tekinteném őket követendő példának, ha így gondolkoznék.


Egy történész

2010. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam "taigetoszozni", de melegeket érintő kérdéseknél általában vki felhozza. Nem is mindig a taigetoszt, inkább Spártát. Csak gondoltam szólok, hogy a történelemben pont ott jött el a homofóbok utópiája, a "kötelező" homoszexualitás
2010. nov. 2. 22:49
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Nos ezt nem tudom, de mondjuk úgy, hogy ma ez inkább szlenggé vált.

De amúgy tök jó, hogy egyeseknek olyan nagy problémáik vannak, mint hogy vannak melegek. Én valahogy ettől elhatárolódom, és egy Naaagy le.szarom bogyót be is veszek.

2010. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

" Csak gondoltam szólok, hogy a történelemben pont ott jött el a homofóbok utópiája, a "kötelező" homoszexualitás"


Hát ne szólj, mert ez nem igaz!


Egy történész

2010. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

22:52

Inkább fogalmazz úgy, hogy a tudomány mai állása szerint nem így volt. Ki tudja, hogy pontosan mi volt 2000 évvel ezelőtt?

2010. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!