Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg az az intelligens...

Tényleg az az intelligens felnőtt, aki rondán ír, aki pedig úgy, ahogy megtanulta, az dedós meg fejlődésképtelen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez így nem igaz. De ha valaki felnőttként is még úgy ír,ahogy az iskolában tanították,az nem jó. Felnőttkorra mindenkinél ki kell alakulnia a rá jellemző írásnak,akkor is ha megőriz valamit a tanultakból. Ennek nem kell feltétlen "rondának" lennie.
2012. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Én megtanultam rondán és azóta is úgy írok xD

Nem a válasz.

2012. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
ez hülyeség.
2012. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg hülyeség. Viszont tény, hogy az írása idővel mindenkinek változik. Én 20 éves koromra tanultam meg szépen és olvashatóan írni, úgy, hogy jó ránézni az írásképre, de nem azért, mert tanították volna, hanem, mert akkorra váltam elég kiegyensúlyozottá hozzá. Egyszerűen az ember írása megmutatja az ember gondolkodását, lelkiállapotát, mindent elmond róla.
2012. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Az íráskép a személyiséget tükrözi. Ha gyerekesen írsz, az szorongást, megfelelni vágyást, rögeszméket, gátlásokat, ilyesmiket jelent. A "ronda" írás (valójában nem ronda, csak nem szabályos) kiegyensúlyozottabb, gátlásoktól mentes személyiségre utal, kreativitásra, lendületre, ilyesmikre.

Kicsit befolyásolhatja a hangulatod, de nagyon nem, mert bárhogy kapkodsz is, az írásod jellegzetes vonásai megmaradnak. De ezeket csak grafológus látja.

2012. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez sarkítás. Annyi lehet mögötte ,hogy aki nagyon keveset ír mert pl tanulatlan de írni olvasni azért tud,annak megmarad az elsőosztályos írása, aki meg rengeteget jegyzetel suliban egyetemen ahol a sebesség számít ,ott leromlik az íráskép ,akár olyan szintre ,hogy más számára értelmezhetetlen lesz.Lásd orvosok híresen ocsmány írását...

Szerintem az ember az iskolai tanulmányai alatt rákényszerül az írás gyorsítására ,mivel diktálnak neki ,jegyzetelni kell ,követni az élőbeszéd sebességét és ez adja ,az írás változását.

Elő tudnám venni én is az elsőosztályos betűket ,de akkor 3x lassabban rajzolgathatnám az szöveget, nincs semmi értelme.

2012. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

Most ez lenne itt a bosszú és bizonyítás helye? xD

Ugyan már. A ronda fogalma meg relatív. :D

2012. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem dedós, de elég fura, ha valakinek 25 éves korára nem alakult még ki egyéni írásképe.
2012. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy relatív. Én sem úgy írok, ahogy tanultam, tizedikben átálltam a nyomtatott kis betűkre, de tisztelem azokat, akik gyorsan is tudnak folyóírással írni. Az egyik barátom tud, igaz, a betűi nem kerekek, hanem kurzív (dőlt) betűs az írása. És a főiskolán ír úgy. Egy másik írása látványra nagyon szép, csak elolvasni nem lehet.
2012. ápr. 5. 08:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Rossz általánosítás. Nekem két középfokú nyelvvizsgám van, van egyetemi diplomám, iq teszten /izgulva! ami köztudott hogy rontjja a teljesítményt 115 öst értem el, ami már átlag feletti, és igazi pszichologussal nem himihumi internetes felmérőkkel, persze vannak jobbak is tudom, de ez már rendben van/ szóval annyit bizonyítottam magamnak,hogy az ostoba hülye kategoriába nem sorolom magamat, de mégis pont úgy írok mint egy első osztályos aki most tanult írni. Szerintem ez a nagy írásflancolás csak maszk. Egy idő után kiismerhető hogy mi számít előnyösnek a grafologusok által, és direkt úgy kerekíti,húzza a betűket. Ez csupán képmutatás , semmi több. Nem lehet teljesen tárgyilagosan az írásból megállapítani semmit, mert sokszor blöff. Egyébként akik olyan nagyon hullámosan kapkodva írnak, azok idegbeteg módjára jegyzeteltek anno a padban, azért lett olyan az írásuk. Nem jó, és nem is rossz. Egy jelenség. De aki nem ír, ugyanannyit érhet teljesítményben.
2012. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!