Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért baj az, ha gyöngybetűkkel...

Mért baj az, ha gyöngybetűkkel írok? Mindenki megszól, hogy gyerekes az írásom.25/L

Figyelt kérdés
Nem írok csúnyán, nagyon is szépen formálom meg a betűket, ugyanúgy, ahogy általános iskolában azt megtanították. A legtöbb ember mikor meglátja, rögtön azt mondja, milyen gyerekesen írok. Nem ez lenne a normális, hogy úgy írjunk, ahogy azt megtanultuk, ahogy szabályos leírni a betűket? Én meg nem tudom mások macskakaparását elolvasni.
2012. ápr. 3. 00:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Ne foglalkozz másokkal, teljesen lényegtelen
2012. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem baj, csak valószínűleg hiányolják belőle az egyéniséget/egyediséget. Egyébként nagyon nehéz úgy írni, ahogy az iskolában tanították. Sok felesleges vonal van a betűkben, sokszor nem is esik kézre és én pl külföldön tanultam meg írni és nem minden betűt "rajzoltunk" ugyanúgy, ahogy aztán itthon kellett. Ja és még egy dolog: ha szabályos betűkkel írnék, az sokkal több időbe telne, mint a saját macskakaparásom. És erre legtöbbször nincs idő.

Persze, ha más számára írok, akkor igyekszem figyelni arra, hogy minden betűm felismerhető és megkülönböztethető legyen. :)

27/N

2012. ápr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kicsit tovább tart rendesen írni mint macskakaparással, csak nem látom értelmét olyan írásnak, amit más nem bír elolvasni. én az emberek 90%-ának az írását képtelen vagyok értelmezni, olyanok nekem, mint a hieroglifák.

Én inkább kicsit lassabban írok, de úgy, hogy megfeleljen a szépérzékemnek. Nehéznek nem nehéz így tenni, mivel így tanultam, és sosem tértem el tőle.

2012. ápr. 3. 00:54
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Ha már megvannak az alapok, a legtöbb dologban saját stílust kell kialakítani. Én is gyerekesen írok, de legalább rondán:D
2012. ápr. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Ha mondjuk jegyzetelni kell egy előadáson, ott nincs idő szépen írni. Ott örül az ember, ha le tud írni mindent, amit szeretne. Meg én a legtöbb dolgot magamnak írom és nem azért, hogy mások olvassák. Az a lényeg, hogy én el tudjam olvasni később. :D


Mások írásának elolvasásához meg gyakorlat kell. Minél több írást "bogozol ki", annál jobban megy. :) Kevesen írnak olyan olvashatatlanul, hogy a többség ne tudja elolvasni.

2012. ápr. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Na ez az, egyetemen előadáson így is alig van időnk leírni, h mit mond a tanár, még az is sok időt vesz el nálam, hogy a z betű szárát áthúzom, mert ez is egy felesleges lépés, csak már így szoktam meg. Nekem speciál nem tetszenek a gyöngybetűk, sem az olyanok, akik már annyira szépen akarnak írni, hogy olvashatatlan lesz tőle az írás. Ránézésre tényleg szép, csak ne kéne elolvasni.
2012. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
Egyszerűen irigykednek, mert ők már nem tudnak úgy írni. Én sem úgy írok, ahogy megtanultuk, de azért törekszem az olvashatóságra, mert különben mi értelme lenne magának az írásnak.
2012. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Sokan örülnének, ha szépen tudnának írni mint te. Én is örülnék neki, de megelégszem mostmár az olvashatóval. Hugomnak is ilyen problémája volt mint neked, és sajnos elkezdte gyakorolni a csúnya írást. Szerencsére nem túl sok sikerrel. Légy büszke rá, hogy zépen írsz és más is el tudja olvasni. Az orvosok írásához külön szakértő kell már sajnos olyan csúnyán írnak, pedig jó lenne tudni mi van a papirra írva.
2012. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%
09:50 Ezt te sem gondolod komolyan, h mi irigykedünk arra, aki úgy ír, mint egy általános iskola 2. osztályosa? -.-" na ne már
2012. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
95%
Nem értem, hogy miért kell mással foglalkozni??? Szabad akarat! Akinek nem tetszik, az le van....va!
2012. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!