Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valakinek 21-22 évesen még fogalma sincs a való életről, teljesen önállótlan, nincs semmiről véleménye, úgy viselkedik, mint egy 12-13 éves kiskamasz?

Figyelt kérdés
Közeli barátnőm ilyen eléggé elkényeztetett csaj,egész nap csak szappanoperákat néz,más nem is érdekli,vizsgákra,zhk-ra nem készül.Általában ha társaságba hívom,nem jön el,mert a mi témáinkhoz nem tud hozzászólni,mert eléggé gyerekes a viselkedése,nincs semmiről véleménye,nem érdekli semmi,célok,tervek nélkül él,való életről fogalma sincs.Ha szóba kerül munka,a jövőbeli tervek,inkább lehajtja a fejét,unott képet vág.Féltékeny azokra,akik elértek,vagy el akarnak éreni az életben.
2012. ápr. 8. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat,lemaradt:akik el akarnak érni valamit az életben
2012. ápr. 8. 12:26
 2/8 anonim válasza:
100%
Elkényeztették, burokban nevelték. Ez nem az ő hibája és sokszor a szülőké sem, mert bárkivel előfordulhat úgy, hogy közben észre sem veszik. Én is hasonló voltam kb 18 éves koromig, annyi különbséggel, hogy szorgalmasan tanultam és voltak céljaim. Otthon mindig meleg kaja várt, nem kellett takarítanom, kisgyerekként kezeltek, babusgattak. Aztán valahogy megváltoztam, az egyetem rákényszerített, hogy magamnak intézzem a dolgaimat, a problémamegoldó képességem javult. Többet jártam el otthonról, elkezdtem diákmunkát vállalni. Szüleimnek még mindig a "kisgyerekük" vagyok, de már egyedül is megállom a helyemet.
2012. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós és motiváció hiányos
2012. ápr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a gáz hogy nincs célja.A legtöbb embernek van célja amit el akar érni.A cél adhat motivációt.Pl meg akar valaki venni egy Honda Civicet vagy nyaralni akar japánban , akar családot gyerekeket stb....Ha a célra gondolunk az az motivációt.Nem tudom elképzelni azt hogy valakinek nincs célja az életben...
2012. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rajta kívül én se ismerek más cél nélkül élő embert,ő beéri az egész napos heverészéssel,barátok közt nézéssel
2012. ápr. 8. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztosan van célja, max. te nem tudsz róla.

Pl.ha fősulira jár, gondolom az a célja, hogy végigjárja és befejezze (most függetlenül attól, tanul-e vagy sem).

Nemtudhatod milyen problémái vannak a családban, nemtudhatod miért nem jár veletek sehová! Mondhatja ő azt, hogy ezért meg ezért nem megy, talán csak nem akarja elmondani a gondjait!

Te meg szép barát vagy, hogy így gondolkodsz róla.

2012. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínúleg önbizalomhiányos. Ez lehet attól, hogy az anyuka mindig mindent jobban tud. Próbáld motiválni ha tényleg közeli barátnőd.
2012. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
őt lehetetlen motiválni,egyre rosszabb vele
2012. ápr. 8. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!