Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cserediák. Külön szobában...

Cserediák. Külön szobában aludjon, vagy velem együtt?

Figyelt kérdés
Melyik jobb megoldás? Elég tágas a szobám, szóval elfér benne egy matrac, amin majd alszok én, ő meg alszik az ágyamban. De ez nem fogja őt zavarni? Olyan mintha belemásznék egy idegen ember szférájába :)
2012. ápr. 12. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen külön - ez csak MO-on divat, hogy többen alszanak egy szobában.

Nyugaton még az sem szokás, hogy a szülövel vagy a testvérével alszik egy szobában, nemhogy idegennel.


Ezen kivül neki is szüksége van magánéletre, privátszférára, nem akar napi 24 órát veled lenni, a legtöbb embernek igénye van néha egyedüllétre is.

2012. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem szokás, de csak 1 hetet leszünk együtt. Ha egy évre jönne hozzám, nyilván külön szobában szállásolnám el, de mivel csak 1 hét... ezért hezitálok hogy hová tegyem. Azt nem akarom, hogy szegény bent kuksoljon, és ne merjen kijönni..
2012. ápr. 12. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerdezd meg tole, nem? Ha veled akar, akkor beteszed akkor azt a matracot, ha nem akkor a masik szobaba. Szerintem ez a legjobb megoldas.. mert igy kitalalni nem fogod.
2012. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is most megyek ki cserediákhoz Németországba. Azért kellett cserediákot cserélnem, mert ő nem tud külön szobába tenni, és ugye fiú-lány páros nem alhat egy szobában. Ezért itthon nem is vettem a fáradtságot, hogy pakoljak, ő is alkalmazkodhat. Viszont többszöt is visszakérdezett és angyon meglepődött, amikor mondtam, hogy ő alszik az ágyon.

De ismerek oylan magyart is, aki a kis lakás amiatt átköltözött a tesójához, hogy a cserediákja egyedül lehessen az ő szobájában.

Másrészt attól is függ, hogy melyik országból jött, az ottani szokásoktól. Például nekem kétszer volt osztrák cserediákom, mindkét alkalommal, amikor náluk voltam, mindig egy szobában voltunk.

De lehet, hogy téged is zavar valamelyik szokása, abban az esetben jobb, ha külön vagytok. Például engem kifejezetten zavart, hogy az osztrákok enm fürdenek naponta.

2012. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam német cserediák volt, és nemcsak, hogy egy szobában de egy ágyon is aludtunk. nagy franciaágyam van. Kérdeztem előtte, hogy akar e külön szobát de azt mondta nem kell, jó ez így neki. Ő is lány akárcsak én.
2012. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem külön szobában aludjon.

Amikor nálam volt cserediák, ő aludt a szobámban, én pedig a nappaliban.

2012. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!