Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olvasás? Ciki, vagy valami...

Tiktaalik kérdése:

Olvasás? Ciki, vagy valami más a baj? Naponta 1-1 órát ingázok, tömegközlekedéssel, de a legtöbb utas bambul, stresszel;nemhogy olvasna valamit. Pedig vannak diákok is a buszon, nem csak melósok.

Figyelt kérdés
Kombinálom,zene+könyv. Tudom,drága a könyv,de van könyvtár is egy nagyobb városban,de szerintem a kisebbekben is:)

2012. ápr. 12. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem, innen rengetegen ingáznak. A diákok ritkábban olvasnak, de ők általában nem is bennek be teljesen.

Szerintme az egyik oka az, hogy ha általánosítunk, akkor azt mondhatjuk, hogy a tanultabb, diplomásabb rétegnek van annyi pénze, hogy autóval járjon dolgozni. Mert ugye, ha valaki megteheti, sokszor fel sem merül benne, hogy miért ne tenné meg. És ugye általában ők olvasnak. Mármint a tanultabbak.

2012. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is csak egy érettségizett könyvkötő vagyok,nem professzor:)))) akkor én a melós szubkultúra lennék?? köszi...
2012. ápr. 12. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elég sok embert látok buszon olvasni. Lehet, azért, mert csak az a járat közlekedik a kolesz és a belváros között, de nem csak diák kezében látok könyvet, egyre gyakrabban e-könyvet. És alig 15 perces utakról beszélünk...
2012. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reggel a fáradtság miatt nem olvasok, mikor jövök meg mert nincs nálam könyv, de itthon mindig olvasok :)
2012. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg suliba jártam gyakran olvastam a buszon míg beértem a suliba. A legtöbbször dolgozatokra tanultam, egyetem alatt a zh-kra, vizsgákra. Mostanában nem nagyon olvasok, inkább zenét hallgatok. Sokan nem bírnak a buszon olvasni, én általában bírom, de sokszor volt, hogy el kellett tennem, mert rosszul lettem.
2012. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én távolságival (is) járok, nah ott aztán... Volt, hogy pár c típusú állampolgár belém is kötött és elkezdett ordibálni rám, mert olvastam a buszon. :D

Én általában angolul szoktam olvasni, találtam egy nagyon jó kis webáruházat, ahonnan ingyen kiszállítják az angol könyveket és nagyon jók az áraik is, szóval pár havonta általában meg tudok engedni magamnak pár új kötetet.

Mondjuk én nem csak buszon olvasok, hanem egyszerűen bárhol, bármikor. Legalább nem unatkozok és nem vész el az életemből az a pár óra naponta.

2012. ápr. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget olvasok, de sajnos már nem mindig fér be a táskámba a könyvem. Akkor telefonon szoktam olvasni, amire sokan nem gondolnak.

Érettségi + szakmunkás végzettségű 22/L :)

2012. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is érettségizett könyvkötő+szitanyomó vagyok:) 38/L és távolságizom,kb. 90 percet. Magyarul és oroszul olvasok általában.
2012. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!