Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gyakorlati tanácsot injekció...

Gyakorlati tanácsot injekció beadásához?

Figyelt kérdés
Nem tudom rendesen beadni férjemnek a Clexane-t. Minden alkalommal megkínzom. Nem mutatta meg senki, csak felírták az injekciót és szélnek eresztettek bennünket. Ő ragaszkodik a karjába adáshoz, mert a kórházban is oda adták.
2012. ápr. 13. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjetek el az ügyeletre és ott beadják, vagy a háziorvoshoz és ott megmutatják,vagy ha van rá keret,akkor hívjatok ki egy nővért,aki minden nap beadja neki.
2012. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz nem mehetünk, mert lefekvéskor /kb. este 10 óra/ kell beadni. Minden nap. Nővért a kórház vagy ad, vagy nem. Utóbbit tették, vagyis nem adtak. Kötözőt sem adtak. Csak úgy privát pedig nem lehet, nem olyan egyszerű. Főleg úgy, hogy este tizkor ideballag.
2012. ápr. 13. 20:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja! Ügyelet este tízkor... 25 km-re tőlünk, a megye székhelyen.
2012. ápr. 13. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Intravénásan, vagy intramuszkulárisan kell beadni?
2012. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éppen csak a bőr alá kell adni kicsi, vékony tűvel. /előre csomagolt/ Vénás injekciót szakképzetlen ember nem adhat be!
2012. ápr. 13. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én sok injekciót adtam be, de főleg kutyákba/macskákba. Azt mondta az állatorvos, hogy beszúrom, meghúzom egy kicsit, hogy nincs e ott véna(intramuszkuláris volt)és belenyomom.
2012. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vérhígító injekcióról van szó.

Ha ragaszkodik a karba adáshoz, akkor bizony fájni fog neki mindig.


Feküdjön le, fogd össze a karját a bőrt-húst, és a bőrre merőlegesen egy határozott mozdulattal nyomd be a tűt, majd fokozatosan adagold a benne lévő folyadékot. Ne egyszerre, mert az fájdalmas lesz, tapasztalat.


De ha gondolod, mutasd meg neki a válaszomat: műtét után nekem is kellett injekcióznom magamat, én hasba adtam, pedig a kórházban nekem is karba adták. Azért, mert a nővérkéknek ott a legkönyebb és igazából, szinte bárhova lehet: kar, has, comb, a lényeg, hogy bőr alá menjen.


Üdv: egy gyógyszertári asszisztens

2012. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyetlen hasznos választ!
2012. ápr. 14. 17:06
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap este sikerült beadnom úgy az injekciót, hogy a férjem még a szúrást sem érezte. Mára is ezt ígértem neki.
2012. ápr. 15. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!