Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen gyakorlati hátránya...

Milyen gyakorlati hátránya származhat a gyerekemnek, ha nem kereszteljük meg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam valami olyasmit, hogy azért kellett valakinek megkeresztelkednie utólag, mert a gyerekét amikor kereszteltetni akarták akkor probléma volt, hogy a szülő nem volt megkeresztelve, vagy ilyesmi... Vagy esetleg templomi esküvőnél lehet probléma....


De utólag is lehet, szóval igazából nem lesz semmi igazi problémája belőle.


Engem megkereszteltek, de nem vagyok vallásos, sőt.... szóval néha ezért azt gondolom, hogy bárcsak ne kereszteltek volna meg. Milyen ateista az aki meg van keresztelve? Képmutatónak érzem magam..


Szóval ha nem akarod, akkor ne kereszteljétek meg. Később pedig ha akar, akkor megteheti. Majd ő eldönti.

2010. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Ha nincs megkeresztelve akkor halálakor a lelke elég a pokol tüzén!!!!
2010. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Akkor a kereszténység előtt meghalt emberek közül mindenki a pokolba került??


Több ezer évnyi emberiség ég most a pokolban ezek szerint...

A görögök meg pláne!! Még csak nem is egy istenben hittek.

2010. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

12:34-es vagyok.


Látod milyen egyszerűen bele lehet kötni a vallásba.

Ateista vagyok ,csak vártam a reakciót :)

2010. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én nem vagyok megkeresztelve és a napköziben mindig én kaptam utoljára ebédet
2010. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen ostoba hozzászólásokat azért ritkán látni.Még ezen az oldalon is.


Aki Jézus előtt halt meg az nem került a pokolba.Ez így van tételesen is.Indoklás:Még nem volt teljes a kinyilatkoztatás,a megtestesült igazság (maga Jézus) nem jött még le a földre áldozatul adni magát értünk,ezért nem is voltak felelősségre vonhatóak az emberek Jézus előtt,nem is tudták volna a teljes igazságot követni,ha akarták volna se.


A konkrét kérdésre meg az a válaszom,hogy az elég gyakorlati hogy a gyereked elkárhozik ?

Felelősség van rajtunk más emberekért,nekem hogy a kereszténységet ne rosszul mutassam be ezzel elzárva másokat az igazságtól,neked hogy megkereszteltesd a gyerekedet,ha nem is vagy vallásos,vagy akár csak hívő akkor is kötelességed.


Egyes lehetőségekben olyan komoly a mi felelősségünk hogy a másik ember elkárhozik vagy üdvözül,ez nagyon komoly dolog.

2010. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Asszem ha vki bejegyzetten vallás tagja, nem kell adót fizetnie. (Keresztényeknél érthető lenne, hiszen a Biblia szerint orvoshoz menni halálos bűn.)
2010. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rondakutya ***** válasza:

Hátránya semmilyen, viszont megkíméled egy primitív gyenge mesehős hülyeségeitől. A hétfejű sárkány létezése sokkal hihetőbb sőt hitelesebb mint bárki a bibliából.


Véleményem szerint meg kell várni míg nagykorú lesz. Majd ő eldönti, hogy hisz e benne. Ha igen megkeresztelkedik, ha nem okosan döntött.


Én egy picit haragszom a szüleimre amiért erőszakkal, hogy még védekezni sem tudtam megkereszteltek mikor tudom, hogy isten nem létezik. Illetve isten én magam vagyok :)

2010. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán kéne "humoros" , vagy inkább úgy írnám, hogy tudatlan butaságokat válaszoni.

A kereszténység mindenkinek magánügye - és nem viccelödés témája.

Keresztény országokban (pl. Lengyelorszég, Ausztria...)egyébként nagyon morálisan tudnak élni. Valahogy másképppen viselkednek az egymáshoz való emberi viszonyulásban.

Ha nem keresztelteted meg a gyermekedet, az senkinek sem baj. Ez a Te véleményed.

Ha késöbb a gyermekedet mégis érdekelni fogja a kereszténység, akkor bármikor megkeresztelkedhet majd.

Akkor az lesz az elönye, hogy esküdhet templomban,ministrálhat; majdan pedíg eltemetheti pap.

2010. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!