Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életben, ha...

Mihez kezdjek az életben, ha (. )?

Figyelt kérdés

Ha fantasztikusan érvelek és meggyőző vagyok, de csak a humán területeken vagyok jó, a kémiával, fizikával, matekkal mindig is szenvedtem. Szóval kötve hiszem, hogy annyi pontot elérhetnék, amivel jelentkezhetnék mondjuk jogra vagy bármi olyan szakra amiből olyan pozícióba kerülhetek, ahol kamatoztathatnám mindezt. Bele tudok bonyolítani embereket különböző témákba, tudok úgy beszélni dolgokról, hogy közben fogalmam sincs róluk, de nem ez a jellemző, elég művelt és tájékozott vagyok. Szóval nem tudom, hogy mit csináljak ha érettségi után nem vesznek fel államira.


Tudom, hogy nem ti fogjátok megmondani végül hogy mihez kezdjek, hanem nekem kell valamit tennem, de várom a véleményeket.



2012. ápr. 18. 20:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Irodalom tanár? Esetleg töritanár? Tudom, hogy a tanárok nem keresnek sokat, de mivel láttam/látom, milyen pocsék emberek mennek oktatni embereket, ezért gondolom, hogy a diákoknak igenis szükségük van egy olyan emberre, aki jól, alaposan, és hosszan magyaráz.
2012. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Egyenlőre még az is kérdéses, hogy átmegyek e matekból, mert a tanárom nem szeret, egy 100%-ig reál beállítottságú ember és össze is vesztem vele, olyan 1.85-re állok, miközben irodalomból a 8., töriből meg az 5. ötösöm kapom ebben a félévben.

Nem akarok hálátlannak tűnni, de a tanárság ugyan nemes hivatás, de ennél sokkal többre vágyom az élettől.

2012. ápr. 18. 20:26
 3/25 anonim ***** válasza:
A joghoz nagyon pengének kéne lenned agyilag, szerintem célszerűbb lenne azt tenned amit az előttem szóló mondott hogy menjél el tanárnak ha ennyire jól tudsz magyarázni, vagy bármilyen más oktatónak magániskolákba vagy egyéb más szakiskolákba. Ott talán még többet is kaphatsz, elég ha ki ismersz egy jó szakmát vagy bármi mást ami érdekel és tudod hogy képes vagy tanítani akkor lehet esélyed arra hogy ilyen melót találj.
2012. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Menj el uzletkotonek, ott majd kiderul, h tenyleg jo a dumad vagy csak te hiszed azt magadrol!
2012. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

20:27


De egy ilyen állás szerintem kizárja a fejlődés lehetőségét. Én minden megértek matekból is csak sokat hibázom, elszúrom a dogákat, több idő szükségeltetne hozzájuk.. Nem tudom elképzelni, hogy ne lehetnék olyan jó, mint bárki más, sőt jobb. Mi értelme az életnek, ha nem lehetek a legjobb? Tarolni akarok a bíróságokon, trükköket, eljárásokat kiagyalni, nem pedig egy anyagot folyamatosan leadni.. úgy érezném, hogy egy kudarc lenne az életem ha tanárnak szegődnék.

2012. ápr. 18. 20:35
 6/25 A kérdező kommentje:

20:28


Konkrétan mit értesz üzletkötő alatt? Nem csak én hiszem magamról. Van olyan állapotom amikor inkább meg sem szólalok, de ha akár egy cseppnyi inspiráció ér, meggyőző leszek. A tanárom is számtalanszor a fejemhez vágta, hogy nem érti a kérdéseim, mert annyira túlbonyolítom, továbbá megszámolni sem tudnám hányszor kaptam meg azt, hogy menjek politikusnak..

2012. ápr. 18. 20:38
 7/25 anonim ***** válasza:

Jol ereztem en, h talan egy uzletkoto belefer neked, de talan meg az se.

Hany eves vagy?10?

Ugy el vagy tevedve a jogi palyaval kapcsolatban, h az nem igaz.

Sok filmet nezel az a baj.

2012. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Végezz újságírói sulit. Érdekes, izgalmas szakma és ha jól csinálod, könyvekkel dögre keresheted magad. Még nevet is szerezhetsz a szakmában.
2012. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

20:40


:) Ha 2 éve beszéltünk volna, egyáltalán nem így álltam volna hozzá semmihez, mint most. Sokkal megfontoltabb és átgondoltabb voltam, ezért sem kezdtem semmihez... Az, hogy tarolni szeretnék csak egy kis szójáték arra, hogy élvezném és lendülettel tudnám csinálni, beleéléssel. Nem azt jelenti, hogy ne tudnám, itt életekről szólnak a döntések, vagy súlyos kártérítésekről.. 18 vagyok egyébként.

2012. ápr. 18. 20:44
 10/25 A kérdező kommentje:

20:44


Az kommunikáció szakot takar, igaz?

2012. ápr. 18. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!