Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek gárdista? 27/L

Hogyan lehetek gárdista? 27/L

Figyelt kérdés
Magyarnak születtem, magyar is vagyok, annak tartom magam. Utálom a cigányokat. Imádom Erdélyt, a székelyeket, a magyar történelem is nagyon érdekel (már ennyi idős fejjel) Imádom a Kárpátiát, az Ismerős Arcok zenekart. Borsózik a szőr a hátamon, ahogy hallom amit énekelnek. Szeretnék minél többet a történetükről megtudni, mik a fő céljaik és hogyan tartozhatom hozzájuk. Egy 100% magyar lány!!!
2012. ápr. 22. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves rajcziz!

Valahogy elbeszéltünk egymás mellett. Eredetileg azt kérdeztem az előző válaszolóktól: "A haza, a saját nép, a történelem szeretete nektek "hungarizmus"? (Mert nekem nyilván nem, ez talán implicite benne van a kérdésemben).

Ezek után úgy reagáltál, hogy a hungarizmus nem ez, hanem ha többre tartod a népedet másnál. Mire én írtam, amit írtam. Jól tudom, mi a hungarizmus - de bőszít, rettenetesen, hogy napjainkban rengetegen vannak, akik már "hungarizmust" kiáltanak akkor is, ha bárki kijelenti: magyar vagyok, szeretem a hazámat. Ezt visszautasítom, mert tűrhetetlen. Fenntartom a jogot - és sokan vagyunk ilyenek - hogy ott és akkor jelentsem ki: "szeretem, becsülöm az országomat, népemet", ahol, amikor nekem tetszik.

2012. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 rajcziz ***** válasza:

Ezt írtam: "Nem a magyar kultúra szeretete a hungarizmus, hanem az, ha a magyar nemzetet többre tartod a másiknál. A kettő nem ugyanaz."

Mire te: "Ne nézz már primitívnek, kérlek, rajcziz...Ez az egy irritál. Hol mondtam én azt, hogy a magyar nemzet, történelem és kultúra szeretete azzal jár karöltve, hogy "felsőbbrendűnek" tekintem a népemet másnál?"


Továbbra is kérdem: hol mondtam ezt ÉN, hogy az én válaszomat tartod irritálónak?

2012. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy széplelkű közhely, de a történelem folyamán már többször bejött".

Lehet, - de még többször bejött, miszerint: "gyáva népnek nincs hazája". Nem a támadáshoz gyávákról beszélek - nem habitusom, kenyerem és elvem támadni másokat. A védekezéshez, az önvédelemhez gyávák jelent és jövőt vesztenek. A TE jövődet is, mert úgy gondolom, fiatalabb lehetsz nálam. Kérlek, élj nyitott szemmel - és maradjon meg ez az ország Neked...nektek. Üdv.

2012. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"rengetegen vannak, akik már "hungarizmust" kiáltanak akkor is, ha bárki kijelenti: magyar vagyok, szeretem a hazámat."


Az éremnek két oldala van. Sajnos sokan magyarellenességet kiáltanak, ha tiszteled és szereted a másik nemzetet, a kultúráját.

2012. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 rajcziz ***** válasza:

Védekezni nem csak "erőszakkal" lehet.

Magyarországot pedig ne nekem őrizd meg. Van már elég rossz tapasztalatom róla.

2012. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jaaaj, na.

Dehogy mondtad - sehol! -, hogy a TE válaszodat találom irritálónak. Nem. Azt írtam: "ne nézz már primitívnek, kérlek..Ez az egy irritál". Ugyanis: ha feltételezed, hogy nem tudok különbséget tenni nép-és kultúraszeretet, valamint "hungarizmus" között, akkor te - már bocsáss meg! - primitívnek nézel. Az pedig engem (mármint a primitívnek tartás) irritál. Mondhatsz anyagyilkosnak, gyíkevőnek - mosolygok egyet, aztán annyi. De hogyha primitívnek tartasz - akkor morgok: hrrrr:D:D:D Ennyi volt összesen - és PEACE!!!

2012. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Magyarországot pedig ne nekem őrízd meg. Van már elég rossz tapasztalatom róla".


Nem is én őrzöm meg neked - őrízd meg Te, magadnak. Rossz tapasztalatom pedig nekem is van: ocsmány korban születtem, abban is növekedtem - most sem lelkendezem..de a hazám akkor is "a" haza, jóban és rosszban. Mégegyszer: üdv.

2012. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 rajcziz ***** válasza:

Nem őrzöm meg magamnak, mert nekem nem a hazám. Lehet szidni, nem érdekel, én attól magyarnak tartom magam. Mások véleménye pedig nem érdekel.


A magyarságról annyit, hogy az egyik tanárom mondta mindig: "az a magyar, aki tiszta lelkiismerettel énekelheti végig a Szózatot"

2012. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"nem a hazám"..."magyarnak tartom magamat".."mások véleménye nem érdekel..."


Húúú. Te tényleg fiatal lehetsz...nagyon. Majd egyszer helyre teszed a dolgokat. Na, én menten...mentem. Szia.:-)

2012. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!