Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tanácsolják annyian, h...

Miért tanácsolják annyian, h az emberek ne legyenek őszinték a párjukkal?

Figyelt kérdés

egy kérdés ihletett meg.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Itt azon válaszolók, akik azt mondták, h a lány valljon be mindent, azok el lettek pontozva és a legtöbb ember szerint az a helyes, ha eltitkolja a párja elől. De ez milyen kapcsolat? Én nem tudnék semmit sem eltitkolni a barátomtól. Ha fáj neki, ha nem, én elkövettem azt a dolgot, vállaljam érte a felelősséget. Ha ezért elhagy, akkor vessek magamra. De h hazudjak neki? Nem önzőség ez? Én azt akarom, h a párom azért szeressen aki vagyok, a hibáimmal együtt és ne kelljen előle ilyeneket titkolnom.

Mi a véleményetek?


2012. ápr. 23. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Ha ezért elhagy, akkor vessek magamra"

Nem vagyok benne biztos, hogy egy "éles" helyzetben is így gondolnád.

A kapcsolatokban nem minden fekete és fehér és nem is vagyunk egyformák. Nagyon sok olyan élethelyzet van, ahol nem lehet olyan egyszerűen választani. Ne ítélkezzünk senki felett. Sok esetben jobb az, ha gondolkodunk mielőtt beszélünk. Mérlegelés kérdése szerintem.

2012. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
voltam már én is nehéz helyzetekben. De tudtam h örökre mardosna a lelkiismeretem ha nem árulnám el a páromnak és esélyt se adjak neki h eldöntse h így is mellettem akar-e maradni. Soha nem hazudtam neki, és ezeddig jól működik
2012. ápr. 23. 14:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert van az a fajta őszinteség, ami csak arra jó, hogy a "bűnös" bűntudatát enyhítse. Ez önzőség! Csak fájdalmat okozna a párjának, hogy az ő lelke könnyebb legyen. És ez mire jó mégis?
2012. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de ha egyszer elkövetted akkor joga van tudni. Vagy te szeretnéd, h egyszer csak közölje veled egy csaj/pasi h a párod vele aludt egy éjjel, amíg nem voltál itt, nem történt semmi de akkor is? Nem lenne tisztább ha a párod elmondaná és le lenne tudva az ügy?
2012. ápr. 23. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha csak együtt aludt egy lánnyal egy szobában? Inkább nem akarnám tudni, mert hiába csak annyi volt, az bennem mélyebb nyomot hagyna. A tudatlanság ilyen esetben ok.

Ha megcsalna, azt akarnám tudni, igen. Persze akkor, ha rendszeres. Mert a bizalmamat 1x lehet eljátszani, nincs többé, hiába szeretem.

De azért ne mondja el, hogy neki ne legyen bűntudata többé. Ha egyszer hibázott: viselje élete végéig a terhét, engem ne terheljen vele!

2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert fake kérdések...
2012. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnék mindent tudni. Amit nem tudok az nem fáj. Ha egyszer történt meg és nem rendszeresen és nem nevet ki mindenki miatta a hátam mögött, akkor inkább szeretnék a boldog tudatlanság állapotában maradni. Lehet, hogy így lesz egy életen keresztül tartó boldog kapcsolatom, de ha elmondaná, akkor már nem tudnék olyan mértékben megbízni benne, mint előtte, mindig bennem maradna a tüske.
2012. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok esetben legegyszerűbb lenne nem 'hibázni'. (Igen, tényleg nem olyan nehéz az önmegtartóztatás, mint a lelkiismeretfurdalás).

Szerintem a tetteink előtt érdemes mérlegelni, nem(csak) a tettünk után és a színvallás előtt. (itt a megcsalásos esetekre gondolok, nem a linkelt kérdésre)


Én az őszinteség, a hűség híve vagyok. Mindennek van emberibb módja is. A megcsalásnak (és más, hasonló 'dolgoknak') 3 áldozata van: a megcsaló, a megcsalt, és a kapcsolat. Nyilván, ha vagyunk olyan 'erősek'(vagy gyávák?), akkor csak mi szenvedünk(?) a lelkiismeretfurdalás miatt, de a kapcsolat két emberből áll, és ha az egyik meginog, annak bizony hatása lesz a másik félre is.


Talán ez így túl fekete-fehér, de mégis a tisztelet egyik legszebb kifejezési módja, mindemellett egyáltalán nem kivitelezhetetlen úgy bánni a párunkkal, ahogy szeretnénk, hogy ő bánjon velünk.

2012. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert nem őszinte, egyenes emberek. Önzőek és sunyik. Aki eltitkolja a párja elől a kis ügyes-bajos dolgait a "amiről nem tud, az nem fáj" kifogással, az megfosztja a helyes mérlegelés lehetőségétől. Nem bíznak a párjuk döntésében, nem bíznak a párjukban.
2012. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és kellemetlenebb, ha a dolog utólag derül ki, mint ha a másik szemébe mondod.
2012. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!