Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tanácsolják annyian, h...

Miért tanácsolják annyian, h az emberek ne legyenek őszinték a párjukkal?

Figyelt kérdés

egy kérdés ihletett meg.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Itt azon válaszolók, akik azt mondták, h a lány valljon be mindent, azok el lettek pontozva és a legtöbb ember szerint az a helyes, ha eltitkolja a párja elől. De ez milyen kapcsolat? Én nem tudnék semmit sem eltitkolni a barátomtól. Ha fáj neki, ha nem, én elkövettem azt a dolgot, vállaljam érte a felelősséget. Ha ezért elhagy, akkor vessek magamra. De h hazudjak neki? Nem önzőség ez? Én azt akarom, h a párom azért szeressen aki vagyok, a hibáimmal együtt és ne kelljen előle ilyeneket titkolnom.

Mi a véleményetek?


2012. ápr. 23. 14:01
1 2
 11/11 HangAli válasza:

Én is az őszinteség pártján állok, mert az a véleményem, hogy a *nem akarom megbántani* módszer csak rövidtávú megoldás. Nemcsak azért, mert ha kiderül az eltitkolt ügy, akkor az sokkal rosszabb helyzetet eredményez, hanem azért is, mert a titkok (a félelem a kiderüléstől, a magam belső mentegetése, az elkövetés okának a másikban való keresése) bennem is mérgezik a kapcsolatot.

Lehet, hogy valamit nagyon nehéz bevallani, sőt, lehet, hogy ennek rövid távon igen súlyos következményei is lesznek, de hosszútávon nagyon nagy MEGBECSÜLÉST eredményez. Persze nem az elkövetett *bűn*, hanem az őszinte felvállalás. Egy ilyen nyílt, bátor, magát ismerő és felvállaló, engem az őszinteségével megbecsülő emberrel (akár fiú, akár lány) érdemes hosszú távú kapcsolatot tartani (vagy visszaállítani).

2014. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!