Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az utak mellett...

Mit gondoltok az utak mellett elhelyezett fejfákról, koszorúkról? Helyeslitek a létjogosultságát, vagy pedig zavaró számotokra a "temetői" látvány?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akinek ott meghalt valakije, annak fontos lehet.

Akiket zavar, azok gondolkodjanak azon, hogy miért zavarja öket. Ugyanis egy kivülállót legfeljebb figyelmeztet, hogy ott veszélyes lehet az út vagy a körülmények és kicsit óvatosabban vezet.

"Temetöi" látványnak nem nevezném, mert a temetöben azért nem EGY kereszt van.

2012. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért vannak olyan utak, ahol elég sűrűn lehet ilyet látni.
2012. ápr. 23. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az valószinüleg veszélyesebb útszakasz, ott nem árt a figyelmeztetés.
2012. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van létjogosultsága. Talán néhány eszement száguldozó és beláthatatlan kanyarban előző kicsit visszavesz a tempóból az adott szakaszon , voltak és vannak is államilag kihelyezett táblák veszélyes kereszteződés, baleseti gócpont címszóval az 5-ös úton régebben voltak fekete emberalakok kitéve figyelmeztetésül.. Ezek a keresztek a hozzátartozóknak is egyfajta zarándokhely, amit bizonyít a sok gyertya és virág.
2012. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél mi legyen a helyükön, bankjegykiadó automaták?

Milyen kérdés jön ezek után, zavar a kórház, legyen inkább pláza?

2012. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért zavarna?

Valaki, akit sokan szerettek, ott vesztette életét, hogy lenne képe bárkinek is megfosztani őket ettől?

2012. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is van létjogosultsága. Egyrészt emléket állít az ott elhunytaknak, a családtagoknak is fontos, és nagyon hasznos azoknak, akik még élnek. Rossz érzéssel tölt el látni? Az jó! Mert emlékeztet rá, hogy vezess óvatosan, legyél körültekintő és vigyázz magadra. Az a "temetői látvány" emlékeztet arra, hogy ott bizony már voltak, akik szerencsétlenül jártak és te nem szeretnél közéjük tartozni.
2012. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Egy esetről hallottam, amikor szerintem nem jó ötlet, egy faluban történt a baleset valakinek a kerítésénél, és egy srác meghalt, a kerítés mellé meg raktak egy keresztet és a srác anyja körberakta virágokkal meg gyertyával a srác szülinapján, névnapján meg halála évfordulóján. na az ott lakó helyében engem ez idegesítene, hogy folyton emlékeztetnek rá, hogy meghalt valaki a házam mellett, ráadásul még tűzveszélyes is.
2012. ápr. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

memento mori


Fontosnak tartom. Ez esetben nyilvánvaló is, hisz azok a keresztek talán az életét menthetik meg valakinek, mert önkéntelenül is lassít.

2012. ápr. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!