Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha emberek között vagytok...

Ha emberek között vagytok (buszon, metrón, ), akkor titeket is zavar a látvány "hétköznapisága, átlagossága"?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy nagyon arrogáns lennék vagy ilyesmi, mivel van bennem alázat, de kevés emberrel szemben, és ki kell érdemelni. Nem is kamaszkori lázadozásról van szó, azon már régen túl vagyok. Gondolom, hogy mindenki végigméri az embereket maga körül, de egyszerűen tudom magamról, hogy sokkal többször meglátom mások hibáit, mint kellene. Egyébként is úgy gondolom, hogy olyankor is kívülről szemlélem a dolgokat, ha részese is vagyok az adott jelenségnek. Ránézésre egyáltalán nem tűnök kívülállónak, barátaim is vannak szép számmal, sőt.. barátnőm van közel 3 éve, és tökéletesen megvagyunk. Mégis a saját közvetlen társaságomon kívül (esetenként a társaságomon belül is) egyszerűen csak megvetően, esetleg gúnnyal tudok tekinteni másokra, és feldühít az ostobaság. A legtöbb beszélgetést elunom, és zavar hogy sokszor arra van rákényszerítve az ember, hogy semmitmondó, jelentéktelen dolgokról beszéljen. Egyébként összegezve nem gondolom, hogy depressziós, vagy elégedetlen lennék, véleményekre vagyok csak kíváncsi.


F/21


2010. febr. 14. 21:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem, soha.
2010. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Vadmeggy ***** válasza:
Sokszor én is ugyanettől szenvedek :( és egyre jobban idegesít, hogy az emberek mennyire közönségesek és csak a külsőségek számítanak. Ezt vagy elfogadod és te is ilyen személlyé válsz vagy mindig kívülállónak maradsz. 18/F
2010. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"csak a külsőségek számítanak"

- Nem ellentmondás ez egy kissé tekintve, hogy éppen Te ítélkezel első benyomásra a környezetedről?

2010. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem is csak az, hogy közönségesek, vagy csúnyán beszélnek, vagy akármi... az mindig jelen volt, meg lesz mindenhol... de még akkor is, amikor teljesen normális hangsúllyal, többé-kevésbé elfogadható szavakkal, de olyan dolgok körül forog csak minden, ami a legkevésbé sem érdekes. Nem érdekel, hogy ki hol volt bulizni, vagy hova fog menni, nem érdekel a csodálatos nyaralása/telelése, vagy hogy kettest kapott matekból, amikor mindenki más megbukott, és mégis azon panaszkodik, hogy neki majdnem hármas lett. Szóval egyszerűen az általánosabb témák többségétől felfordul az ember gyomra, mert szörnyen látszik, hogy mindenkit csak saját maga érdekel a történeteiben, ha jobban meggondoljuk...
2010. febr. 14. 21:32
 5/21 Vadmeggy ***** válasza:
Nézz körbe! Mindenhol azt nézik, hogy mi van rajtad Mit dolgozol, kik az ismerőseid, mennyi pénzed van, hol laksz, stb stb. ezt kérlek hadd ne ecseteljem tovább.
2010. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csak azért hoztam a buszos/metrós példát, mert itt folyton akaratlanul is belehall az ember idegenek beszélgetéseibe is... tehát nem csak személyesen találnak be az ilyesmik.
2010. febr. 14. 21:34
 7/21 Vadmeggy ***** válasza:
Ez a világ a külsőségeken és az önző dolgokon alapul.
2010. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Nézz körbe! Mindenhol azt nézik..."

- Igen, ahogy Te is. Nem értem, miért nem lehet a megjegyzésemet értelmezni.

2010. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én BKV-n olvasok, ami engem zavar, az az, hogy amikor szállok le, akkor egyesek beállnak az ajtóba, esetleg nyomulnak már fel, észre se akarják venni, hogy valaki le akar szállni, alig lehet elférni (és az ilyenek csodálkoznak, ha meglökik őket).
2010. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"de olyan dolgok körül forog csak minden, ami a legkevésbé sem érdekes"

- Mármint neked nem azok. Most őszintén, Te mindig vilgámegváltó ötleteket osztasz meg társaságban másokkal? Az nagyon fárasztó lehet.

2010. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!