Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » KÉPZŐMŰV. ARC-ARÁNYOK. Mi a...

KÉPZŐMŰV. ARC-ARÁNYOK. Mi a lány/női illetve a fiu/férfi arc sajátossága AZ ARC RÉSZLETEINEK EGYMÁSHOZ VALÓ ARÁNYA szempontjából?

Figyelt kérdés

Tehát többször is elgondolkodtam, mi által látjuk a legtöbb esetben kapásból, hogy na ez most női/ffi arc, valamint az életkorát? Kulonosen a szem-orr-homlok-áll stb egymáshoz való arányainak sajátosságai érdekelnek engem, meg egyéb arányok, pl. homlokméret/forma stb is sajátos a nőknél, férfiaknál? Stb...


ÉRDEKELNEK LINKEK IS A TÉMÁRÓL. :) Mind a nemek-, mind az életkor-specifikációk szempontjából.


2012. jan. 25. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] erre gondolsz?
2012. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ez részben válasz kérdésemre. :)


Érdekelnek továbbiak is. :)


(Megy neked a hasznos kezecske. :) )

2012. jan. 25. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Korántsem teljes leírás, de rajzolás szempontjából hasznos alapinfó (még csak nemekre sem korlátozódik):


Szembe néző fejnél a szemek függőlegesen középen választják ketté a fejet.

A két szem között egy szemnyi távolság van.

A szemöldök (nem szem) és az áll közötti távolság felezőpontjában van az orr alja.

Az orr alja és az áll közötti távolság felezőpontjában van az alsó ajak alja.

Az orrcimpák szélessége kb. egy szem szélességgel azonos.


Természetesen ez egyénenként kisebb/nagyobb eltéréseket mutathat, de nagy-vonalakban így épül fel az arc.

2012. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
x
2012. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem értetted meg a kérdésem lényegét... azért köszi ,h fáradtál. Annyiból esetleg pontatlanul hangsúlyoztam, hogy valójában NEM rajzolás céljából tettem fel a kérdést. Én a FELISMERÉS szempontjából érdeklődöm. Tehát ránézünk egy arcra, kapásból látjuk ugyebár a nemét és kb az életkorát. DE MITŐL? :) Mi a pszichológiája, és MIK AZ ARC ARÁNYOK, AMELYEK MIATT érzékeljük (azonnal)?


Viszont tehát egyértelműen jeleztem, hogy KÉRLEK TITEKET, A NEMEK ÉS ÉLETKOROK JELLEMZŐIRŐL írjatok, miként mutatkozik meg az emberi arcon, főként az arányok tekintetében; tehát MIBEN KÜLÖNBÖZIK egymástól a női és a ffi arc, a fiatal és az idősebb arc, főleg az arányok vonatkozásában? (Nyilván az se érdekel, hogy pl. "a lányok arca általában lágyabb", szóval evidens dolgokat mellőzzünk. ;) )

2012. jan. 27. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:

A férfi arc szögletesebb. A hajvonal feljebb kezdődik. Szélesebb, nagyobb állcsont. A férfi szemöldökcsont sokkal jobban kiugró.

Nőknek ívesebb a szemöldökük. Konkávabb az orruk és jellemzően rövidebb is. A női szem kerekebbnek ,részben a fentiek miatt. A nőknek van még egy plusz zsírcsomó is az arcukban.


Idősebb korban a zsírpárnák kezdenek eltűnni és ez okozza a leginkább látható változást. Mivel a férfiaknak kevesebb van,ezért kevésbé látszik . A lényeg,hogy az idősebb arcon jobban meglátszanak a szokások hagyta nyomok. Erősebbek a barázdák. A csontszerkezet és a rá tapadó izmok jobban kivehetővé vállnak,ha sovány az illető. Talán az orr és fül is nagyobb lesz.

2012. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez még lemaradt,de fontos,hogy a fogazat elvesztése miatt összemehet az arc függőleges irányban. Van akinél oldalt a fogak mellett beesik az arc.
2012. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez, úgy sejtem, használhato válasz. :)
2012. jan. 30. 17:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tud még vki további infóval szolgálni? Előre is köszi. :)
2012. febr. 5. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!