Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit "kezdjek" a barátnőmmel?...

Mit "kezdjek" a barátnőmmel? Szóljak neki a hibáiról?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés, de tanácstalan vagyok. Szeretném, ha a válaszolók segítenének, tanácsokat adnának nekem, hogy mit kezdjek a barátnőmmel.

Hetedikesek vagyunk egy 36 fős osztályban. Úgy látom, az a többség megtalálta a helyét vagy kialakította a neki megfelelő klikkeket,így mindenki jól van.

Nekem a helyzetem szuper, vannak barátaim, viszont ők a másik csoportban vannak, mert a nagy létszám miatt az osztályt két csoportra osztották, így kevés óránk van együtt. Én azt hiszem, pont a rosszabbik részletbe kerültem, a pletykások és az arrogánsok közé, de összebarátkoztam egy lánnyal, aki nagyon aranyos volt, nevezzük Rékának.

Réka az elején nagyon szimpatikus volt, de most már úgy érzem, hogy annyi időt töltöttünk együtt, nem is biztos ezért, de nagyon unalmasnak tartom, és az gondolom, hogy nem érzem már jól magam vele... a sok hibája miatt.. :(

Tudom, a csapból is ez folyik, hogy az embert el kell fogadni a hibáival együtt, de mind külső és belső tulajdonságai sem annyira jók.

A legfőbb dolog, hogy rettenetesen maximalista és pedálozó, ami nem is hangzik olyan nagy bajnak, de rémesen unalmas azt hallgatni minden dolgozat után, hogy "jaaj, vesztettem két pontot, pedig tudtam! ezt tényleg tudtam! eszembe jutott, és amikor le akartam írni, kiment a fejemből" Persze ötös lett. És komolyan, ezt rengetegszer elmondja, miközben a másik barátnőmnek 2-es lett a témazárója, így persze akkor inkább vele foglalkozok.Számtalanszor meghallgatom, hogy az a négyes olyan csúnya az ellenőrzőjében a sok ötös mellett. Mindig elől ül, szorgalmasan, jelentkezik, stb. és már hajlik a stréberséghez :(

Nem ismeri a trendeket, tudom, hogy nem ez a barátság alapja, de akkor is, egy "csajos estén" jól esik kibeszélni mondjuk, hogy Ian Somerhalder milyen helyes, vagy David Guetta új klipje milyen jól sikerült. Ő csak forgatja a szemét, és amikor elküldtem neki a klipet, írta, hogy ne küldjek neki ilyet többé légyszi, mert erre a szarra elvesztegetett 3 percet az életéből. (lehet, hogy ez a rengeteg hiperbola vicces csak én nem tudom?! nagyon idegesít, és nem esik jól, pont.)

Ennek ellenére nagyon ragaszkodik hozzám, ha elmegyek, siránkozik, hogy "itt hagysz?!" azaz nem találja fel magát, csak velem barátkozik meg szóba elegyedett néhány lánnyal. A barátaimhoz nem kötődik, csak én vagyok a kapocs köztük. Amikor az egyikőjük sírt a szekrényben, odamentem hozzá, mi baj. Kiderült, hogy meghalt a kutyája, ami már születése óta a lelki társa. Nem érdekelt, hogy kések egy kicsit az óráról, megvigasztaltam. Később, mikor találkoztam Rékával, elmeséltem a történetet. Mondta, hogy igen, látta a barátnőmet sírni, de nem akart odamenni hozzá. (?)

Akárhogy nézzük, néha nagyon unalmas a lány. Nem jön sehova, ahova hívjuk, inkább hazamegy és tanul.


A külső nekem nem számít, a lényeg, hogy azért a barátnőim ápoltak legyenek. Tény, hogy ez a lány nem szép, de szépíthetne magán.

Nagyon ódivatú ruhákba jár. Amikor mellette ültem, láttam, hogy haja nagyon nagyon korpás, de nem mertem szólni. A füle nagyon csúnya, vörös, és gusztustalanul lehámlik róla a bőr. Diszkréten megkérdeztem, hogy mi van a fülével, erre ő mondta, hogy be van gyulladva.

Nem azért, de szerintem vannak olyan dolgok az életben, amik evidensek. Például, ha ilyen gyulladt a fülünk, ne fogjuk fel a hajunkat, mert attól nagyon jól látható lesz. És ha ennyire undorító (elfogott a hányinger) akkor menjünk el orvoshoz, mihamarabb. Ha nagyon korpás a hajunk, ugyanez.

Réka nagyon feszes, és látszik, hogy nem áll a tükör előtt, mert amiket hord, azok borzasztóak. Nem azt mondom, hogy vegyen kivágott ruhákat, de ha van alakja, akkor miért nem használja ki?!

Az utolsó dolog, amit elfelejtettem írni, de fontos: eléggé lekezelő velem, butának hisz, azt hiszi, nem értem meg a dolgokat. Azt gondolja, hogy naiv vagyok, mert (szerencsére) vidámnak mondhatom magam, aki ugra-bugrál.

Pedig ő a naiv. Rossz hallani, hogy akiket ő kedvel és magasztal, csúnyán kibeszélik a háta mögött :(


Hosszúra sikeredett. Én sem értem magam. Sajnálom, hogy nem védtem meg, amikor kibeszélték, de volt benne valami, amit mondtak, annak ellenére, hogy a kétszínűség undorító dolog. Azt szeretném, hogy kevesebb időt töltsek vele, és keressen több barátnőt, ne csak rajtam lógjon. Jó lenne, ha figyelne önmagára is, de nem merek szólni neki a dolgokról. És most jöttem rá: nem szeretném, ha többiek is úgy címkéznének be engem, mint Rékát: strébernek, pedálozónak és feszesnek, azért mert vele lógok.

Kérlek, segítsetek! Mit tennétek? Mit gondoltok erről? Nagyon köszönöm!!



2012. ápr. 28. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Beszélgess vele! Tudom, hogy nehéz, de muszáj megbeszélni vele mindezeket! Amiket leírtál a kérdésedben, beszéld meg vele, de minél finomabban közöld vele a tényeket, mert megbántódhat.

A kérdésedből az derül ki, hogy Réka nagyon ragaszkodik hozzád, és neked sem lenne ellenedre a barátsága, ha egy megváltozna. Beszéld meg vele, hogy számodra kellemetlen a viselkedése, és szeretnéd, ha egy kicsit lazább lenne, nem görcsölne annyira. Az ápolatlanságáról annyit szeretnék mondani, hogyha megemlíted neki, valószínűleg meg fog haragudni, amiért ezt megemlíted, de biztosan el fog gondolkodni a dolgon, és változtatni fog, hisz egy kamasz lány sem akar csúnya lenni. Fel is ajánlhatod a segítségedetet, és szerintem mindenben segíts neki! Azért ragaszkodik hozzád, mert te vagy az egyetlen barátja.

2012. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Számít, hogy mit, hogyan mondasz el..

Pl.:

Unalmas vagy.

Helyett: unatkozom

(egyébként, ha pontosan megfigyeled az utóbbi a pontosabb kifejezés)


Undorító vagy.

Helyett:

Állj a jövőbeni szép haja vagy egészsége mellé:

- Szebb leszel, ha gyakrabban mosol hajat.

- Talán a füled is hamarabb gyógyul.


Más: te küldesz neki valamit, ami nem érdekli.

Ő küld neked számtan példákat? :)


Nem megy oda valaki egy síró emberhez valaki, ha nem tud mit kezdeni vele....

Viszont azzal, hogy te odamentél, példát mutattál neki.

Ha lesz elég példája, ő is oda fog menni.


Hogy akit maga kedvel, az viszont nem kedveli: azt a helyzeted magadon is láthatod. Előfordulhat.

Az lenne az érdekes, hogy mit kedvel bennük?

Mert arra vágyik, mint ahogy neked is megvan, hogy mire vágysz.


Véleményekre figyelsz, szépségekre...ő tananyagra elsősorban.

Mind a kettő felszínesség, de gyerekek vagytok ez van.

Ez nem baj, csak egy állapot.


Talán csinálhatnátok egy listát, hogy ki mire vágyik?

Hogy egymást jobban lássátok. Persze nem muszáj írni, beszélhettek is ezekről.

2012. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és a ruha..


Nem mindegy, hogy a jobbik ruha ott lóg-e a szekrényében.

Van egyáltalán?

Egyébként mint fent:

Rosszul öltözködsz.

Helyett:

Klasszul állna ez vagy az a ruha!

vagy: Szép lennél benne!!

2012. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tl;dr
2012. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amiket te leírsz, azok NEM hibák.

Szerintem nagyon is jó úton jár ahhoz, hogy normális értékrendű felnőtt váljon belőle.

2012. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen más az értékrendetek, és ezzel semmi gond nincs. Véleményem szerint nem a barátnőddel, hanem a másik társasággal van gond. Miért baj az, ha valaki el akar érni valamit az életben, jó jegyeket szerez, szorgalmas, 13 évesen pedig teljesen normális (kellene, hogy legyen), hogy nem folyton jazzal van elfoglalva, mi van rajta.

Amit leírtál, abból mindössze egy dolgot látok: nem ismered őt. Fogalmad sincs, honnan jött, vagy mit akar elérni az életben. Nem állítom, hogy jobban ismerném, viszont nem egy lányt ismertem, akik nagyon szegény családból jöttek, ezért nem volt jó ruhájuk, nem volt hat kilónyi smink rajtuk, nem jártak el iskola után, és csak az olcsóbb samponra futotta, a tanulmányi eredményeikkel viszont a legjobbak között voltak, és végül valóban ők értek el valamit az életben, nem a tükör előt pózoló plázacicák...

2012. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!