Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek hogy tekintenek...

Az emberek hogy tekintenek manapság a mozdonyvezetőkre?

Figyelt kérdés

Egy gimnáziumba járok és már régóta mozdonyvezető szeretnék lenni, jövőre érettségizem és nem tudom mi legyen velem, tegyek le diplomát, vagy valósítsam meg a régi álmom, hogy mozdonyvezető legyek, már a nagyaapám is vasutas volt és apám is az és engem is érdekel... Szerintetek hogy döntsek egy év múlva, hogy néznek az emberek egy mozdonyvezetőre?

18F


2012. máj. 1. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én irígykedve, hiszen nagyon szép és komoly munka lehet ezeket a szép új villámgyors villanymozdonyokat vezetni. Szinte már igazi "pilótának" érezheti magát a vezető.

Szerintem - ha teheted - nem döntesz rosszul, ha ezt valósítod meg.

2012. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy "az emberek" hogy tekintenek rájuk, nem tudom, de én megbecsüléssel, tisztelettel. Vasútas-dinasztia fia vagy: miért ne vonzana a pálya? Műszaki képzettséget, sokfajta készséget követel. Elit-szakma, legalábbis az én szememben. Az sem rossz ötlet, ha megszerzed a diplomát és annak birtokában, később, a mozdonyvezetői oklevelet is. Akárhogy döntesz, sok siket - és éljen a vasút!
2012. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én igazából sehogy nem nézek rájuk.. sima hétköznapi emberek, nem igazán érdekelnek..

17/f bocsi:)

2012. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jav.: sikeRt
2012. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Két barátom apja is mozdonyvezető, biztosan nagyon jó munka, de egyszer egyikük mozdonya alá ugrott egy fiatal lány, az nagyon megviselte, szerintem csak akkor válaszd ezt a szakmát, ha meg tudsz birkózni az ilyesmivel.
2012. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem egy rossz dolog ez a vasútas szakma, szerintem nyugodtan próbáld meg. Mozdonyvezetőket eléggé megbecsülik nekem van néhány ilyen ismerősöm ő nekik csak figyelniük kell irányítani a vonatot meg betartani jó pár aranyszabályt. Szerintem nyugodtan próbáld meg szép szakma az csak ugye nem árt ha van ismeretséged hogy be is kerüljél oda. Mivel mondtad hogy apád ott dolgozik így talán betudna protezsálni, még ha nem is a villanymozdonyokat vezetnéd nagy távolságra de szerintem el leszel te a kis dízel mozdonyokkal is kisebb járatok esetében. Tulajdonképpen nem nézik le őket, elég nagy felelősség van a vállukon meg ugye az nem olyan mintha buszt vezetnél. Elég sok vasútas ismerősöm van ugye de nekem ez a szakma személy szerint nem jön be. :) Próbáld meg.
2012. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy néznek, de szerintem is menj annak. Szép munka, és hasznos is.
2012. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel van állásuk, ezért szerencsésként tekintenek rájuk :)))


Egyébként vannak előnyei és hátrányai. Hátránya: nem agyonfizetett munka, és az idődet nem osztod be. Előnye: biztos állás, ha már sikerült oda bekerülni. Szerintem közepes munkahely, van sok rosszabb és jobb is.

2012. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

HA egy jobban fizető magán vasúti cégnél akarsz elhelyezkedni (pl. Floyd) akkor nagyon nehéz bekerülni, és meg kell felelni egy szigorú orvosi alkalmassági vizsgán is. Ettől függetlenül sikerülhet, csak felhívom a figyelmed a nehézségekre is :))

Az sem baj, ha konyítasz valamicskét a fizikához, matekhoz.

2012. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szép szakma, felnézek rájuk,elismerem a munkájukat, de ehhez is hivatástudat kell, nem csak ráütök a hasamra hogy elmegyek mozodonyvezetőnek
2013. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!