Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha társaságban többször...

Ha társaságban többször hangoztatod, hogy felsőfokú képesítésed van, miért tekintenek nagyképűnek?

Figyelt kérdés
Én most tudtam meg, hogy annak néznek a gyárban ahol dolgozom. Én úgy érzem, nem szoktam hangoztatni, próbálok viccelődni az emberekkel, keretek között, a tiszteletet megadva, és most azt hallom, hogy nagyképűnek tartanak. Nemrég ugyan mondtam olyat, hogy mért a nyolc osztállyal rendelkező ugyanakkor jövő emberkét rakták komolyabb melóra és nem engem, (mondjuk a srác rokona a főnöknőnknek) de más nem volt. Nem tartjátok ezt előítéletnek? Én szerintem tiszteletreméltó ha nem otthol ülök mint sokan, hanem minimálbérért dolgozok nem is keveset. Az, meg hogy van tartásom, (eddig nem volt nagyon sokáig) én úgy gondolom az ember már majd 30 évesen nem engedheti, hogy mindenki keresztül gázoljon rajta. Szóval mi bajuk ezeknek szerintetek?
2011. máj. 8. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Irigykednek, egyértelmű. Pont olyan, hogy a szegény is leszólja a gazdagabbat, akár mit csinál is...
2011. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ha erre igazat mondok, akkor ez is nagyképűség. Meg aztán ezek majd mind családos asszonyok is. De még családon belül is ki kijön néha ez a dolog. "mit érsz vele" meg hasonlók. Érdekes, én elismerem azt akinek jó szakmája van. Mért nem lehet büfé és igazi szakos felső fokusok között különbséget tenni? Nagy megalázkodás lenne az emberektől vagy mi?
2011. máj. 8. 16:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Az iskolai papír nem minősít emberileg.

A másokkal szembeni megnyilvánulás, azonban igen.

2011. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Éppen ezaz,hogy szerintem sem,de azt tapasztaltam,hogy sokan előre kihelyezik az embert megpecsételik, pedig semmi okuk rá. Nem azért viccelődök mert főiskolám van és nagyképűsködök, hanem mert ilyen vagyok.
2011. máj. 8. 17:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg ők nem veszik a poént. De ezért ne érezd roszul magad.
2011. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Legszívesebben felrúgnám mindet amúgy ezekért. Az egyik amúgy is mert ott van majd tíz éve (nő) irányítgatja az embert, meg küld hazafele ha oda kell menni hozzájuk. És nemis a főnököm. Azért hiába is hiszik sokan. Azért mert gyereket szül valaki, meg férje, meg tíz éve dolgozik egy helyen, még intelligenciája, beleérzőképessége nem biztos, hogy van.
2011. máj. 8. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy itt kérdezősködsz, még nem jelenti azt, hogy ártatlan áldozat vagy. A "Szóval mi bajuk ezeknek szerintetek?" típusú mondatok elterelik a gyanútlan válaszolgatók figyelmét és készpénznek veszik az ártatlanságodat.

Abból indulok ki, hogy van olyan pofa is, hogy ha nem is szól egy szót se, akkor is szívesen belerugnék - annyira utálatos még a megjelenése is. Vajon Te milyen megjelenésű vagy ?

Az is számít, hogy milyen hangnemben szólalsz meg. Hiába mondsz igazat, ha a hanghordozásod visszataszító.

Aztán meg a "Nemrég ugyan mondtam olyat..." arra utal, hogy bizony az a "nemrég" szerintem "szinte mindig" és még azzal is baj lehet, ha megkérdeznénk a fültanút...


Szerintem a hozzáállásoddal van gond, ha azt mondod: "tiszteletreméltó ha nem otthon ülök mint sokan, hanem minimálbérért dolgozok". Ez a Te privát bajod, ne várd el, hogy külön ezért hajlongjanak előtted. Még van sok millió ember, aki nem ül otthon, hanem minimálbérért dolgozik, nem is keveset !!

2011. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Én ezzel tisztába vagyok, de akkor ennyi erővel bárki aki ír komoly dolgokat pl a családi kapcsolatokhoz, csak az ő szemszögéből nézve írja le a dolgokat, és lehetséges, hogy az korántsem úgy, vagy Ő is rosszul látja. Az az igazság, hogy szerintem kevés kivételtől eltekintve igazi véleményt nem tud a válaszadó mondani. Mert függ az egyén eddigi életétől,mennyire depressziós fajta, mennyire tényleg olyan, hogy még az ág is húzza akármit is csinál. Én is csak próbáltam változatosan fogalmazni itt, és mikor az úgy felrúgnámot írtam az előző hozzászóló mondatának megörülve írtam, hogy lehetséges mégsem bennem van a hiba. Mert amúgy már egyáltalán nem megyek be jókedvűen, köszönök, ha beszélgetek csak azért, hogy menjen az idő vagy nehogy ezzel is az jöjjön le, hogy "beképzelt vagyok" Az, meg hogy minimálbér, én más egyetemet, főiskolát végzettekre értettem, ugyanis ismerek olyat, aki már jópár éve " várja" otthon ülve a nagy megkeresést. Szerintem meg igenis elismerésre méltó, aki tudja, hogy milyen emberek sokszor a gyári melósok, érthetetlen sok, de mondom NEM MINDENKI de én konkrétan ilyenekkel is körül vagyok véve. És ezt én tapasztalom, nem te, ennyit még megtudok állapítani, ne e pár mondatomból akarj pszichológiai körképet alakítani ki rólam. Köszönöm.
2011. máj. 9. 08:50
 9/12 anonim ***** válasza:

>> Szerintem meg igenis elismerésre méltó, aki tudja, hogy milyen emberek sokszor a gyári melósok, érthetetlen sok, de mondom NEM MINDENKI de én konkrétan ilyenekkel is körül vagyok véve


Magam is értelmiségi volnék, de ilyesmit állítani egyenesen pofátlanság. Gondold csak végig politikai szempontokból, szociológiailag, erkölcsileg, vezetéstudományilag. Ha én lennék ott az igazgató, azonnal kirugnám az ilyent.

Hogy finoman fogalmazzak: a vezetés tudományához tartozik belátni azt, hogy a melós, beosztott szerepe, ”dolga” az, hogy egy fokkal alacsonyabban álljon a vezetőjénél és ez így van rendjén. Van aki vezet és van akit vezetnek. Aki ezt nem látja be (hogy ez természetes), az valójában nincs beosztottjainál egy fokkal magasabb színvonalon. Ugyanazon a színvonalon van, csak éppen van egy papírja, hogy ő más (kellene legyen). De nem az. Ki tudja hogyan jutott a meg nem érdemelt papírjához ? Valahogy átcsúszott a vizsgákon, gazdag kocsmáros apukája volt, kommunista párttitkár volt a családban, talán vette az ecserin... Mindegy, a lényeg az, hogy nem volt képes fellépni a következő lépcsőfokra !

2011. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én azt veszem észre, hogy itt mindenki másról beszél. Én nem nézek le senkit, a mai világban ha nem olyan helyen laksz, lehet, hogy nincs szakmádban meló, és hidjétek el, én is jobban szeretnék abba a munkába lenni amiért gürcöltem négy évig, (amit más 5-6 év alatt végeztek el) és itt nem is ez a kérdés, hanem csak leírtam egy problémát. Az meg természetes, hogy van főnöke az embernek aki fentebb van, de ezt én nem is írtam hogy nincs, elfogadom én, nem is erről volt szó. Azért köszi mindenkinek, de időt spóroltok meg ha a kérdésre válaszoltok, nem pedig arra,amit ti rosszindulatúan kinéztek a kérdésből. Köszi
2011. máj. 9. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!