Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tatabánya tényleg egy élhetetl...

Tatabánya tényleg egy élhetetlen város?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha valakit megbántok a kérdéssel, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Egy nem tatabányai.
2012. máj. 5. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Is-is.

Munkahely van, albérlet akad. Pont.

Szórakozási lehetőség egyáltalán nincs, legfeljebb a 18 alattiak járnak diszkóba, meg van pár "presszó", ahol hétvégén van valami zene is.

Koncert elvétve, az is a "hakni" jellegű.

Színház van, nemrég újították fel, de nem mindig megfelelő a választék, árban elmegy.

Mozi a plázában, olyan átlagos.

A fürdő elég jó, most már télen-nyáron lehet menni.


A tömegközlekedés katasztrófa, a buszok ritkán járnak, és általában zsúfoltak. Menetrend sehol nincs kitéve, csak bejáratott őslakosoknak ajánlom ezt a közlekedési formát.


Az egész városban vannak olyan részek, épületek, amik totál lepukkantak, omlik-bomlik, szemetes, stb.


A legtöbb üzlet reggel 9 és 17 között van nyitva, hétvégén kihalt az egész belváros, semmi sincs nyitva. Ügyintézés csak szabadság alatt, egyébként megoldhatatlan.


A legnagyobb baj a várossal, hogy nincs igazán élet benne. Mindenki dolgozik, alszik felváltva.

Nincs kulturális élet, nincsenek beülős helyek, nem tudnak a fiatalok semmit kezdeni magukkal.


A közlekedési morál gyakorlatilag nem létezik, az autósok mennek, mint a birkák: zebránál ott fogsz megfagyni/megpirulni. Kétféle gyalogos van: kaszkadőr és kamikaze.


Az élhetősége attól függ, ki mit akar, vagy mire vágyik.

2012. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes beszámolót. Így elsőre nem erre vágyom...
2012. máj. 7. 19:52
 3/5 anonim válasza:
71%

én 3 éve lakom ott, igaz koliban. nekem falu után tetszik. én nem birnám pestet, a közlekedést és a tömeget. ez nekem pont jo, nem nagyváros, de nem is egy lyuk. igaza van előttem szolonak, nem a legszebb ha az épületeket nézzük. de én szeretek ott, a hegyek kárpotolnak, bármikor tudok menni egy turára vagy ha elegem van akkor felmegyek turulhoz, leülök és csak nézek le :)

ritkán járok busszal, de eddig mindig eljutottam oda hova kellett. nem volt vele gondom. szorakozás meg igenis van, hétköznap is (szerdánként) buli van a fősulisoknak, ahova persze járnak külsősök is. nekem jo itt :)


22/L

2012. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nE0 válasza:

Mondhatni nekem is ez a kérdésem, ez foglalkoztat. Én budapesti vagyok. Vidékről költöztem fel több mint 6 éve. 24 éves vagyok most jelenleg, semmi nem köt a munkámon kívül ide. Párom családja ott él. Nagyon elegünk van a bűzös, mókuskerék életből, meg az emberek mentalitásából.


Talán nekünk is erre van szükségünk, csendre, levegőre, egy kicsit lassítani és élni is az életünk, nem csak rohanni megállás nélkül. Persze itt minden a szánkban van- de a szabadidőnket szeretnénk aktív pihenéssel tölteni, de itt alig van egy- két zöld rész, az is csupa kosz, retek, mocsok, tele van hajléktalanokkal, meg kutyaszarral! :P


Én attól félek, hogy nem találok ott melót- ugyanis nem szeretnék 3 műszakos gyári munkásként éldegélni, szeretnék valami főállást vagy legalább 2 műszakos munkát. Én kiadványszerkesztő grafikus vagyok, de az sem érdekel, ha nem abban helyezkednék el- de a gyárat nem bírnám sehogyan sem...Az albérletet megoldanánk szerintem.


Vágyom egy kis lassításra és arra a párszázezer fős városra a több milliós, kevert rasszos Budapest helyett.


Félek lépni én is, vajon jobb lenne ott? Én is ezen vívódom. Pont a lassúsága miatt érdekel, hogy kisebb és szellősebb, bár midnen távol van, persze mondom én- a pestieknek minden a s*gge alá van tolva. Kicsit félek lépni- megéri- e?


Sok szerencsét neked is a valódi válasz megtalálásához, én már rájöttem, a választ önmagamban kell megtalálnom, épp így neked is. Hogy mire vágysz, hogy mit vársz az egésztől. Nagyon nehéz a döntés

.

2012. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
sajnos a mai világban munkát otthagyni luxus. gyorsvonattal 1 ora alatt fennt vagy pesten. tudom, ha visszautat is vesszük az már 2 ora, de azalatt lehet mit csinálni. nagyon sokan ezt csinálják. szerintem gyere tb-re, de ne hagyd ott a munkádat.
2012. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!