Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig a nőknek nehezebb...

Miért mindig a nőknek nehezebb az élet?

Figyelt kérdés
szülés, havibajok, öltözködés, szépítgetés, haj, munka,... mindig amikor ezekbe belegondolok akkor csak azt tudom leszűrni, hogy nekik mindig nehezebb 20/F
2012. máj. 8. 00:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
76%
Szerintem mindenkinek megvan a maga nehézsége az életében, legyen szó férfiről vagy nőről. Nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy a nők élete nehezebb, egyszerűen másabb :)
2012. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem nehezebb. Szülni még nem szültem, de az egy átlagos nőnek 2x-3x van csak életében, a többi meg elviselhető. (a havibaj tamponhasználattal észre se vehető, öltözködni tudtommal a férfiaknak is kell, smink meg óránként fodrászhoz rohangálás nem kötelező, van, aki anélkül is jól néz ki, munkájuk a fiúknak is van.)
2012. máj. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem csak ezekből áll az élet. De gondolj bele, pl. egy férfitól mindenhol sokkal többet várnak el, nem kezdhet el mindig "hisztizni" ha valami nem tetszik neki stb. Szerintem minden embernek ugyanolyan nehéz az élet, vagyis nem, várj, aki millirádosnak születik annak könnyű.
2012. máj. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Általában nekik nehezebb, te is leírtad, miért. De állítólag az anyaság élménye valami olyasmi, ami ezért részben kárpótol.
2012. máj. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Hát azért ez nem egyértelmű! Vannak olyan helyzetek ahol nekünk férfiaknak nehezebb a dolgunk. Szóval mind2 nemnek sztem hasonlóan nehéz. Az, hogy ennek vagy annak nehezebb az a helyzettől függ.
2012. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
Nekem 2 gyerekem van, és én kiváltságnak érzem a férfiakkal szemben, hogy részem lehetett a szülésben, "terhességben".
2012. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

A fiatal férfiak a társadalom legkevésbé kikímélt rétege, a legtöbb ember szemében irreális az h egy fiatal férfi rosszul legyen.(na jó, ez esetben gyakran a fiatal lányokkal se kivételeznek).

Ha vkit megvernek az utcán az rendszerint hímnemű, nőkre ritkábban támadnak. A nőkre irányul majdnem az egész udvariassági rendszer. Ettől a kikíméltségtől idősebb korban sokkal nagyobb személyiségtorzulás van a nőkben mint a férfiakban, figyeld meg pl tömegközlekedésben milyen agresszívak a vénasszonyok, az idős bácsik ezzel szemben általában milyen békések.

Öltözködés: egy nő szinte azt vesz fel amit akar, akár férfias ruhát is, ezt természetesnek veszi a társadalom, ellenben ha egy férfi vesz fel női ruhát akkor mi lenne a reakció?

Szülési fájdalom: már a főemlősök közt is általában a hímek alapbó gyorsabban gyógyulnak a sérülésekből mert veszélyesebb életet élnek, az emberek közt is kevesebb ideig élnek a férfiak. Ráadásul férfi létemre több ezer szülésnyi fájdalmat éltem már át, cluster fejfájásom van ami inkább férfiaknál fordul elő, bár igaz h ez csak kevés embert érint.


Meg egyébként is egész mások a férfiakkal szembeni elvárások, egy férfinak nem lehet alacsony a fájdalomküszöbe(miért is?) mert még a doki is megszólja.

2012. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"férfi létemre több ezer szülésnyi fájdalmat éltem már át"


Nono! Én nem minősítem a te fejfájásodt, mert sosem éltem át, te se minősítsd a szülés közbeni fájdalmat, mert fingod sincs róla.

2012. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

[link]

"Női betegek leírása szerint nagyobb szenvedéssel jár, mint a gyermekszülés."

2012. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Most össze ne kapjatok egymással. Nagymamám pl. rákban halt meg, szerintem attól nagyobb fájdalmat még egyik válaszoló sem élt meg (szerencsére).

Az előttünk futó úton baleset történt, egy srác az autóban rekedt, amikor az kigyulladt és senki sem tudta kiszedni. Élve égett el. Szerintem még ezt sem élte át senki közüllünk.

De Afrikában a néger kisfiúk és kislányok sem üdülnek.

Arra akarok rámutatni, hogy nem a nemtől függ kinek milyen nehéz az élete.

2012. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!