Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiabálni a munkahelyen?

Kiabálni a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Van egy 29 éves nő munkatársam és idegbeteg. Ha a főnök megkéri hogy maradjon bent kicsit tovább, akkor bólogat hogy jó. A háta mögött meg olyanokat magyaráz, hogy mindig neki kell tovább bent maradnia, elege van stb... A legtöbben szerény, visszahúzódó nőnek ismerik. Csak mi páran, a közvetlen munkatársai tudjuk hogy egy vérmes csivava, aki bármikor ok nélkül robban. Pár hete pl a főnököm engem kért meg hogy szóljak a többieknek hogy valszeg mindannyiunkat berendel túlórára. Átadtam az üzenetet, neki is. Egyből nekem esett, hogy én mindig az ördögöt festem a falra, meg stb. Szó szerint remegett az idegtől, nem értettem miért esik nekem, amikor én csak átadtam a főnök üzenetét. Tegnap reggel meló előtt találkoztam vele a pékségben, és megkért hogy segítsek neki a munkájában. Mondtam hogy persze hogy segítek. Beértünk a munkahelyre, és ott valahogy szóba került hogy ma olyan feladat lesz, amibe mindenkit bevonnak. Mondtam hogy abba a feladatba minket is mindig bevonnak. Erre szó szerint ordibálni kezdett velem, én meg egyszerűen nem értettem miért kiabál amikor semmi rosszat nem mondtam. Teljesen le voltam döbbenve hogy ő mit képzel magáról hol van? A munkahelyén ordibál, amikor bármikor jöhet ügyfél? Meg alapvetően tisztelje meg magát a munkahelyét. Én szótlanul ültem miközben ordított velem. Én képtelen lennék lemenni erre a szintre ahol ő van. Az egyik munkatársam megvédett, mert igazságtalannak érezte ezt a hangnemet. Hát őt úgy leordította azzal hogy ne szóljon bele, az ő véleményére nem kiváncsi! Hozzáteszem hogy tavaly ezt az ideggyengét én tanítottam be amikor hozzánk került, és ugyanaz a beosztásunk. Idén az a munkatársam aki megvédett és én, a születésnapjára vettünk neki egy tábla csokit. (29 évesen még a szüleivel él, igazi párkapcsolata még sosem volt) Pár hete én falaztam neki, mert ő meg az egyik munkatárs nyitva hagytak az épületben bizonyos ajtókat, sőt utcára néző ablakokat is, amiket záráskor be kell csukni. Másnap reggel vettem észre hogy ezek mit csináltak. Megmondtam nekik hogy erre figyeljenek oda, mert régen ezért már kaptak valakik fegyelmit. Tehát köztünk maradt a dolog, mert senkinek nem szóltam róla. Azon gondolkodtam hogy jelzem az ordibálást, meg a munkához való hozzáállását a főnökömnek. Szerintetek szóljak neki?
2012. máj. 18. 07:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Amikor ordibált velem, végig az járt a fejemben, hogy mennyi munkanélkülit látok reggelente a munkaügyi központnál, ez meg itt ordibál mint egy pszichopata.
2012. máj. 18. 08:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Vérmes csivava? :DD


Tudod mit, szólj a főnöknek, de úgy, hogy mind ott vagytok, mármint az érintett és ti, akikkel óbégatni szokott. Szóval ne a háta mögötti panaszkodás legyen, hanem "tetemrehívás".

2012. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én beszélnék a főnökkel, hogy nézze meg egyszer, hogy mit csinál a munkatársad, de csak így "titokban" vagy éppen járjon arra. Akkor a saját szemével láthatja, hogy milyen idegesen reagál és akkor megteszi a megfelelő lépéseket.
2012. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A főnököm nem járhat véletlenül arra, ugyanis nem egy épületben van velünk, és mindig szól mielött jön, mert ki kell neki nyitni az autóbejárót. Viszont a főnököm már többször kért tőlem tanácsot bizonyos munkafeladatokkal sőt még a beosztással kapcsolatban is. Tehát jó viszonyban vagyok vele.
2012. máj. 18. 14:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és ma mesélte az a munkatársam aki megvédett tegnap, hogy nem sokkal az eset után odament hozzá az idegbeteg és azt mondta neki, hogy én most biztosan megharagudtam rá. Erre azt a választ kapta hogy ne csodálja azok után ahogy beszélt velem, meg hogy ő azért avatkozott bele, mert igazságtalannak érezte. Erre az elmebeteg azt mondta hogy miért? Ő nem tudja megvédeni magát? A következő választ kapta: neki annál több esze van, hogy ilyenekbe belemenjen, főleg veled! Az idióta meg azt mondta hogy érdekes hogy őt (engem) mindenki megvédi, de őt (saját magát) meg senki sem. Válasz: gondolkodj el azon hogy vajon miért nem?
2012. máj. 18. 14:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh és az elmebeteg valami olyasmit mondott hogy én mindig magyarázok, és hogy tudjuk milyen. (mármint én milyen vagyok) Munkatársam visszakérdezett: miket magyaráz mindig, meg milyen? Erre egy rohadt szót sem szólt.
2012. máj. 18. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!