Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm mindenben...

A legjobb barátnőm mindenben "leköröz". Hogy ne legyek féltékeny rá?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, imádom a barátnőmet, igazán önmagam lehetek mellette. Viszont mindenben sikeresebb nálam: őt nézik meg a pasik, neki megy jobban az egyetem, jobban áll anyagilag mint én, stb...

Nem akarok féltékeny lenni rá, mert Imádom, de egyre jobban kisebbségi érzésem van mellette. nem érezteti velem, hogy Ő "jobb", sőt, mindig bíztat, hogy jól nézek ki, stb..de félek. Mi lesz ha egyszer beleunok abba, hogy nem vagyok elég jó? Volt már más ilyen helyzetben?


2012. máj. 21. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nálam jobb emberek mindig példaként szolgáltak. Szeretem ha valaki valamiben jobb nálam, mert tanulhatok tőle.
2012. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet ez az idő most jött el.
2012. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm. El kell ismerjem, irigy is vagyok rá. Mindketten hasonló tervekkel indultunk, egy diploma itthon, aztán irány külföld. Ő lediplomázott, aztán elment intenzív nyelvtanfolyamra, és ha minden jól megy, ősztől már nem lesz Magyarországon.

Nekem el kellett mennem dolgozni, ezért csúszom az egyetemmel, és nem is sikerült annyi mindent megtanulnom, amennyit szeretnék. És ha meg is lesz a diplomám: nem tudok elmenni intenzív tanfolyamra, mert munka mellett nincs rá időm, sem energiám. Dolgoznom viszont kell, hogy megéljek, mert a szüleim nem tudnak támogatni. Autodidakta módon próbálok nyelvet tanulni, de eleve mire odajutok, hullafáradt vagyok. Az meg végképp rejtély, hogy ha fel is vennének majd valahová, mégis miből fizetem a kinti költségeket. Valószínűleg ott is dolgozni fogok, és megint nem marad időm rendesen a tanulmányaimra.


Egyszer feltettem itt egy hasonló kérdést, arra azt írták, hogy örüljek, mert a munka nemesít, és így jobb ember leszek. De ez sajna egyáltalán nem igaz. Nem leszek jobb ember attól, hogy egész nap tologatom a számlákat az irodában. Ő meg végképp nem rosszabb ember attól, hogy a szakmában igazán profi tud lenni, a legjobbaktól tanulhat, stb.


Sajna a világ nem igazságos. Annyit tehet az ember, hogy igyekszik optimista maradni, és semmiképp nem besavanyodott, mindenkiben csak a rosszat kereső emberré válni.

2012. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ne figyelj rá.
2017. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!