Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmihez nincs kedvem, mindenb...

Semmihez nincs kedvem, mindenben tök szerencsétlen vagyok, a suli, a család, anyagi gondok, főként a szerelem, nem tudom mit tehetnék, lehet legjobb lenne meghalni?

Figyelt kérdés
pedig jártam már pszichológushoz,most pszichiáterhez járok, de a jókedv pár napig tart, a szerelem miatt is tök ki vagyok. az apám elhagyott minket 8 éve, azóta semmi.. 2 hója kaptam, de sajnos elvesztettem a kutyám, most kaptam egy másikat, de a régi nagyon hiányzik. Minden téren pocsék az életem.. de így is borzalmasan a béka feneke alatt van az életkedvem..
2010. máj. 11. 16:05
 1/6 A kérdező kommentje:
18/L vagyok
2010. máj. 11. 16:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem meghalni kell, csak átvészelni ezt a zűrös időszakot, amin mellesleg szinte mindenki keresztülmegy! Legjobb, ha keresel magadnak valami olyan dolgot, amit szeretsz csinálni. Biztos hogy van ilyen, mindegy, mi az, akár hülyeség is lehet! Rajzolás, írás, természet, biciklizés, valamilyen hangszer, sport, játék, számítógép, AKÁRMI. Kell valami, amibe a felesleges energiádat bele tudod fektetni, és ami levezeti a benned felgyülemlett stresszt. És akkor sokkal jobban fogod érezni magad. Próbálj meg találni valamit, amit tudnál csinálni.
2010. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szegény:( pegig most éled a legszebb éveidet.én is nagyon sokat jártam pszichológushoz,pszichiáterhez,és sokat segített ,hogy volt akivel megbeszélhettem,hogy mi bánt és mi történik velem.(szintén anyagi gondok,nevelőapám állandóan veszekszik anyuval,anyu több öngyilkossági kísérleten van túl,önbizalomhiányom volt,suli,"menő lányok és fiúk miatt").

ami igazán segített nekem abban,hogy megtaláljam a valódi énem és a boldogságot az életben az egyrészt a hit volt,másrészt a salsa és a hastánc.szerintem iratkozz be egy tanfolyamra,ha teheted,biztos vagyok benne,hogy utána te is vidámabb lennél,és az önbizalmad is erősödne.

2010. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ország depressziós hangulata úgy általában nem túl jó alap,DE 18 évesnek lenni egy csodálatos kor. Ha te nem fekszel le fűvel fával ami megalapozhatna pár év depressziót,akkor minden esélyed meg van rá,hogy jobban legyél. Pihenj sokat 10-6ig érdemes aludni. Sokat sportolj,bicikli,gyors séta-napi 1 óra-,vagy úszás 1 hét alatt segíthet neked.Igyál sokat,olvass jó könyveket ,az sem baj ha tananyaggal kapcsolatosak- Épp testben épp lélek!Megkérdezhetem miért kell pszichiáterhez járnod?

Depresszió miatt? Milyen iskolába jársz? Mi szeretnél lenni? Édesanyáddal jóban vagy?Ő mivel foglalkozik?

2010. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

utcai támadás 2 éve..ismerősök..aztán folyamatos kötekedés a buszon, elkerülhetetlen volt a buszozás, ebből kialakult egy szociális fóbiám, azután átiratkoztam egy másik városba gimibe, ahol ugyanez kijött rajtam, megundorodtam a buszozástól..és magántanuló vagyok, heti 2x kell bemenni a suliba, így még nem is olyan rossz, de elég nehezen tanulok.. azóta nemis szívesen megyek egyedül este sehova..aztán még a bátyám tök lekezelő velem mintha ő lenne a család feje, de persze még ő is suliba jár, nem ő hanem anya tartja el hármunkat nagy nehezen. Mivel én vagyok itthon a legtöbb időt, rajtam kérik számon h miért nincs takarítva, stb.. Pedig a fél napomat ígyis tanulással töltöm. még 11.-es vagyok, de majd valami ovónőképzőre vagy kisgyermekgondozóra szeretnék járni.

De annyira kilátástalannak érzem ezt az egész helyzetet. 3 és fél hónapja szakítottam a barátommal, de még mindig nagyon szeretem, napi szinten találkozunk és nagyon hiányzik így is..mert ez nem ugyanolyan..

Teljesen kivagyok borulva..

Gyógyszert is szedek, de semmit nem használ...

2010. máj. 11. 16:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Szorongásos depresszió..Anya a honvédségnél közalkalmazott, vele úgyahogy elvagyok, de 1 olyan barátnőm van akivel bármit megtudok beszélni, de ő is ugyanezekkel a problémákkal küzd.Így próbáljuk támogatni egymást, de pl ha mindketten mélyponton vagyunk, akkor aztán együtt sírunk..
2010. máj. 11. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!