Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a párom...

Mit csináljak, ha a párom barátai nem vesznek emberszámba sem?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején: lassan 2 éve vagyunk együtt, már a kapcsolatunk elején be lettem a párom barátainak mutatva, nem volt semmi bajom velük, aranyosak voltak velem. A párom nagyon sokat lógott velük, a 2. családja voltak a barátai. De ahogy telt az idő, mi egyre komolyabban gondoltuk a kapcsolatunkat, a barátom barátai ezt nehezményezték, apró jelekből észrevettem. Pl. mikor volt egy iszogatós este, a barátai ezt mondták a páromról: "de jó végre a régi énjét látni!" vagy voltak gúnyos megjegyzéseik is: "hogyhogy ráértek?"

Az a bajuk, hogy én "elvettem" őt a társaságból, és én nem vagyok a berúgós fajta. Rajtam kívül minden egyes emberke kap közös ajándékot, én még egy csokit sem. Ha van valami összejövetel, engem nem számolnak bele az összlétszámba.

Fogadjam el ezt így, hogy csak a párom barátnője vagyok, nem teljesértékű barát? Én nem fogok nyalni senkinek sem az ügy érdekében...

köszönöm.

22L


2012. máj. 23. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Leszarom tabletta.
2012. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Probald meg elfogadni ezt. Ahogy veled viselkednek, öket minösiti, munkahelyen ezt mobbingnak hivjak. Nem is tudom, hogy lehet-e öket a baratod baratainak nevezni. Hiszen ha azok lennenek, akkor az ö boldogsaga (veled) fontosabb lenne minden masnal.

Tarts ki, idövel az iszogatos estek is elkopnak, komolyodik az ember, 25 felett mar a piat se annyira birja. :)

2012. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neked nem kell velük barátkozni. Keress magadnak saját barátokat.
2012. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt a helyzetet a párodnak kell megoldani.

Ha nem tudja, akkor papírkutya.

Ha nem érdekli, akkor kalap-kabát.

2012. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, barátnőmék ugyanígy vannak.

Mióta becsatlakozott a társaságunkba, alig látjuk a barátját, folyton együtt vannak. A srác régebben sokat lejárt, találkozott a barátaival, de mostanában szinte csak a barátnője létezik neki. Régebben se volt bulizós, ivós fajta, de most már egy sört se iszik mg, mondván "mit szólna az asszony". A barátnő persze nem így látja a dolgokat, hisz ő csak szimplán csúnyán néz, ha olyan dolog történik, ami nem tetszik neki...

Mondjuk ez a történet kicsit más, mint a tietek, mert itt a csaj 'tudat alatt' korlátozza a barátját, de a barátja is hibás, hisz nem is akarja látni a "barátait".

Neked nem kötelező a barátaival folyton találkoznod. Elég havi szinten egyszer, a barátod meg találkozzon velük kicsit gyakrabban. Így a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad.

Az, hogy kapcsolatban vagytok, nem jelenti azt, hogy a barátokat hanyagolni kell.

20/l

2012. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem is nehezményezem, ha elmegy velük, arról van szó, h a barátom nem akar egyszerűen elmenni. És lehet, hogy a barátai ezt úgy veszik, hogy én nem "engedem".

bőven 20 felett vagyunk, a barátok pedig inkább 30 felé. Persze csak azoktól "kapom meg" úgymond, akiknek nincs kapcsolata...

én leejteném, de látom hogy ez a barátomnak is fájó pont, hogy a barátai nem fogadtak el engem, és én sem tekintem őket puszipajtásaimnak. Persze, nem kötelező velük jóban lennem, de azért alapvető dolgokat el lehet várni, ha már a barátom igazi barátairól beszélünk, pl. beleszámolnak engem is a létszámba, nem a barátomon keresztül hívnak meg a buliba, kicsit kicsúszva az időből, ilyenekre gondoltam.

2012. máj. 23. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Sután, bután és gyerekesen féltékenyek rád. A kedvesednek kell tudnia, milyen fontosak a számára ők, és mennyire vagy fontos te. Neki kell kezelnie a helyzetet - vagy úgy, hogy lazít a kapcsolaton a barátaival, vagy úgy, hogy megköveteli, hogy egyenrangú tagként bánjanak veled is a társaságban.
2012. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a barátod gondja, ne vedd magadra. Igazad van amúgy mindenben, én is így láom, ahogy te. A barátod meg jól teszi, hogy lazít a kapcsolaton velük. Én sem tűrném, ha a barátaim vagy a családom kiközösítenék azt, akit szeretek, kit választottam.

Te meg úgyis tudod, mi az igazság, mármint, hogy sosm tiltottad a barátaitól, úgyhogy tiszta a lelkiismereted, azaz tojhatsz rájuk nagy ívben. A helyedben nem várnék ezektől az emberektől semmit. Legyél kedves velük, de kimért, nyaliznod egyálalán nem kell. Add önmagad és kész.

2012. máj. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!