Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért voltak ilyen felelőtlene...

Miért voltak ilyen felelőtlenek a szüleim, ha ezt nem tudják vállalni? Legszívesebben elszöknék valahova, ahol legalább emberszámba vesznek

Figyelt kérdés
Hello, 17 éves lány vagyok, van 3 tesóm (1 öcsém 15 éves, 1 11 éves húgom, meg egy 3 hónapos húgom). Azzal a problémával fordulok erre az oldalra, hogy úgy érzem, nem vesznek emberszámba a szüleim. Mindig is szar körülmények között éltünk, de beletörődtem abba, ami van. De mióta a kisebbik húgom megszületett, minden felelősség rám, meg az öcsémre hárul és szüleim velünk akarják megoldani az anyagi problémákat. Ők akarták a húgomat, minket meg se kérdezték, de ez mindegy, én nagyon szeretem őt, és boldog vagyok, hogy van, de a mi életünk tesóimmal már nagyon rossz lett. Első dolog az, hogy nem tudunk tanulni, mert a húgom mindig sír. Ha én pl. el akarok menni valahova, hogy mondjuk barátnőmnél tanuljak, akkor azt mondják, nem mehetek. Öcsém ugyanígy. Másik dolog, hogy eladósodtunk, nem tudják fizetni a számlákat, hitelt is felvettek azért, hogy bővítsék a házat, de nem tudják fizetni. Na most mindezekért minket okolnak és olyanokat mondanak, hogy menjünk el dolgozni. Öcsém 15 éves, mégis hogy menjen el? Arról nem is beszélve, hogy én meg 11.-es vagyok, így is sokat kell tanulni, de arra akarnak rávenni, hogy menjek el iskola után valami fizikai munkára. Már apám ki is keresett nekem egy helyet. Állandóak a veszekedések, egyre többször esnek egymásnak, csapkodnak, öcsémet múltkor megpofozták, anyu meg megrángatta a nagyobbik húgomat. Én ezt már rohadtul nem bírom! Úgy kell hazajönnöm minden nap suliból, hogy remeg a gyomrom, hogy megint miért kapok itthon, vajon most miért csattan rajtam az ostor. Egyszerűen már nem bírom, suliban mindig elkap a sírás, mert semmi örömöm nincs az életben, itthon leszarnak, de azért tanuljak, meg menjek egyetemre, meg nem tudom. 3-ast nem vihetek haza, mert akkor ordibálnak velem. Szeretem a tesóimat, de én ezt már idegileg nem bírom! Beszéltem barátnőm anyukájával, ő azt mondja, hogy segítene, de nem szólhat bele a szüleim életébe. Csak már egyre kevesebb erőm marad arra, hogy bármit is tegyek, tanuljak, vagy akármi. A sportot is abba kellett hagynom, mert hogy "felesleges időpocsékolás". Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Az fair, hogy kikészítik a szülők a saját gondjaik miatt a gyerekeiket?
2011. jan. 20. 15:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Istenem.. ne haragudj de az ilyen szülőket annyira felelőtlennek és ostobának tartom. Szülnek bele a világba, de a gondolkodás, hogy utána miből fogják fenntartani magukat és a gyerekeket már nem megy.

Én a helyedben érettségi után elhúznék valami másik városba egyetemre, az biztos.

2011. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem dolgoznak a szüleid?

A helyedben meg sem várnám az érettségit ilyen szülők mellett! Most rögtön pakolnám a cuccaim és odaköltöznék páromhoz vagy barátnőmhöz, vagy unokatesómhoz, rájuk mindig lehet számítani! Szerencsére én szüleim dolgoznak és rendesek velem! Szóval, ha jót akarsz magadnak, akkor húzz el onnan a szülőktől amint csak lehet! Biztosan van valaki, akivel ezt meg tudod beszélni, és akinél szívesen ellakhatsz egy darabig! Mire jók a barátok? Nekem legalábbis olyan barátaim vannak, akikre mindig lehet számítani, bármikor megengednék azt, hogy ott lakjak, ha rá lennék szorulva, úgyhogy hajrá, drukkolok neked, hogy valaki, valamelyik rokonod vagy barátod tudjon segíteni neked!


24/N

2011. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

előzőhöz kiegészítés:

Később a testvéreidnek is tudsz segíteni,de valaki kell aki először kitör onnan.Sajnállak!

42.N

2011. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Apám dolgozik egy pékségben, de kevés a fizetése. Nem tudom, hova mehetnék. Meg ez nem ilyen egyszerű, hogy összepakolok és megyek, egyrészt nem engednének el, hazahozatnának a rendőrökkel, mert még csak 17 és fél éves vagyok, másrészt meg nincs hova. Pasim nincs, barátaim vannak, de nem állíthatok be azzal, hogy szeretnék odaköltözni. Nem tudnék nekik fizetni, hogy eltartsanak. Tűrtem, tűrtem, de már kivagyok, hogy arra kelek és arra fekszem, hogy ordibálás, meg csapkodás van
2011. jan. 20. 15:27
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a családom dettó ilyen volt, plusz még a piálás.Érettségi után dobbantottam Pestre, azóta nyugalmam van, és nem ragadt rám belőlük semmi.Nyugodt párkapcsolatban élek.

Ha rájuk nézel, gondold azt, ilyen nem leszel soha mint ők.Még erős is ad a tanuláshoz a menekülési ösztön.Szomorú, de így kell nézni

Vannak akik nem valók szülőnek, te meg emelkedj felül ezen.

2011. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Minek szült anyád ha nem képesek eltartani a harmadik gyereket?? Eszméletlenül felelőtlen szüleid vannak, és mivel nem bírják idegekkel a gondokat/terheket, rajtatok vezetik le a feszültséget...siralmas már ne haragudj.

Én fix hogy megmondanám a magamét aztán kezdjen vele ki amit akar. Megmondanám hogy leérettségizek, addig tűrjenek el ha már megszült (mert úgy látom többet nem jelentesz nekik, csak terhet) és utána elköltözök...

Hát nehogy már lekvár tegye el a nagymamát.

2011. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
48%

Költőz el,és legalább testvéredein segíts ahogy tudsz

Ha ilyen rosszak a szüleid akkor nem való nekik egy gyerekese szólj a gyám ügynek .......Nagy szüleid vannak?



34/N

2011. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
83%

Egyáltalán nem fair. A szüleid elég felelőtlenek voltak, és ezt most kezdik maguknak is belátni. Nem tudom, hol laksz, de próbálj felkeresni egy gyermekjóléti szolgálatot. Ők meghallgatnak, és megpróbálnak segíteni. Próbálj esetleg úgy tanulni, hogy bent maradsz a sulid könyvtárában. Próbáljátok meg beosztani hármótok között a feladatokat, amiket otthon el kell végezni. Így neked is jut néhány óra a tanulásra. Tudom, hogy a gyereknevelés nem a ti dolgotok, a szüleiteké lenne, de ha nem csinálják meg, segítenetek kell. Meg kell próbálni megoldani a dolgokat. Lépésről lépésre, ne egyszerre próbálj mindenen egyedül javítani! Sajnos nem voltam ilyen helyzetben, csak megpróbálom elképzelni, én mit tennék.

A munkával az a baj, hogy nem jutna időd a tanulásra. És ezt nyugodtan megmondhatod a szüleidnek is, ha elvárják, hogy jó jegyeket szerezz, időt kell hagyniuk neked a tanulásra. Meg kell próbálnotok megbeszélni ezeket a problémákat családi szinten. Elég nagylány vagy, próbáld meg összehozni ezt a megbeszélést. Olyan helyet, időpontot keress, amikor lehetőleg nem idegesek a szüleid. te pedig legyél türelmes, és kerüld el a vádaskodást (akármilyen nehéz is), mert azzal csak felhúzod őket.

Ha nem sikerül, keress fel segítő embereket. (amit már írtam, gyermekjóléti szolgálat).

Sok sikert! És ha úgy gondolod, tudok segíteni, írj privit nyugodtan!

2011. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Egy mamám van, de ő a másik gyerekének a családjával él, nem sokat beszélünk. Amúgy meg Pesten élek, nem megyek másik városba tanulni, csak ide. Szerintem kollégiumba fogok, de addig is én már megőrülök
2011. jan. 20. 15:31
 10/27 anonim válasza:
90%

Szia!


Szerintem szólj egy tanárodnak, vagy menj be a polgármesteri hivatalba és ott szólj!

És ha akarjátok állami gondozásba vesznek titeket.

Barátnőm is ezt csinálta.

A két öccsét és őt állami gondozásba vették. Nekik csak annyi volt, hogy állandóan veszekedtek a szüleik, őket nem bántották. A tanára magától vette észre, hogy baj van (állandóan remegett, ha bárki hozzászólt).

Téged is, és a testvéreidet is megkérdeznek, hogy akartok-e menni. Ha valamelyikük nemet mond, akkor a szüleitekkel marad.

A barátnőm a fóti gyermekvárosban volt, és azt mondták neki, ha jól tanul, akkor amíg főiskolára jár addig is ott maradhat. Amúgy 18 évesen kerülsz az életkezdőbe.

Ő az életkezdőben havi 25 ezret kapott. Mindent elszámolhatott iskolaszereket, busz/vonat/bkv jegyeket. Úgyhogy a 25000-ből csak ruhára, és esetleg plussz kajára, szórakozásra kellett költenie.


Jön az érettségi. Ne hagyd hogy tönkre tegyenek! Ha hagyod, egész életedben ki fognak használni.

Sok sikert!

2011. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!