Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Falu vs. Város - hol élnétek...

Falu vs. Város - hol élnétek szívesebben? Miért?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 15:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hát, igen, nekem ez a fő bajom a falukkal. Persze, nagyon romantikus elképzel, hogy közel áll hozzád a természet, hogy reggelente leugrasz a kisboltba és mindenki mosolyogva köszön neked, de... Ott vannak a pletykák, hogy nincs magánéleted, hogy totál ismeretlenek bemennek az UDVARODba, a HÁZADba az engedélyed nélkül és pénzt kunyerálnak. A természet pedig közel van, bent a szobában, a falakon, az ételen, rovarok formájában. XD És persze ne felejtsem el, hogy öregekkel vannak tele a faluk általában... ez azt jelenti, hogy nincs túl sok intellektuális társaság, legalább is nekem ez a tapasztalatom.
2012. máj. 26. 22:19
 12/26 anonim ***** válasza:

Falu ahol most is élek.

Engem nem ismernek itt sokan mert nem járok kocsmába, nem járok az itteni discoba, tehát nem is beszélnek ki, nem terjengenek rólam pletykák.

Közel van a város és amúgy is nagyon jó helyen van a falu.

2012. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%
Azt is nézd, hogy kikről szól a pletyka. "te tudtad, hogy Jucus megcsalta a férjét?" Hát ha emiatt valaki fél falura menni az költözzön inkább a marsra. Csak annak kellemetlen akinek takargatnia valója van. A lopások, meg a megcsalások hát..... sz*rok bele, hogy mennyire sz*rul esik neki. Ne tegyen olyat amiért kipletykálják.
2012. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
Községben, vagy falun, lehetőleg annak is a szélén. Legszívesebben egy sziklahasadékot berendeznék egy pici "hobbit-lakásnak", és ott éldegélnék. Mondjuk nem árt, ha Budapesthez közel van, ha netán muszáj lenne beutazni.
2012. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

Csakis város, méghozzá nagyváros agglomerációja. Kisvárosban éltem, az is rémes volt. Kb. 15 évesen történt, hogy összefutottam egy ismerős sráccal, aki kutyát sétáltatott. Csatlakoztam hozzá, aztán meghívott egy kólára. Na mire hazaértem, anyám tövig rágta a körmét, merthogy az egyik szomszédasszony azzal szaladt át, hogy a fiúval ölelkezni láttak, a másik azzal, hogy a fiú engem leitat, nyilvánvaló hogy miért. Komolyan köpni-nyelni nem tudtam, amikor ezt hallottam.


A természetközeliség meg egyszerűen nem igaz. Nem tudom, ki az, aki még azt hiszi, hogy az ember csak kisétál, és vág magának tüzelőt télire, meg mennyi gyümölcsöt talál ott. Egy frászt. Az erdő nem senkiföldje, hanem valakinek a tulajdona. Egyes részekre be se mehetsz. Oké, bogyós gyümölcsök (szeder, kökény, csipkebogyó) vannak, de nagyjából ennyi. Gomba talán van, de valójában a környezetszennyezés miatt nagyon kevés. És persze ahhoz is érteni kell.


Nem, egészen biztos, hogy nem mennék falura. Kivéve ha itt van valahol az agglomerációban. Itt nem is olyan vészesen falusi az emberek felfogása, inkább olyan, mint egy kertváros.

2012. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Igen, az utolsó válaszoló kifejtette, amire én pletyka alatt gondoltam. Mikor valaki lát valamit, és azt hiszi, tudja, mi az, és hülyeségeket beszél.


Köszi az eddigi válaszokat! ^^

2012. máj. 27. 20:07
 17/26 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem azért, de már több ezer éve kiléptünk az éden kertből kedves tegnap 12:19 válaszoló, hogy csak úgy megterem minden magától. Nagyából jól írtad, de annyi hiba van benne, hogy igen is lehet saját erdőd! Veszel egy szép nagy több hektár földet és beültetted fával és képzeld, ha hiszed ha nem az a tied. Szépen lájtosan kisétálsz és kivágod. Így van ez a zöldség, gyümölcs termesztéssel is amit egy városban ugye már neccesebb dolog. Tehát amit te nem hiszel az már pedig megvalósítható. Ebből meglátszik ki mennyire kényelmes életmódot él vagy élne:) Ennyi és nem több.
2012. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, gyorsan közbe vágok, mielőtt a másik válaszolhatna. Elég rosszul értettél valamit, mert ő is ezt mondta, hogy az erdő valakinek a tulajdona általában. Kérlek, olvasd el rendesen a választ, mielőtt kötekedsz. ^^
2012. máj. 28. 21:13
 19/26 anonim ***** válasza:
Én meg azért írtam, hogy már nem az éden kertben élünk, ha már olvasni nem tudsz:) Úgy látszik te értettél félre és nem én őt.
2012. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Azt a részt értem, de ő egyáltalán nem tagadta, hogy lehet saját erdőd. De hagyjuk, nem erről szól ez az oldal.


Várom a további válaszokat! ^^

2012. máj. 29. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!