Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valakiről...

Lehetséges, hogy valakiről csak tizenévesen (mondjuk 16 évesen) derüljön ki, hogy kétkezes?

Figyelt kérdés
Jobb kézzel ír, de valaki felhívta rá a figyelmét, hogy más emberek, nem tudják akármikor kicserélni a kezüket minden más dologgal kapcsolatban. Az írás csak jobbal megy neki. De azt mondta neki, hogy ha ballal próbálkozna sokáig, lehet, azzal is tudna. Szerintetek ha megtanulna ballal IS írni, az okozna valami bajt? (Mint a balkezeseknél az átszoktatás. ott egyáltalán milyen bajt okoz?)
2012. máj. 27. 02:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. De nincs benne semmi csoda. Szerintem az emberek többsége alapból kétkezes, csak egyszerűen jobbkezes nevelést kap.

Én is így vagyok ezzel, enni pl. simán tudok bal kézzel. Írni is, csak úgy néz ki, mint egy elsős írása.


Szerintem semmi bajod nem lesz, ha megtanulsz bal kézzel is írni, csak felesleges. Mivel balról jobbra írunk, ha bal kézzel írsz, jól összekeni a kezed, mi értelme ennek?

2012. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi különleges nincs benne, én észre se vettem, hogy átszoktam balra, mikor a jobbat rommá törtem, azóta meg használom mindkettőt... Igaz, nem írok mindkettővel, de lassan ballal is olyan körmöket festek, hogy valami eszméletlen :D
2012. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"De nincs benne semmi csoda."


Félreértés ne essék, én nem mondtam, hogy ettől különleges vagyok, vagy bármi.


" Szerintem az emberek többsége alapból kétkezes, "


Hát lehet, de nem ez a tapasztalatom. Kérdeztem barátimat, ők mit tudnak csinálni bal kézzel, az a tapasztalatom, hogy nem annyi mindent, mint én. Ettől nem lettem zseni, csak érdekel a dolog.

2012. máj. 27. 15:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az a különbség egyébként, hogy más az, hogy tud, meg hogy szereti is. Én szívesen használom a bal kezemet is.
2012. máj. 27. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
én jobbkézzel írok, de balkézzel minden mást jobban tudok csinálni.
2012. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!