Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sem jobbkezesség, sem bal, de...

Sem jobbkezesség, sem bal, de kétkezes sem vagyok. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
A puszta kíváncsiság vezérel, mivel neten máshol olvasni nem tudtam róla, ide jöttem. Nem születtem balkezesnek, ergo átnevelni sem próbálhattak, meg tudnék is róla szerintem. Jobb kézzel írok, ám sok mindent csak ballal tudok csinálni, például ha testnevelés órán labdás feladatokra került a sor, egyértelmű volt, hogy a bal az ügyesebbik kezem, mégsem használom többet, mint a jobb kezemet. Az evőeszközt is "fordítva" fogom, ám mások szerint ez nem meghatározó. Egyáltalán említésre méltó-e a jelenség, és ha meg van határozva, mi ez, mi az oka?
2012. ápr. 17. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem erre a válaszra vársz, tudom, de ahogyan olvasom a kétkezességedet, ez eléggé gyakori. Én jobbkezesnek tudom magam, de pl. az ásót állítólag fordítva fogom. Nekem fel sem tűnik. Ha megfordítom, az furcsa. Van még néhány ilyen dolgom. Jobb kézzel, de szintén furcsán fogom a kést is evés közben a kezemben. Nekem az tűnik sutának, ahogyan mások tartják. Ha megpróbálom, ügyetlennek érzem úgy magam.
2012. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jobb kézzel írsz? Akkor jobb kezes vagy.

Nem vagy egyedi ezzel,hiszen én is jobb kézzel írok,de sok mindent bal kézzel csinálok.Ettől függetlenül jobb kezes az ember.

2012. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a balkezed az ügyesebb akkor balkezes vagy, az írás tanult, a labdaelkapás viszont automata, tehát az alapból ügyesebb kezeddel kapod el.
2012. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenki alapvetően jobb kézzel tanul meg írni, egyszerűen mert ezt lesed el a többiektől. (Nem automatikusan fogod a ceruzát, hanem előtte körbenézel. Gondolom, nem pszichológusnál volt először zsírkréta a kezedben, ott derült volna ki igazából, milyen kezes is vagy.) Feltehetően nem volt annyival rosszabb a másik kezed, hogy ez akadályozzon. Lehet kétkezesség is. Ha a balkezed az élet összes más területén ügyesebb, akkor viszont balkezes vagy, csak "átnevelted magad". Megpróbálhatod még a gitárt, ha az is jobban kézreesik ballal, akkor balkezesség. Megpróbálhatsz bal kézzel írni, talán még az is jobban fog menni.

De pl. én is testnevelés órán bal kézzel labdáztam. A kosár, a kézi is jobban kézre állt, de még egy sima kidobósban is az volt az ügyesebb, erősebb kezem. Holott egyértelműen jobbkezes vagyok, az a domináns minden másban, a labdákon kívül semmit sem ballal fogok.

2012. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik pl. jobb kezesek, de ballal csinálnak valamit. De amivel írsz, szerintem annak számítasz.
2012. máj. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!