Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én gondolom így?

Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy azt tapasztalom,hogy itthon,(Magyarországon) az emberek nagy többsége irigy,savanyú,gonosz? :S Tudom, hogy nagyon rossz itthon a helyzet,sok a munkanélküli,szegénység van,s ez borzasztó...:( De én viszonylag sokat utaztam már koromhoz képest (18) és pl. Tunéziában v. Egyiptomban ahol szintén sok helyen szegénység van az emberek kedvesek!! Énekelgetnek,mosolyognak,élik a kis életüket,s hasonlókat mesélt anya sok-sok országról. Itthon viszont ha neked kicsit több pénzed van,vagy jobb autód,mindenki lenéz,nem beszélve a nem létező segítőkészségről. Ez eléggé elkeserítő,nem? Vagy én gondolom így csak? :(
2012. máj. 29. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Sajnos ez a mai helyzet itthon. Sokan nem is azért mennek Nyugatra, mert ott 3-4 szer többet keresnek, hanem a mai magyar közhangulat miatt is. Otthon nettó 235.000 Ft volt a fizetésem, és rögtön le lettem gazdagozva, meg hogy biztos benyaltam magam, ezért keresek ennyit. Pedig valljuk be, ez az összeg sem sok mindenre elég Magyarországon. Főleg ha gyerekek és hitel is van mellette. Most Nyugaton dolgozom, de elsődlegesen nem a pénz miatt, hanem a mentalitás az ami igazán tetszik. Nincs gáncsoskodás, stb. Jobban elfogadnak külföldiként, mint otthon magyarként. Szomorú.
2012. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére én a közvetlen környezetemben annyira ezt nem veszem észre. Nekem is teljesen más az életfelfogásom, örök optimista vagyok. :)

Viszont ez tényleg elszomorító, bár érthető is valamilyen szinten. Lehet, hogy a déli országokban a több napfény miatt vidámabbak. :)

2012. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En külföldön elek es sokat jarok haza es en ugy vagyok vele,hogy igaz ez amit mondasz sajnos DE ez attol is függ,hogy hogyan viselkedsz mas emberekkel.Persze,hogy lenezik a gazdagokat,hogy ha a gazdak jatsza az agyat mindenhol.De ha mindenkivel rendes vagyok es mindenkinek megadod a tiszteletet akkor nem lesz bunko,irigy.En mindig sok penzel megyek haza(többel mint amennyi az atlag embernek van) es mindenki tudja,hogy hol elek es mit csinalok de eddig senkise nezett le engem mert kedves vagyok hozzajuk.
2012. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!