Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jön Marilyn Manson, tiltakozik...

Jön Marilyn Manson, tiltakozik az egyház. Vajon miért?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
mert blaszfémikusak a dalszövegei, továbbá botránykeltő a viselkedése. ebben lehet valami, bár hozzátenném, korántsem ő a legnagyobb botrányhős és rengeteg zenekar alkalmaz hasonló fogásokat. szerintem bizonyos keretek között ez elfogadható a showbizniszben. meg aztán Nietzsche egy mondata jut eszembe: "Ami igazán produktív, az mindig megbotránkoztat." ^^
2009. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Mert az egyháznak semmi nem jó, ami ne róla szólna.
2009. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert szerencsére csak Mansont ismerik, csomó más zenekart, akikre inkább igazak a Mansont ért vádak, nem.


Mert nem fogják fel, hogy az "Antichrist Superstar" és hasonló beszólások csak polgárpukkasztást jelentenek (pl. az ilyen hülyék pukkasztását, akik ezt komolyan veszik), és nem komolyak.


Mert abból indulnak ki, mi volt a koncertjein 10 éve Amerikában - pár éve volt Pesten is, k.urvára nem volt semmi botrány. elénekelte a számait, mint bárki más, ennyi.


És azért, hogy mindenki röhögjön egy jót, a Manson rajongók is, meg azok is, akik nem rajongói az énekesnek.


És végezetül, hogy ingyenreklámot csináljanak neki!!! :D:D:D

2009. júl. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Bizony, csak ingyenreklám.

Egyébként meg tényleg nevetséges, amit MM csinál, de a rajongótábora még szánalmasabb, vallást csinálnak a MM kultuszból, szóval körülbelül egy szinten vannak a tiltakozókkal.

Nincsen bajom amúgy a zenéjével, sok számát hallgatom is, de ami zajlik a személye és stílusa körül az gross.

2009. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert az egyház úgy gondolja, hogy minden róla szól. Ez a fickó is csak egy egyszerű énekes, akit meghívtak ide fellépni, hát eljön, nyilván jól megfizetik érte, és mivel semmi törvénybe ütközőt nem tesz, ezért az egyház sem tehet ellene semmit. Maximum röhelyes, ha ezen hőzöngenek, de ez már az ő problémájuk.
2009. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Ezen én nem csodálkozom. Az Egyház olyan piti dolgokon tud hőzöngni. Időnként mindig kifejezi a véleményét valamiről, hogy tudassa a világgal, hogy a katolisok szerint ez nem OK. Én is katolikus vagyok, mégis csomó dologgal nem értek egyet, mert ha azt látom, hogy valami másokat nem bánt, magát az embert nem bántja, akkor hülyeség tiltani. Az igazán lényeges dolgokkal kellene foglalkozni, nem pedig másokat bántani. Jó, hogy vannak szabályok, törvények, mert vége lenne a világnak rend nélkül, de nem ilyen esetekben kell normakontroll.
2009. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Magam is keresztény vagyok, és a Mansont sem bírom, de olyan szinten nem érdekel h szót sem emelek rá, akit érdekel, menjen el....nem igazán értem az egyház miért tiltakozik.

A Palesztinában történő izraeli terrorizmus ellen, amit a palesztinok ellen követnek el, nem tiltakoztak...

2009. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem tényleg túlzás amit Manson művel. Nem vagyok bigott katolikus, de az egyházat tényleg sok provokáció éri. A palesztínokkal kapcsolatban viszont teljesen egyet értek!
2009. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Megállapodás van az egyház és Manson között, hogy az egyház reklámozza Mansont. Ugyanis az egyházi "tiltakozás" hatására 10-szer népszerűbb ez az egyébként gyenge teljesítményű előadó. Valahogy úgy mint a Dan Brown féle ökörség, az írói vatikáni haverjainak sikerült a példányszámot 50-szeresre felvinni. Egyébként egy ősrégi, százszor cáfolt butaság az alapötlet, de a félanalfabéta ponyvaolvasók csak most hallottak róla először, így orgazmust kaptak.


Szóval mindez csak PR, jól megszervezve.


Van aki legalább bevallja. Amanda Lear igen tehetséges festőművész, Salvador Dali egyik tanítványa, fiatal korában diszkó-énekesnő volt. Nekem tetszett, benne volt a legjobbak között, de a csúcson sosem volt. Hogy felsegítse magát a csúcsra szerződést kötött bulvárlapokkal, hogy rágalmazzák meg, hogy ő valójában nővé átoperált férfi. Aztán szépen beperelte a lapokat, s lett hírverés az egészből. Van aki még ma is hiszi, hogy átoperált férfi. Aztán maga Amanda bevallotta, miután abbahagyta az éneklést, hogy az egész csak kamu volt.

2009. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Igazából ez csak simán rkelámfogás manson részéről,amugy ha erről kérdezik mindig azt nyilatkozza,hogyha az egyház ilyen gyenge lábakon áll,hogy féltik magukat,a tekintélyüket,a hiveiket egy énekestől,akkor igy jártak..

Hát ebben lehet valami.

2009. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!