Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus társaim! Az Egyház...

Katolikus társaim! Az Egyház szerint, ill. szerintetek melyik "kisebb" bűn?

Figyelt kérdés

A rendszeres önkielégítés vagy a házasság előtti szex? Kapcsolatban és kapcsolaton kívül különbözhet? A szexnél a kapcsolaton kívülit úgy értem, hogy elköteleződés nélküli, "egyéjszakás", vagy akár rendszeres "baráti" szex.


25/F


2011. okt. 4. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ténylegesen, objektíve nincsen, mindegyik a paráznaság kategória. Az, hogy rád melyik károsabb számodra, az tőled függ.
2011. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eric_one ***** válasza:
100%

Én hála Istennek nem vagyok katolikus :-D de a biblia szerint adnék választ neked, bár lehet Téged az érdekel inkább mit mond a kat. egyház. De Isten elé kell majd állni ítéletkor, ezért az Ő szavát figyelmezd.


Mi a bűn?

Bűn az ember minden engedetlensége Isten iránt, akár szóban, akár gondolatban, akár cselekedetekben.


Szóban: Ef4,29......Jak 3, 1-12......Jak 4, 11

Gondolatban: Mt 5, 27-28.....1Jn 3, 15

Cselekedetben: Gal 5, 18-21.....1Jn 3, 4




- Minden szexuális kapcsolat, amely az egész életre, egyetlen, másnemű személlyel kötött házasság szövetségén kívül történik: paráznaság akkor is, ha a szexuális aktus nem megy teljesen végbe, sőt akkor is, ha akár csak a szívben, a szemben elkezdődik.

1Kor 5:1-13.......1Kor 6:9-20.........Gal 5:19-21........2Tim 3:1-5.....

2Móz 20:14........3Móz 18:20 stb. vannak még igehelyek melyek erről szólnak.


Az önkielégítést tisztátalanságnak a kategóriájába lehetne sorolni

3Móz 15: 16-18.........Róm 1:24.......5Móz 23:9-11


Végül 1kor 6,18

"Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de a ki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik."



Kérdésedből jól értem, hogy azért kérded melyik bűn kisebb? Mert akkor azt majd nyugodt szívvel teszed? Szóval érdekes felvetés...

2011. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy kisebb vagy nagyobb bűn Isten előtt a bűn az bűn. Ne azon gondolkozz,gondolom ha most mondanák,hogy az önkielégítés akkor inkább azt csinálnád :-D


Bánd meg a bűneidet,mert ha "valaki megbánja bűneit Ő(Isten) hű és igaz megbocsájtja vétkeinket és megtisztít minden gonoszságtól."

2011. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, eric_one, hogy elmondtad a katolikus tanítást.
2011. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nem vagyok katolikus, de mivel a katolikus hit alapját, a Bibliát Isten által ihletett, Isten szavánat tartom, hittel és meggyőződéssel vallom igazságát, engedd meg, hogy hozzászóljak.


1. rendszeres önkielégítés: A Biblia nem tesz erről említést, még Onan esete sem ezt támasztja alá, hiszen Onannak nem az önkielégítése volt a bűne (főleg, hogy nem is az volt, hanem az aktust hagyta beteljesedés előtt abba). Tehát erről kategórikusan a Biblia alapján véleményt alkotni nem lehet.

De...


Ha az önkielégítés mechanizmusát megvizsgálod?

Mire gerjedsz fel? Idegen lányok szexuális vonzalmára, kiknek házastársuk is lehet, de semmiképpen nem a tiéid? Az önkielégítéskor kire, mire gondolsz? Másra, aki már másé? Ezek a más házastársára kívánkozó gondolatokat Krisztus már paráznaságnak nevezte. (Itt szeretném megjegyezni, hogy a parázna szó jelentése házasságtörés. Semmi más, tehát az önkielégítés sem ebbe a fogalomba illeszthető közvetlenűl.) Tehát más valakijére bűnös vággyal gondolni, házasságtörés.


2: Házasság előtti szex? Ez pont olyan, mintha azt mondanám, hogy evés előtti étkezés, bunyó előtti verekedés, szex előtti szexualitás.

A Biblia alapján értelmetlen a házasság előtt szex. Itt szintén, mint megannyi esetben fogalomzavarról van szó.

Isten előtt nem az a házasság, ha x ember előtt megvallod, hogy vele akarsz lenni, és egy harmadik ember rámondja, hogy most már házasok vagytok.


Első és legfontosabb példa:

" Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."

Ez a házasság menete, és sem nem több, sem nem kevesebb.

Férfiúi érettség, szülői felkarolás elhagyása - feleségéhez való ragaszkodás, szerelem - szex.


Ez a hármas egység a házasság.


Dehogy mennyire házasságnak nevezi a Biblia a szexet, megláthatod Jákob példájából is, hogy felesége miképpen adta Jákobhoz szolgáját azzal, hogy megengedte, hogy nemzés céljából bemenjen szolgálója szobájába.

"Adá tehát néki az ő szolgálóját Bilhát feleségűl, és beméne ahhoz Jákób."

"Látván pedig Lea hogy ő megszűnt a szűléstől, vevé az ő szolgálóját Zilpát, és adá azt Jákóbnak feleségűl."

stb.


Nem szexelünk házasság előtt, mert nincs házasság szex nélkűl, nincs szex házasság nélkűl.


Ezután tessék elgondolkodni, hogy mennyien vannak és vagyunk paráznák?


De az igazi előtt mit is csináljunk?


Ahogy háromszor is olvasni lehet különböző helyeken az Énekek énekében:

"...fel ne költsétek és fel ne serkentsétek a szerelmet

addig, a míg akarja."

2011. okt. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 eric_one ***** válasza:
100%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:46-nak!!!



A házasságról részben egyetértek az írásoddal kapcsolatban, de a lényeg amit a kérdező feltett kérdést "házasság előtti sex"-el kapcsolatosan azt érti, hogy úgy kerülni valakivel testi kapcsolatba hogy annak már kezdetekor sem gondol arra hogy az egy életre való élköteleződésről szólna.

2011. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, próbálok reagálni.


eric_one: Igen, igaznak tűnik, amit írtál, de talán nem véletlen, hogy jobbára ószövetségi részeket idéztél. Felvetik számomra azt a kérdést, hogy tényleg az lenne a bűntelen, vagy helyesebben az "igaz", a katolikus hittel vállalható élet, hogy tételesen megtartom, ami írva van? Ez egyrészt hatalmas feladat, biztosan képtelen lennék rá. De hol van ebben az én személyes életem? A személyes sérüléseim, amikről például nem tehetek, ami miatt sokkal nehezebb valamit megtartanom, mint lehetne ideális esetben? Megbocsátás, szeretet, hol van benne? Másrészt elég-e megtartani mindent ahhoz, hogy üdvözüljek? Mi van a "mélyben", a lélekben, mi van a puszta "jó cselekedet" mögött? Röviden: az-e a helyes út, hogy szabálykönyvnek gondolom a Szentírást? Nem valami ilyesmiben múlta felül Krisztus a zsidó törvényeket? Nem tudom a választ, és talán túl liberálisnak, eretneknek hangzik a fejtegetésem. Nyilván a kérdésem nagyon általános, erre általános választ lehet adni, nem tudhatjátok, bennem mi van igazából.


"tegnapelőtt 21:58"

Igen, valami ilyesmire gondolok.


"tegnap 23:46"

Ne haragudj, kicsit zavaros a válaszod, nem igazán értem, pláne a gyakorlati hasznossága nem jött át. És valóban, nem gondolok egyelőre arra, hogy összeházasodjak az illetővel.

2011. okt. 6. 13:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jézus Krisztus nem eltörölte, nem megváltoztatta, hanem isteni aspektusba helyezte a törvényt, és áldozata által a hősiesség és a szeretet meg még sok minden egyesül benne, és így Isten irgalma mindenkihez kiárad. A törvény önmagában nem elég az üdvözléshez, de ez nem azt jelenti, hogy nincs szükség törvényre. Hanem azt, hogy Isten olyan adományokat osztott ki Fia által, amelyekre az ember vágyakozik, szivéhez nő, mint egy elrejtett kincs, és önmagának bűnös természetét, ha Krisztus által lemossa, többszörösen is megtudja haladni. De nem emberfeletti lesz, hanem ember! Mert pontosan az emberséget, melyen Isten kegyelme rajta volt, (Isten minket helyezett a teremtés csúcsára), veszítettük el az ősbűn által, melyet Krisztusban többszörösen visszaszereztünk.


De ez még nem minden. Külön szentséget adott a férfinak és a nőnek. Ha te férfiként a tisztaságot megtartod, akkor, meglásd, mekkora kegyelemben lesz részed! Isten nemcsak szerető Atya, hanem egyben kiváló tanító is, melyben téged és minden leendő keresztény szülőt kitanít arra, hogyan lehessen jó édesapa vagy édesanya.


És ez nem azon múlik, hogy hányszor végeztél "szextréninget" (ahogyan a biológusok manapság részegítik a fiatalságat), hanem Isten kegyelmén.


Nem beszélve arról, hogy vágysz-e arra, hogy ő a te, és te az ő valóban egymásé legyetek, vagy se. Mert végülis a szexualitásnak ez a lényege.

2011. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy egy kapcsolatban eljön az az idő amikor a felek között kialakul az a kötődés ami egy egész életre összetartja őket, ez pedig nem függ az esküvő időpontjától.

Szerintem ezt a lelki kötődést kell megvárni a szexel.

18/L

egy hívő lány, aki a saját példáját írta le!!

2011. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem meg tartsál háremet és a házasságot odázzad egy kicsit. Fiatal vagy még hozzá. Élvezzed az életet amíg csak lehet és utána kössed le magad egy életre, amikor már kiélted magad.
2011. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!