Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapestiek! A XVI. kerületről...

Budapestiek! A XVI. kerületről mi a véleményetek? Akik ott laknak milyen a közösség, stb? (Idén szeretnék oda költözni)

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ hova szeretnél költözni, a XVI. kerületnek 5 "városrésze" van.

Amúgy a mi kerületünk elég biztonságos, volt az újságban is, hogy a legbiztonságosabb kerületek egyike vagyunk.

Én Rákosszentmihályon élek, itt kicsi a forgalom és sok a zöld, kisgyerekes családok itt szoktak biciklizni vagy viszik a babákat babakocsival sétálni. Esténként kutyákat sétáltatnak, vagy tollasoznak, fociznak az utcán.

Jó helyre fogsz költözni :)

2012. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sashalmi vagyok. Ez Budapest egyik legkiválóbb kertvárosi része: kulturált, nyugodt, minden infrastrukturális létesítménnyel ragyogóan ellátott, nagyon "emberre szabott" kerület. Mindent megtalálsz itt, ami kell, még annál is többet. Az emberek segítik egymást, jók a szomszéd-kapcsolatok (kivétel biztosan van, de én nem tudok róla) - szóval, gyere bátran (csak arra azért számíts, hogy az ingatlanárak a válság ellenére sem alacsonyak.)
2012. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Árpádföldön élek. Nagyon szeretm, mert csendes, sok zölddel, mégis minden elérhető. A HÉV/busz elég gyorsan bevisz az örsig.
2012. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A XVI. kerület öt régebbi telepüésből áll, Mátyásföld, Cinkota, Rákosszentmihály, Árpádföld, Sashalom.


A legszebb helyek:

- Ómátyásföld, afféle régi és új villák vannak arrafelé.

- Kisszentmihály (valaki Kis-Rózsadombnak nevezi errefelé)


A leglepukkantabb hely:

- Lándzsa utcai lakótelep és környéke


Vannak persze lakótelepek, igényesebb és kevésbé igényesebb részek a kerületben, szóval van minden. Hiába kertváros, a zaj és az autóforgalom sok helyen tud zavaró lenni, főleg a főbb útvonalak mentén. Azoktól tartsd magad távol ha teheted. A többi részen csendes és mindenhol van zöldfelület. Az M0 közelében is gond lehet a zaj stb.


Veszélyes, kezelhetetlen, full elcigányosodott rész nincs (én nem tudok róla), a kertes házas részeken az újabb és a régebbi ingatlanok vegyesen vannak leginkább.


Mindent egybe vetve jó lakókörnyezet.

2012. jún. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szentmihályon a patak környékén farmszag van de szeretem

.

iszonyú jó hely

2012. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szentmihályon lakok a villás részében imádom biztonságos gyönyörü cigányoktol mentes
2012. dec. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!