Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az orosz katonák azért erőszak...

Az orosz katonák azért erőszakolták meg a magyar gyerekeket és a magyar nőket, mert a magyar katonák is ugyanezt csinálták az orosz falvakban?

Figyelt kérdés

Bekötöttem a fejemet, és elmentem a kommandaturára. Ott már

nagyon sokan ültek és várták, hogy sorrakerüljenek. Közöttük egy kislány, akinek vérzett a

feje, egy tincs a hajából kitépve. Nyomorult és kétségbeesett volt. „Átmentek rajta az

oroszok” – mondta az anyja. – Nem értettem meg. – „Biciklivel?” – kérdeztem. Az asszony

dühös lett: „maga bolond? nem tudja, mit csinálnak a nőkkel?” Hallgattam, amit körülöttem beszéltek. Hogy melyik nőnek tört el a gerince, ki vesztette el

az eszméletét, ki vérzik, hogy nem tudják elállítani, férfit kit lőttek agyon, mert védeni

próbálta a feleségét. A magyar katonák se viselkedhettek sokkal tisztességesebben az orosz falvakban. Csak nem voltak ennyire vadak. Itt Kelet tört be Nyugatra.



2012. jún. 5. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Tévedés. A magyar és az orosz sorkatona szocializációja között eleve óriási különbség volt. Becsülöm az orosz magaskultúrát és nem ítélem meg általánosságban az orosz népet, de a sztálini terror által (is) agyongyötört, emberi mivoltában megalázott, a kolhozokban horda-mentalitásra kényszerített orosz parasztság fiai a fenyegetett, lefojtott és elállatiasított ember agresszióját élték ki a gyengébb ellen. A magyar parasztember is (többségében) szegény volt, de az erkölcsi értékrendjét megélhette és megtarthatta: ember maradhatott. Távol állt a neveltetéséről és vérmérsékletétől is, hogy állatként tomboljon bárhol. Sőt: azokban az orosz falvakban, amelyeken áthaladt a front, a helyi lakosok, ill. a magyar - és olasz - katonák között nagyon is emberi kapcsolatok születtek (és bár ne háborúban születhettek volna..)
2012. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Tudod az oroszokat teljesen agymosta a szovjet diktatúra.A magyarokat is agymosta persze de az oroszokat különösen.
2012. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Talán egy részük azért tehette, de van egy sokkal egyszerűbb oka.

Az oroszok nem nagyon törődtek a veszteségekkel, mert az előrenyomulást mindenképpen folytatni kellett. Ennek először a frontvonalban harcoló elit egységek estek áldozatul, majd szépen sorban morzsolódtak le a "gyengébb" egységek is. Egy idő után már sokkal nehezebb volt olyan utánpótlást találni, amely megfelelt a korábbi harcoló egységek színvonalának, később pedig már a gyenge minőségű katonák is elfogytak, márpedig a harcokat nem lehetett szüneteltetni. Ekkor fogták a gulág és mindenféle egyéb börtön foglyait, és belőlük szerveztek alakulatokat, persze nem frontvonalbeli egységeket, hanem mögöttes "tisztogató", felszámoló, biztosító csapatokat. Ezeket az embereket aztán már nem tudta uralni a hadvezetés, ez volt a csőcselék, akiket itatni kellett, hogy elinduljanak a harcba. Mivel jelentős részük erőszakos bűnöző volt, ezért felügyelet nélkül könnyen kiélhették magukat, csak később kezdték el őket visszafogni utasításokkal és agyonlövetésekkel.


Természetesen nem szabad azt hinni, hogy a magyar katonák között nem fordult elő fosztogatás vagy erőszakoskodás az orosz foglyokkal vagy néppel szemben, de az is biztos, hogy méreteiben az elenyésző volt. A piszkos munkát a németek nem bízták másra, a magyaroknak pedig semmiféle érdekük nem fűződött ahhoz, hogy a meghódított területeken kegyetlenkedjenek. A magyarok kaptak valamit, amiért cserében vállalták a harcot, aztán bele is buktak.

Viszont az egyszerű orosz katonának teljesen mindegy volt, hogy melyik megszálló nép kegyetlenkedett a családjával, egy kalap alá vehette őket. Sokukat vezérelhette a bosszú, de a polgári lakosság, nők, gyerekek elleni erőszakoskodásra és gyilkosságra még ők sem voltak képesek, ahhoz bűnöző hajlam kellett.

2012. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Én meg a családom a háború idején találkoztam jó pár orosz katonával de olyan nagymértékű erőszakolásról nem tudok!Azt tudja e a kérdező hogy az orosz hadseregben szinte minden rajban szolgált katonalány?Vajon miért voltak?
2012. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Kedvesw előző! (Első vagyok)

Meg kell védenem az orosz katonalányokat. NEM prostituáltak voltak, hanem harcosok, bármilyen szerepben: híradósként, pilótaként(!!! - mert nem is egy kiváló pilótanő volt az orosz hadseregben), egészségügyiként, de fegyveresként is.

Ha lehet, senki se gondolja, hogy alávaló "szex-tárgyi" szerepük volt.

2012. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Szeretném még hozzátenni: az orosz katonák által véghezvitt tömeges szexuális rémtetteket évtizedekig csend övezte. A "szocializmusban" egyszerűen nem lehetett kibeszélni őket - pedig az emberek többsége tudott róluk, vagy érintett volt valamilyen szinten.

Egy adalék az orosz hadsereg megdöbbentő szellemiségéhez:

Nagyanyám mesélte: beszállásoltak a házukba egy orosz katonatisztet a tisztiszolgájával, akire nagyanyám csak Mihály-ként emlékezett. A tiszt jó modorú, művelt, adjutánsa pedig jó szándékú, egyszerű, tisztelettudó fiatalember volt. Egy alkalommal azonban Mihály - elcsent az éléskamrából néhány almát. Nagyanyám szelíden szóvá tette, és annyit mondott: kérd, hogyha kell, adok - de inkább szólj..A tiszt véletlenül tanúja volt a jelenetnek. Megragadta Mihályt, előkapta a pisztolyát, magából kikelve üvöltözött vele - és le akarta lőni, nagyanyám iránti szeretetből és tiszteletből.:( Ő sírva vetette magát közéjük. A fiú életben maradt, de a történet nagyanyámat megrázta egész életére.

2012. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez valami idézet?

Baromi kötői vagy, csak ez nem az a hely, ahol kellene. Szerintem.

2012. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Ne legyünk ennyire naivak, a katonák azok katonák és a civilizációs máz nagyon vékony. Külön a magyar katonák viselkedése Oroszországban azt hiszem nincs feldolgozva, de a németek rendszeresen megerőszakolták a lengyel és orosz nőket (csak akkor büntették ha zsidó nő volt az áldozat mert az fajgyalázásnak minősült)

[link]


És ha nem is gyakran, de azért a magyar katonák keze is elsült ha megmérgedtek:

[link]

2012. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És azt tudod-e 13:20-as, hogy gyerek is volt velük?

A csapatban volt egy nő is, Nádjának hívták. Egy este megfogta a csuklómat, bevitt a

konyhába, bezártuk valahogy az ajtót – azt hiszem, spárgával bekötöztük. Kiordított valamit

oroszul, gondolom, hogy „hagyjanak békén”, vizet melegített, hajat mosott, megfürdött,

kimosta a melltartóját, bugyiját és azon mód vizesen újból felvette. Először arra kért, amikor

vetkőzött, hogy a melltartóját hátul összekötő spárgát vágjam át, csak úgy tudott kibújni

belőle. Aztán, hogy mossam meg a hátát, majd mikor vizesen újból fölvette a melltartóját,

hogy kötözzem össze ismét spárgával. „Jó erősen!” biztatott, csak húzzam. Elképedtem.

Aztán megértettem, hogy hetekig így fog tovább harcolni, ilyen mereven, feszesen bekötözve

tud csak mozogni, lovagolni a sok férfi között, hiszen lovas katona volt, férfiruhában.

Nem értettem, miért osztottak be egyetlen nőt a férfiak közé. Nem láttam soha, hogy

incselkedtek vele vagy ölelgették volna. Egy gyermek is volt velük, vagy gyermeknek

nevezhető fiatal fiú, ez is katona, közöttük harcolt.

2012. jún. 5. 15:11
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

13:39-es vagyok.


"Ez valami idézet?" Nem, kedves 13:41-es. Ez egy hiteles történet, amely szorosan kapcsolódik ahhoz, amit - első válaszolóként - az orosz katonák gyökeresen más, - tőlünk idegen, nekünk érthetetlen - értékrendjéről írtam.

Egy művelt, normális modorú TISZT - a szeretet és tisztelet(!) eltorzult felfogásától indíttatva, néhány almáért hideg fejjel agyonlőtte volna saját fiatal honfitársát. Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a szovjet-orosz világban - háborús körülmények között aztán végképp - semmit sem ért az emberélet. Hát akkor egy nő fizikai/lelki integritása, mégis, mennyit?!

2012. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!