Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Facebook önbizalom romboló?

A Facebook önbizalom romboló?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 10:10
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
miért lenne az??ezt a kérdést jobban is kifejthetnéd
2012. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az,de nem is arra van kitalálva hogy az önnbizalmunkat erősitjük ez nem erről szól.
2012. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy ha valaki kevés lájkot kap, nem érzi magát érdekesnek? :-)
2012. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is jobban ki kellene fejtened a kérdésed...


Amúgy szerintem éppen az vele a gond, hogy kamuönbizalmat ad egyeseknek, amikor kiposztolnak valamit és kapnak rá 10 "lájkot" és akkor azt hiszik, hogy mekkora királyok.

2012. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az! Én így is nagyon sz*rnak érzem magam, erre szinte senki nem lájkolja a képeimet, hozzászólásaimat, ha kiírok valamit, arra senki nem reagál, senki nem jelöl be ismerősnek, nem kapok minden nap üzenetet, cseten sem írnak rám :'(

Jézusom, aki ennyire komolyan veszi a fészbukot, az meg is érdemli.... :D

2012. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem a lájkokon múlik az élet..:D

Hanem ha valaki kitesz egy szuper portfóliót magáról és rájössz hogy te olyan sose leszel.. szép meg minden.. meg Egyiptomról képek, hogy ott járt.. milliós nagyságrendű villa olyanoknak akik sohasem tanultak, többször buktak még ma is a második osztályt járják középsuliban.. ilyenekre kb..

2012. jún. 7. 10:26
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Ne ma facebookon történő dolgokra kéne figyelni, hanem a valós találkozásokra. Nekem is van olyan ismerősöm, aki szinte alig reagál az általam küldött dolgokra és eleinte azt hittem, hogy szarik rá, de kiderült, hogy mindig megnézi és inkább megbeszéli velem személyesen, mert neki az többet jelent.
2012. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Az amúgy is alacsony önbizalmat könnyű megingatni bármivel, akár FB, akár más.

Az ok-okozat nem úgy van, ahogy a kérdésben leírtad.


FB-ot én egyrészt "kontaktlistának" használom, tehát ott találok meg leggyorsabban valakit, ha amúgy nincs meg az elérhetősége, illetve néha ránézek régi osztálytársakra, ismerősökre, hogy mi újság velük - gondolok itt olyanokra, akikkel amúgy nem állok napi kapcsolatban.


De ilyen még nem jutott eszembe, hogy összemérjem magam bárkivel is.


Maximum zavaró egyének vannak, akik "túlhasználják", ha fotót töltenek fel, akkor rögtön 2-300 darabot, vagy minden nap kiposztolnak valami összeesküvés elméletet. Őket törölni vagy korlátozni szoktam.


Ha meg valaki nyaralt, gyereket szült, házasodott, stb, annak többnyire örülök, mert elvileg olyan emberek vannak az ottani ismerőseim között, akiket kedvelek.

2012. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Fotóknál mondjuk tényleg nem értem a dömpingszerűen feltöltött (memóriakártyáról le, FB-ra fel, válogatás nélkül) fotókat.


Esküvőről nem tettem fel képet, mert maga a házasság ténye abból látszik, hogy átállítottam házas-ra az állapotomat. A férjem kilétét a barátaink ismerik, más meg ha nagyon érdekli, akkor megkérdezi. Az esküvői fotókból én pl Picasa albumot csináltam, aki kérte, annak elküldtem a linket, aztán amit akar, azt átpörget, ami jobban meg akar nézni, azt nézegeti. (Ezt főleg család, közeli barátok kérték)


A nászútról egyetlen egy fotót töltöttem fel, mert nagyon viccesre sikerült: egy tevén akart a beduin tevehajcsár lefotózni, de a teve bemozdult és becsücsörített a kamerába. Alig látszom rajta, de a teve baromi vicces lett, ezért ezt feltöltöttem.

A többi 3-400 fotó szintén ment Picasa albumba, kérésre odaadtam a linket annak, aki kérte.


Viszont unokatesóm profilján jó látni, hogy a gyerekei hogy nőnek, ő kb havi 1-2 fotót tesz fel róluk, ez pont elég, hogy lássam a kicsiket, ha már hosszabb idő óta nem tudtam találkozni velük. Ha kérem, ő is küld még fotót e-mailben, de nem tapétázta ki vele az oldalát.

2012. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Az én ismerőseim között van egy csaj (fogalmam sincs ki ő és hogy került az ismerőseim közé) de ő folyton az arcáról tesz fel képeket, "bájos" beállításokba, és várja az elismeréseket. Néha a gyerekéről is tesz fel, de azért őbelőle mindig megvan a napi adag. Szóval nála önbizalomban biztos nincs hiány. Vagy épp ellenkezőleg?
2012. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!