Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova tűnt az idealizmus az...

Rajcziz kérdése:

Hova tűnt az idealizmus az emberekből?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években azt vettem észre, hogy az emberekből (elsősorban a fiatalokból) kiveszett az idealizmus, és most nem a vallási idealizmusra gondolok. Mi a véleményetek erről? Mi lehet ennek az oka? Egyáltalán szükség van-e idealizmusra.

2012. jún. 8. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvette az emelt érettségis vizsgabizottság...
2012. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Remélem mindenki jó mélyre eltemette.
2012. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!

Köszönöm a válaszotokat; azt elmondanátok, hogy szerintetek jó vagy rossz, ha valaki idealista és miért?

2012. jún. 8. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, tegnap kicsit elveszett voltam az érettségi miatt, de ma igyekszem rendes választ adni. Először is, nem teljesen tudom eldönteni a kérdésedből, hogy az idealizmus, vagy az optimizmus, ami jobban érdekel. (és milyen az a vallási idealizmus?)

Szerintem nem baj, hogy az emberek kicsit reálisabban látják a dolgokat ahelyett, hogy valami naiv ideát vetítenének maguk elé a világról.

Én egyébként egy végtelenül idealista ember vagyok, sokszor meg is lepődöm, mikor látom, hogy működnek a dolgok valójában. Szerintem nagyfokú idealizmusra nincs szükség, inkább lássa az ember a dolgokat a puszta valójukban, minthogy csalódjon mindenben, ami körülveszi.

2012. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyukám idealista. Emiatt munkanélküli. Képtelen elfogadni a valóságot, sehol nem bír megmaradni. Most már alkoholista is, mert kezd kopni az idealizmusa és ez segít neki fenntartani az ideáit.


Szükség van idealizmusra, és szükség lenne idealistákra is. De ma sajnos nincs helyük a világban.

2012. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kicsit idealistább vagyok, de mindig van B -tervem. Szerintem ez nem rossz dolog.
2012. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!