Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jönnek idegesítő zajok a...

Jönnek idegesítő zajok a szomszédotokból? Csak téged zavar, vagy a családod többi tagját is?

Figyelt kérdés

2 példát írok:


1. A szomszéd idős néni kutyája meg van kötve és az ingerszegény környezet miatt szinte egész nap meg nem szűnő, monoton, magas, fülsértő hangon ugat.


2. A felettünk lakók közül valaki folyton úgy jön-megy a lakásban, mintha egész talpát nekiverné a padlónak, így rezeg az egész mennyezet és sajnos itthon van egész nap, így mindig hallom mivel nem sokára szülök, ezért én sem dolgozok már .


A trappolást még elviselem valahogy, de a kutya teljesen kikészít már, pedig nem lakunk itt régóta.

Nem véletlen, hogy régen úgy is kínoztak embereket, hogy hosszasan hallgattattak velük monoton hangokat...


Én vagyok extra érzékeny, vagy mást is zavarnak bizonyos hangok?


Férjem halálos nyugalommal éli az életét, észre sem veszi ezeket a hangokat, vagy ha igen, azt mondja ez van, hiszen körülöttünk is élnek emberek.

Én viszont néha kifordulok már önmagamból és kismamaként igazán nem hiányzik nekem ez a nagy stressz.


2012. jún. 15. 10:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%

Javaslom költözz házba, vagy birtokra, ha a társasházi együttélés hangjai ennyire zavarnak.

Hidd el a te gyereked is futkosni fog trappolva, sír éjszakánként, leejt ezt azt, senki de senki az égvilágon nem fog szólni érte, hisz gyerek, nem állhat a sarokban naphosszat.

Javaslom tanulj meg együttélni a lakóközösségeddel. Van akinek nem megy, az általában házba költözik. Ott meg reggel 8kor flexelnek szombaton vagy füvet nyírnak. Akkor az zavarna.

2012. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Az 1. válaszoló leírt mindent :).


A szüleim voltak ilyenek, mint te... Ebből kifolyólag állandóan kötekedtek a szomszédokkal, akik csak élték az életüket. Aztán meg az összes gyerek utált engem kicsiként, vajon miért?! Gondold végig, mielőtt őrjöngsz.


Azt meg már csak félve említem meg, hogy fel lehet ajánlani a néninek, hogy megsétáltatod a kutyát néha kicsit hosszabb időre...

2012. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%

Előző: lehet, hogy a kérdező nem teheti meg, hogy családi házba költözzön, bár lehet, hogy szeretne. Erre is gondolni kell.

Kérdezőnek: De igen, engem is zavarna, mert itt nem arról van szó, hogy kis dolgok zavarnak, hanem extra idegesítő kutyaugatás egész nap, én már biztos szóltam volna a néninek, hogy csináljon valamit a kutyájával, de ha idős, gondolom otthon van és ő is hallja, nem értem, miért nem csititja el. Szeretem az állatokat, de engem is zavarna a kutyavonyitás. Az viszont igaz, hogy a gyereksírás meg a te szomszédaidat fogja borzasztóan zavarni majd, erre készülj fel te is. Én is mindig azon rimánkodok, hogy nehogy valamelyik szomszédomnak gyereke szülessen, mert én biztos nem fogom elviselni az éjszakai ordítást. Ha pedig valaki szól ezért, biztosan te is azt fogod mondani, hogy nem tehetsz róla, ha sír a gyerek. Sajnos ez ilyen dolog. De engem is zavarnak ezek a zajok, csak sajnos tenni nem sokat lehet ellene.

2012. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
A kutyust vidd el sétálni, a felettetek lakótól kérdezd meg, hogy hajlandó-e szőnyeget venni magának, úgy, hogy ti is beszálltok az árába. Már, ha egyátalán ő volt, mert sokszor fentről halljuk a hangokat, miközben teljesen máshonnan jön.
2012. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

a szemben lévő szomszédnál az a szokás, ha itt van a lányuk vagy az unoka és kísérik ki, akkor még vagy fél órát beszélgetnek a kapuban úgy, hogy közben jár a robogó és próbálják túlkiabálni...persze én mindent tisztán hallok.

A másik idegesítő dolog, hogy amikor autóval jön az unoka és be akar állni az udvarba, addig fekszik a dudán, amíg nem jön a nagyapja, hogy kinyissa a kaput. Legszívesebben letörném a kezét, akkor nem dudálna...

Mivel a napom nagy részét a szobámban töltöm tanulás miatt, nagyon idegesít mikor naponta többször ezt kell hallgatnom.

2012. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak te vagy így. Párommal a 3. emeleten lakunk. Felettünk egy nem komplett nő lakik a pasijával, és előszeretettel járkál a parkettán vmi fatalpú papuccsal. Persze amikor felmegyek szólni, akkor mutatja a kis bolyhos mamuszt, h azt szokta használni. Akkor 1 napig csend van, másnap megint kezdődik a kopogás.

Másik szomszéd lakásban arabok laknak, van egy rahedli gyerek, persze szabályok mintha nem is léteznének, ordít a tv egész nap, visítanak, pedig már 12-16 évesek.

Az első emeletre pedig most költöztek bérlők, 1 nő a férjével meg a fiával, annak a bnőjével, és az ő kisbabájával... Ráadásul ilyen félig meddig szutykok. Este az egész utca tőlük harsog, a tv bömböl, a gyerek sír egész éjjel, a fia zenét hallgat max hangerőn este 11kor is, az apa vitatkozik az anyával, káromkodnak, persze mindezeket teljesen nyitott ablaknál..

Szóval..nem csak neked vannak ilyen gondjaid:D

2012. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Felénk 2-3 lakásos társasházak vannak. De a szembe levő kutyának eszméletlen idióta hangja van, állandóan ugat, ha kell, ha nem. Szembe levő kisgyerekes anyukák nem képesek elvánszorogni a játszótérre, és ha itthon vagyok, akkor reggeltől estig, (ha csak délután jövök haza akkor estig) hallgatom, ahogy üvöltenek a gyerekeknek, hogy autóóóóóó, meg vigyázzzzzz!!!! és sorolhatnám, az egész életüket hallgathatom sz nem kellemes, mert nyitott ablaknál még inkább behallatszik... Anyámat is zavarja, hogy nem lehet pihenni soha.
2012. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Én minden reggel idegbajjal kelek, mert a szomszédunkban 4 pic*a lakik. Ezek már hajnalban elkezdnek versenyezni a fürdőszobáért, borzasztó mi megy ott. Áááááá....
2012. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy nem biztos, hogy változna valami is a költözéssel.

Nálunk pl:. a szomszéd kutya iszonyat figyelem igényes aztán alig foglalkoznak vele. GOndolhatják,hogy milyen idegesitő mikor minden kutya csendben van az meg ugat.

Másik szomszédék faluról költöztek oda, gyanús, hogy nagyot is hall. Mindig azt halljuk /csukott ablaknál is/, hogy ordít mert ő úgy beszél.

Ja és a legjobb van egy szenilis öreg asszony aki fojton húzok. Múltkor beszélgettek egy barátommal odajön, hogy ki vagyok. /kb. 15 éve vagyunk szomszédok de mindegy/ Meg hova mész ő ki? De 5 perc után elfelejti. Az volt a durva, hogy egyszer apa pakol a kocsi hátuljába és beszólt neki, hogy beneszoruljon. Egyszer meg megkérdeztük tőle, hogy mi lesz karácsonykor az ebéd azt mondta rá hogy:sz*r. Mindig megy a fiáékhoz /az utca másik végére/ De ilyen 10/óra fordulat számmal.

2012. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Ha panelban laksz, ehhez hozzá kell szoknod.

Egyébként nálunk is vannak idegesítő szomszédok, a franciaágyunk abban a sarokban van (máshova nem lehet rakni), ahol két szomszéddal is érintkezünk, és van hogy hajnalig bömböltetik a tévét. A múltkor azt játszottuk, hogy bekapcsoltuk a tévét, levettük a hangját, és tisztán hallottuk, mit mondanak. De hozzá kell szokni. Mondjuk vizsgák előtt idegesítő, olyankor többnyire zenére alszunk el (bár az meg nem túl pihentető de legalább aludni tudunk). A szembeszomszédba meg most költözött egy roma család, nem is lenne velük gond, nem ordítoznak, nincsenek ötszázan, de a lány, középiskolás korú, folyamatosan bömbölteti az idióta discozenéit. Én nem hallgatok ilyet de szerintem már mindnek tudom a szövegét. Azon kívül, hogy idegesít hogy bömböl a zene, még az is idegesít, amit hallgat. Én sem tolom az ajtajuk elé a hifit és tolom be nekik a rockzenéimet, sőt, hangosan hallgatni sem szoktam, mert tudom, hogy mást idegesíthet. Szóval ilyenkor is füles be, zene maxra.


A lényeg az, hogy az ilyen szomszédokkal meg kell tanulni együtt élni.

2012. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!