Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy barátom, aki túlságosa...

Van egy barátom, aki túlságosan közvetlen, ami elég zavaró. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előre leírnám, hogy nem csak én gondolom így, barátnőimmel többször beszélgettünk erről, de nem tudjuk mit kéne tenni. Szóval van ez a barátunk, aki nem igazán veszi észre, hogy túlságosan közel hajol. Hülyén hangzik, de benne van az auránkban :D nagyon közel áll, már-már az az érzésem, hogy meg akar csókolni vagy nem tudom, a lábamon tapos, a leheletét is érezni. Nem beszél halkan, tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy biztos azt akarja, hogy más ne hallja meg. De olyan kellemetlen, amikor úgy odahajol, próbálok hátrálni meg egyszer már szóltam is neki, hogy ehhez a beszélgetéshez nem kell a nyakamba mászni, de nem fogta fel. Mit tegyek? Ez így elég hülyén hangzik, de tényleg rossz amikor úgy közeledik és az orrunk is már összeér, annyira közel hajol. Nem csak velem csinálja ezt.
2012. jún. 16. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudom, miről beszélsz:D Nem az aurátokba megy bele, hanem az un. intim szférádba. Ez kontinensenként is változó távolság (pl kínaiaknak értelemszerűen kisebb az intim szférájuk, mint nekünk)

Mondd el neki szépen, nem bántóan. Kérd meg, hogy ha veled beszél, akkor ne hajoljon olyan közel. Ha normális, megérti.

2012. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ha megérti, de mondjuk már nehéz változtatnia, akkor tedd a kezed mondjuk a mellkasára, és tartsd abban a távolságban, ami neked megfelelő. Ha kérdezi mi ez, elmondod neki, hogy te csak segítesz betartani amit ígért:D
2012. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Agnetha válasza:
Te is ugyanúgy beszélgess vele, hajolj bele a képébe,hátha észreveszi magát.
2012. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Taposs rá egyszer a lábára,jó erősen,magassarkúval,akkor majd legközelebb kétszer is meggondolja,hogy az arcotokba másszon.A kiskutyát is úgy tanítja meg a mamakutya,vagy a gazdi arra,hogy ne csináljon a sarokba,hogy jól megrángatja a grabancát.Ez apukám csodálatos bölcsessége.És van,aki csak ebből tanul.
2012. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja mi vele a bajotok, honnan találja ki a szerencséttlen?
2012. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ha nem tudsz szöveget értelmezni, akkor ne is válaszolj!

"már szóltam is neki, hogy ehhez a beszélgetéshez nem kell a nyakamba mászni, de nem fogta fel"

2012. jún. 17. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Neki nyilván ez a kisebb távolság a természetes beszélgetőtávolság valamiért, ezért ha egyszerűen egy vicces-éles megjegyzést teszel neki, abból nem fogja érteni, hogy mire gondoltál tulajdonképpen.

Egyszer hívd félre, és mondd neki, hogy szeretnél vele valami apróságot megbeszélni. Mondd, hogy nem nagy dolog, de valami zavar téged vele kapcsolatban, és nem vagy biztos benne, hogy tud róla, vagy hogy direkt csinálja-e.

Ha kellően meglepődött, és figyel rád, és ha nem fülel még öt ember a közelben, tehát biztosan nem kell kívülállók előtt szégyenkeznie a beszélgetés miatt, akkor mondd neki, explicit és direkt módon, hogy egész egyszerűen a fizikai távolságról van szó, arról, hogy milyen közel álltok egymáshoz beszélgetés közben. Mondd, hogy mindenki más, akit ismersz, körülbelül ennyire (mutasd a kezeddel) szokott állni, és te is ennyire állsz. És mondd, hogy neked és a többieknek is nagyon-nagyon furcsa érzés, ha valaki ennél a távolságnál közelebb hajol. Mondj példákat, mihez hasonló: mintha meg akarna csókolni (ha azonos nemű, akkor ez eléggé üt), mintha benyálazna, mintha tapizna stb. Nyugodtan túlozz kicsit, és tedd hozzá: persze kicsit eltúloztam, de valami ilyesmi az érzés. Mondd, hogy nem tudod, őt miért nem zavarja ez a nagyon szűk távolság, de szeretnéd, ha amikor veled beszél, akkor kicsit távolabb állna (mutasd, hogy milyen távol), mert akkor sokkal könnyebben tudnál arra figyelni, amiről beszéltek, mert nem vonná el a figyelmedet ez a fura probléma. Mondd azt is, hogy amikor valaki ennyire közel jön, akkor neked (és a legtöbb embernek) nagyon nehéz nem gondolni arra, hogy ez mennyire zavaró, és nagyon nehéz ugyanolyan "normális" barátként kezelni az illetőt, mint a többieket.

Valószínűleg zavarba fog jönni és hülyén fogja érezni magát, ezért próbáld kihangsúlyozni, hogy nem bántani vagy kritizálni szeretnéd, hanem épp hogy azt szeretnéd, hogy minél zökkenőmentesebben működne köztetek a barátság, mert amúgy nagyon rendes/érdekes/stb. embernek tartod.

Nyilván el fog róla időnként feledkezni, olyankor valami apró gesztussal emlékeztetheted rá: egyik ismerősöm pl. túl hangosan beszél, és egy idő után erre magától rá is jött, sőt kért, hogy figyelmeztessük, mert ő maga tartja udvariatlannak, ha valaki kiabál - ha elfeledkezik magáról, a szám elé szoktam emelni a mutatóujjamat egy pillanatra, mindig azonnal észreveszi magát.

2012. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!